РУС УКР РУС ENG
НБУ: USD: 41.483 EUR: 47.201
Банк Покупка Продажа НБУ
USD 39.800 40.300 41.483
EUR 40.000 41.000 47.201
USD 41.300 41.801 41.483
EUR 47.100 47.799 47.201
Новость

Перше місто з водневим опаленням створять до 2030 року

Пілотна воднева програма стартує в північно-східній Англії
1320
22 января 2021 г.


Місто з водневим опаленням


Оператори газових мереж Великобританії розробили стратегію зі створення першого в Великобританії міста з водневим опаленням до 2030 року.

Ажіотаж навколо виробництва водню з чистих джерел набирає обертів, оскільки уряди оприлюднюють плани щедрих субсидій для підтримки дорогих і неперевірених в масштабі технологій. ЄС заявив, що планує направити до 470 млрд євро ($570 млрд) на інфраструктуру для виробництва такого палива в найближчі десятиліття.

«Будівництво першого водневого міста в Великобританії – це не просто заміна природного газу, від якого сьогодні залежать більшість наших будинків; мова йде про безпечне і надійне скорочення наших викидів вуглецю», – сказав Кріс Трейн, колишній головний виконавчий директор Cadent Gas і керівник програми Gas Goes Green в Асоціації енергетичних мереж.

В опублікованому плані виокремлюються області, які необхідно перевірити, наприклад, чи витримає така побутова техніка, як обігрівачі та плити, використання чистого палива. В плані також змодельовано, яку частину нової мережі необхідно буде побудувати і скільки буде потрібно водню.

Політика уряду Великобританії зосереджена на забезпеченні зайнятості і скорочення викидів. Надання водню ключової ролі в низьковуглецевій економіці може створити 75 000 робочих місць до 2035 року і 195 000 до 2050 року. До 2032 року п'ять мережевих компаній планують інвестувати 28 мільярдів фунтів ($38 млрд) в водневі проєкти по всій країні.

У плані також викладена робота, необхідна для досягнення інших цілей Великобританії по водню, в тому числі підготовка до 2023 року для подачі до 20% водню в місцеві газові мережі і досягнення мети по виробництву водню в 1 гігават до 2025 року і 5 гігаватів до 2025 року.

Пілотний проєкт реалізуватиметься в одному з сіл на сході Англії, в якому для опалення та приготування їжі буде використовуватися 20% водню.

У стандарті Future Homes Standard говориться, що з 2025 року всі нові будинки у Великобританії повинні будуватися без опалення на викопному паливі.

Нагадаємо: в листопаді минулого року британська електроенергетична і газова комунальна компанія National Grid оголосила про запуск водневого дослідного центру, щоб перевірити, як можна використати газотранспортну мережу Великобританії для транспортування водню для обігріву будинків або для використання в промисловості.

Як повідомлялось, Шотландія першою у світі випробує систему опалення, що працює на «зеленому» водні. Експеримент відбуватиметься в шотландському окрузі Файф у 2022 році. Британський регулятор енергетики, Ofgem, готовий виділити на це 18 млн фунтів, влада Шотландії – ще 6,9 млн фунтів. Початково в експерименті візьмуть  участь 300 будинків, якщо перший етап виявиться успішним, до експерименту долучать ще до 1000.

Нагадаємо, раніше ЄК оголосила про початок «водневої революції» в енергетиці. За планами, у період 2025-2030 років водень повинен стати головною складовою інтегрованої енергетичної системи. 

  Интересно узнать: как выбрать пылесос для мойки окон
Источник:
mind
22 января 2021 г.
1474
Збільшити обсяги будівництва вже в найближчі 2-3 роки можливо шляхом створення зручних умов іпотечно...
22 января 2021 г.
3975
При цьому регулятор обіцяє її підвищити, якщо споживчий попит буде рости, а помітного припливу капіт...
22 января 2021 г.
1205
Підсумки програми «Велике будівництво» в 2020 році...
Українці, що ви думаєте з цього приводу? Давайте обговорювати!
Не стійте осторонь – вільно діліться своєю думкою з іншими людьми.
Але, будь ласка, будьте ввічливі та дотримуйтесь правил коментування. ПОСИЛАННЯ ЗАБОРОНЕНІ, та блокуються автоматом.
Заборонені будь-які посилання (коментар з посиланням не може бути доданий, він автоматично блокується)

Заборонено і буде заблоковано:
- реклама
- спам та шахрайство
- образи, дискримінаційні висловлювання

Редакція не модерує коментарі, відповідальність за зміст коментарів несе автор коментаря. Редакція Build Portal залишає за собою право не погоджуватись з думкою автора коментаря, проте надає свободу слова відповідно до ст. 21, 24 та ст. 34 Конституції України.

Шановні читачі, читайте коментарі вдумливо, пам'ятайте, що автором коментарів можуть бути різні джерела.

Будь ласка, поставтеся до цих правил з повною відповідальністю.
Якщо дії коментованого шкодять читачам, рекламодавцям, співробітникам Build Portal або всій нашій спільноті, ми можемо заблокувати користувача.
Читать полностью Скрыть
26 мая 2025 г.
2940
Фонд вкладатиме кошти, внесені США та Україною, у проєкти з видобутку природних ресурсів, нафту та г...
02 мая 2025 г.
2849
Згідно з текстом документа, Україна має право сама визначати ділянки, які надаватиме для пошуку та в...
08 апреля 2025 г.
4075
Наразі землі, які були незаконно відчужені, повертаються до держави та територіальних громад че...
Сегодня
5529
Сад оснащений сенсорами з ШІ, які збирають дані про стан ґрунту, вологу та освітлення, що допомагає ...
Сегодня
8682
Будинок має три спальні, басейн та був спроєктований як місце для відпочинку від міського життя. Щоб...
01 января 2000 г.
15
111...
27 мая 2025 г.
2723
Під час заходу будівельна спільнота та представники влади разом з міжнародними партнерами об'єднають...
26 мая 2025 г.
1093
18-19 червня 2025 року у м.Києві відбудеться виставка-форум у сфері інноваційних рішень для теплової...
20 мая 2025 г.
968
Цьогоріч переможцем в номінації «Підприємець року» загальнонаціональної програми «...
Почтовая рассылка Build Portal для участников строительного бизнеса
Только самое важное
*один раз в неделю
Юрій Обух, директор Рууккі Україна розповів про незмінний курс компанії до інновацій і без...
Андрій Озейчук – будівельник з 27-річним досвідом, засновник компаній Rauta, Kovlar та Teza, г...
BUILD PORTAL - Агрегатор новин
  • Збираємо всі існуючі новини будівельного ринку в одному місці
  • Унікальний "SMART рубрикатор" (розумний рубрикатор): це дуже деталізований по кожному напрямку рубрикатор аби ви змогли швидко знайти всі згруповані матеріали з потрібної теми
Build portal - українське народне медіа - без впливу оліграхів та влади!