РУС УКР РУС ENG
НБУ: USD: 41.592 EUR: 43.509
Банк Покупка Продажа НБУ
USD 39.800 40.300 41.592
EUR 40.000 41.000 43.509
USD 41.500 41.999 41.592
EUR 43.350 44.039 43.509
Новость

Приєднання до електромереж можуть спростити: у Раді зареєстрували законопроєкт №5009. Що відомо

Голова Комітету ВР з питань енергетики та житлово-комунальних послуг Андрій Герус повідомив, що у Раді зареєстрували законопроєкт, який спростить приєднання до електромереж
1009
08 февраля 2021 г.


Спрощення приєднання
до електромереж 


У Верховній Раді зареєстровано законопроєкт №5009, ухвалення якого спростить процедуру приєднання до електричних мереж. 

Про це заявив голова Комітету ВР з питань енергетики та житлово-комунальних послуг Андрій Герус.

Зазначється, що метою законопроєкту №5009 є суттєве спрощення процедури приєднання до електричних мереж електроустановок замовників, скорочення кількості документальних процедур, зменшення витрат часу замовників на приєднання, запровадження механізму «єдиного вікна» для подачі замовника звернень, заяв, запитів та отримання інформації, необхідної для проєктування та здійснення будівельно-монтажних робіт.

"Станом на 2019 рік в рейтингу Світового банку Doing business за параметром легкості приєднання до електричних мереж Україна займає 128 місце із 189 країн світу. При цьому, зазначена позиція України залишається майже не змінною з 2016 року. Процедура приєднання до електричних мереж є складною, забюрократизованою та довготривалою", - йдеться у пояснювальній записці до законопроєкту.



У документі зазначається, що на сьогоднішній день для приєднання, наприклад, невеликої пекарні чи виробничого приміщення (цеху) до електричних мереж підприємцю необхідно витратити більше 280 днів.

"Важливо, що на практиці відбудеться полегшення можливості ведення підприємницької діяльності. Наш законопроєкт націлений на спрощення земельних відносин, дозвільних процедур від самого обленерго, на роботу механізму «єдиного вікна» і на те, щоб обленерго «під ключ» здійснювало спрощену процедуру приєднання споживачів до 1 МВт, якими і є невеликі підприємства", - прокоментував законодавчу ініціативу Андрій Герус.

За його словами, строки приєднання до електричних мереж буде скорочено у 2,5 раза.

«Таким чином, від початку дозвільних процедур до моменту приєднання буде проходити набагато менше часу і це буде стимулювати підприємства розвиватися, відкривати нові потужності, створювати робочі місця», - наголосив голова Комітету.



Серед основних негативних факторів, які покликаний усунути законопроєкт, називаються:
  • складна і забюрократизована процедура оформлення прав на земельні ділянки, необхідні для розміщення об’єктів енергетики;
  • непрозора та забюрократизована процедура узгодження проєктно-кошторисної документації із зацікавленими сторонами, зокрема органами виконавчої влади та місцевого самоврядування, підприємствами, установами та організаціями;
  • наявність необґрунтованих та складних бюрократичних процедур, значної кількості необхідних погоджень, довідок тощо.

  Цікаво про будівництво: що таке "друге світло" і як можна використати дахові вікна
Источник:
ukrinform
08 февраля 2021 г.
1271
Мер Києва Віталій Кличко розповів, які дороги капітально відремонтують у столиці цього року...
05 февраля 2021 г.
1207
Amazon планирет построить три 22-х этажных офиса с небольшими торговыми зданиями. Центральным э...
Українці, що ви думаєте з цього приводу? Давайте обговорювати!
Не стійте осторонь – вільно діліться своєю думкою з іншими людьми.
Але, будь ласка, будьте ввічливі та дотримуйтесь правил коментування. ПОСИЛАННЯ ЗАБОРОНЕНІ, та блокуються автоматом.
Заборонені будь-які посилання (коментар з посиланням не може бути доданий, він автоматично блокується)

Заборонено і буде заблоковано:
- реклама
- спам та шахрайство
- образи, дискримінаційні висловлювання

Редакція не модерує коментарі, відповідальність за зміст коментарів несе автор коментаря. Редакція Build Portal залишає за собою право не погоджуватись з думкою автора коментаря, проте надає свободу слова відповідно до ст. 21, 24 та ст. 34 Конституції України.

Шановні читачі, читайте коментарі вдумливо, пам'ятайте, що автором коментарів можуть бути різні джерела.

Будь ласка, поставтеся до цих правил з повною відповідальністю.
Якщо дії коментованого шкодять читачам, рекламодавцям, співробітникам Build Portal або всій нашій спільноті, ми можемо заблокувати користувача.
Читать полностью Скрыть
19 февраля 2025 г.
3169
Україна витратила на підготовку інфраструктури 300 мільйонів гривень, але через обстріли і нестачу к...
19 февраля 2025 г.
9379
Українські чиновники стверджують, що поточний текст угоди порушує вітчизняне законодавство та потреб...
06 февраля 2025 г.
2279
Нова постанова Уряду запроваджує автоматичний розгляд документів, що дають право на виконання підгот...
21 февраля 2025 г.
11355
Три будівлі, повністю побудовані з деревини, створять простір, який дозволяє місту «дихати&raq...
20 февраля 2025 г.
5506
Подорож фунікулером триває п’ять хвилин і цей проєкт реалізовувався 15 років та коштував сім м...
19 февраля 2025 г.
5387
Перетворення млинів на галерею передбачало масштабне очищення будівлі від промислових елементів. Вті...
13 февраля 2025 г.
1549
12 березня відбудеться семінар "ПОДАТОК та ОБЛІК в БУДІВНИЦТВІ". Участь можлива у online та offline ...
07 февраля 2025 г.
1427
18 лютого відбудеться засідання Ради Будівельної палати України...
19 февраля 2025 г.
2194
20 лютого на конференції зустрінуться провідні експерти, будівельні компанії, виробники матеріа...
Почтовая рассылка Build Portal для участников строительного бизнеса
Только самое важное
*один раз в неделю
Юрій Обух, директор Рууккі Україна розповів про незмінний курс компанії до інновацій і без...
18 декабря 2024 г.
3022
Андрей Озейчук – строитель с 27-летним опытом, основатель компаний Rauta, Kovlar и Teza, предс...
26 июня 2023 г.
585
BUILD PORTAL - Агрегатор новин
  • Збираємо всі існуючі новини будівельного ринку в одному місці
  • Унікальний "SMART рубрикатор" (розумний рубрикатор): це дуже деталізований по кожному напрямку рубрикатор аби ви змогли швидко знайти всі згруповані матеріали з потрібної теми
Build portal - українське народне медіа - без впливу оліграхів та влади!