РУС УКР РУС ENG
НБУ: USD: 41.519 EUR: 47.713
Банк Покупка Продажа НБУ
USD 39.800 40.300 41.519
EUR 40.000 41.000 47.713
USD 41.330 41.831 41.519
EUR 47.100 47.831 47.713
Новость

Що з недобудовами Укрбуду і чому будівництва можуть зупинитись на десятки років

Без підтримки держави будівництва перетворяться в заморожені на десятки років — Київміськбуд про проблеми з ЖК Укрбуду
6279
17 апреля 2020 г.



Чи добудують ЖК "Укрбуду"


На сьогодні "Київміськбуд" повністю прийняв 5 з 23 об'єктів. Це ЖК "Гармонія", "Сонячна Рів'єра", "Новомостицький", "Харківський" і "Пектораль". І зараз практично закінчена підготовка документів по ще одному ЖК - "Кирилівський Гай". Але по значній частині об'єктів компанія вперлася в нерозуміння масштабу проблеми бізнесменами - власниками землі і чиновниками різного рівня. Про це сказав президент "Київміськбуду" Ігор Кушнір.

"Ми не просимо ні грошей, ні якихось преференцій - просто підпишіть договори на тих же умовах, що і були. Проведено кілька зустрічей, в тому числі на них були і ініціативні групи інвесторів, відправлені вже десятки листів. Але в підсумку питання починає тонути в бюрократії, і ніхто нікуди не поспішає. Ми отримали відповідь тільки по одному з ЖК, і він зовсім не про те, про що нас запевняли на зустрічах із заступником міністра", - каже Кушнір.

Найбільші проблеми з ЖК "Чарівне місто". За словами Кушніра, Міноборони хоче збільшити відсоток житлової площі, яку отримує як замовник.

У листі МОУ йдеться про збільшення частки. Цифри не вказані, але в спілкуванні звучали і 8% і навіть 10% (зараз шість. Авт.). І це відразу ставить під сумнів фінансову можливість завершення об'єкта. Загальна площа квартир усіх черг - 204 626,34 кв. м. Квартир - 3 642. Середня площа однієї - 56 кв. м. 6% - це 12 277 кв. м або приблизно 219 квартир. Кожне збільшення на 2% при середній вартості 19 000 грн / кв. м - це близько 80 мільйонів гривень відібрати у інвесторів, зазнчає Кушнір.



Будівництво триває вже рік, прийняти його і почати будувати КГС не може.

Не вирішено питання з іншими комплексами Міноборони. Це "Art House" на Трутенка, "Urban Park" на Магнітогорській, "Оберіг-2" на Бориспільській.

Причому на останніх двох "Київміськбуду", за словами Кушніра, вже повністю оцінили обсяги будівельних робіт, завели робочих, готові були почати, але вперлися в нескінченне очікування, законних підстав продовжувати будівництво немає.

"Ключовий момент - "Київміськбуд" погодився брати ВСЕ об'єкти, а не окремо. Інакше фінансовий сенс цього проекту пропадає повністю. Адже частина об'єктів жорстко мінусові і добудувати весь обсяг можна тільки якщо будуть передані всі об'єкти, в яких є ще що продавати. Ми готові допомогти, ми без вагань погодилися добудовувати, коли виникла проблемна ситуація. Але без підтримки держави ці будівництва перетворяться в заморожені на десятки років", - сказав Кушнір.

Читайте також Об'єкти "Укрбуду": чи варто сподіватись на завершення будівництва і що отримають інвестори

Источник:
3m2
13 марта 2020 г.
3510
Холдингова компанія "Київміськбуд" оприлюднила плани щодо можливості подальшого будівництва об'єктів...
13 марта 2020 г.
4086
"Киевгорстрой" хочет продать государству квартиры на 2 миллиарда для достройки объектов "Укрбуда"...
Українці, що ви думаєте з цього приводу? Давайте обговорювати!
Не стійте осторонь – вільно діліться своєю думкою з іншими людьми.
Але, будь ласка, будьте ввічливі та дотримуйтесь правил коментування. ПОСИЛАННЯ ЗАБОРОНЕНІ, та блокуються автоматом.
Заборонені будь-які посилання (коментар з посиланням не може бути доданий, він автоматично блокується)

Заборонено і буде заблоковано:
- реклама
- спам та шахрайство
- образи, дискримінаційні висловлювання

Редакція не модерує коментарі, відповідальність за зміст коментарів несе автор коментаря. Редакція Build Portal залишає за собою право не погоджуватись з думкою автора коментаря, проте надає свободу слова відповідно до ст. 21, 24 та ст. 34 Конституції України.

Шановні читачі, читайте коментарі вдумливо, пам'ятайте, що автором коментарів можуть бути різні джерела.

Будь ласка, поставтеся до цих правил з повною відповідальністю.
Якщо дії коментованого шкодять читачам, рекламодавцям, співробітникам Build Portal або всій нашій спільноті, ми можемо заблокувати користувача.
Читать полностью Скрыть
08 апреля 2025 г.
3900
Наразі землі, які були незаконно відчужені, повертаються до держави та територіальних громад че...
19 марта 2025 г.
6067
Тимур Ткаченко оголосив про початок роботи нових правил роботи громадського транспорту під час триво...
14 марта 2025 г.
4902
Міський голова анонсував «очищення» міської влади, а також зміниу структур КМДА...
18 апреля 2025 г.
5591
Церкву було збудовано сто років тому, а з 2023-го вона не працює, бо відвідування храмів у Нідерланд...
17 апреля 2025 г.
5584
Потяг, розроблений у 1950 році, символізує епоху золотого італійського модернізму...
16 апреля 2025 г.
4465
Він складатиметься з двох модулів, що дозволяє легко розширювати простір в майбутньому...
11 апреля 2025 г.
1661
Під час заходу будівельна спільнота та представники влади разом з міжнародними партнерами об'єднають...
04 апреля 2025 г.
1475
16 квітня відбудеться RECOVERY CONSTRUCTION FORUM UKRAINE 2.0 - подія, яка стане майданчик...
Почтовая рассылка Build Portal для участников строительного бизнеса
Только самое важное
*один раз в неделю
Igor Vykhrystiuk is a successful Ukrainian businessman, entrepreneur and expert in construction, env...
04 апреля 2022 г.
542
Ігор Вихристюк – успішний український бізнесмен, підприємець і фахівець у сфері будівництва, е...
04 апреля 2022 г.
758
BUILD PORTAL - Агрегатор новин
  • Збираємо всі існуючі новини будівельного ринку в одному місці
  • Унікальний "SMART рубрикатор" (розумний рубрикатор): це дуже деталізований по кожному напрямку рубрикатор аби ви змогли швидко знайти всі згруповані матеріали з потрібної теми
Build portal - українське народне медіа - без впливу оліграхів та влади!