РУС УКР РУС ENG
НБУ: USD: 41.423 EUR: 44.828
Банк Покупка Продажа НБУ
USD 39.800 40.300 41.423
EUR 40.000 41.000 44.828
USD 41.150 41.660 41.423
EUR 44.500 45.241 44.828
Новость

«Укрзалізницю» почнуть готувати до публічного продажу акцій

"Укрзалізниця" стала першою українською державною компанією, яка готується вийти на ринок IPO. Підготовка може заняти від 1 до 3 років

1797
30 октября 2019 г.


Підготовка до виходу на IPO відвищить прозорість компанії

"Укрзалізниця" розпочинає підготовку до первинного публічного розміщення (IPO). Відповідний меморандум 29 жовтня підписали голова правління компанії Євген Кравцов, міністр інфраструктури України Владислав Криклій і директор Європейського банку реконструкції і розвитку у країнах Східної Європи і Кавказу Маттео Патроне на інвестиційному форумі RE:think. Invest in Ukraine у Маріуполі. Про це повідомила прес-служба "Укрзалізниці".

Євген Кравцов зазначив, що "Укрзалізниця" стала першою держкомпанією, яка готується вийти на IPO від України.

"Досі українські компанії, які здійснювали первинний випуск акцій на фондових біржах, не позначали себе емітентами від України. Це був непрямий випуск акцій. Українські компанії виходили на IPO від Великої Британії, Нідерландів, Канади та інших країн. "Укрзалізниця" у взаємодії з акціонером – урядом країни – планує змінити status quo на ринку капіталу", – сказав він.

За словами голови компанії, продаж акцій на фондовій біржі дасть змогу залучити кошти з ринку капіталу на вигідніших умовах, ніж, наприклад, класичне кредитування.

"Інвестиції необхідні для реалізації стратегічних проєктів, розвитку залізничної галузі в цілому. Ключова перевага виходу на IPO також у тому, що підвищиться прозорість самої компанії, оскільки це обов'язкова вимога", – додав він.

Кравцов розповів, що підготовка до IPO триватиме від року до трьох років, залежно від швидкості ухвалення та імплементації рішень для законодавчої підстави транзакції.

Криклій заявив, що підготовка "Укрзалізниці" до IPO є важливим сигналом для світової спільноти про готовність України до реформи державної компанії-монополіста, зазначили у прес-службі Мінінфраструктури.

"Укрзалізниця" є першою українською державною компанією, яка планує вийти на зарубіжний фондовий ринок і тим самим підвищує інвестиційний імідж країни", – додав він.

У Мінінфраструктури повідомили, що в межах виконання передбачають співпрацю в питаннях аналізу та підготовки потенційних рішень про відокремлення суб'єктів господарської діяльності під час підготовки до IPO, аналіз реформи юридичної та регуляторного супроводу, оцінювання та посилення практики корпоративного управління.

Читайте також про те, що Кабінет міністрів і ЄБРР підписали меморандум про програму фінансування регіональних доріг в Україні. А також про те, що у розвитток інфраструктури порту Маріуполь буде інвестовано 1,3 млрд грн.

30 октября 2019 г.
1640
Документ подписали премьер-министр Алексей Гончарук и вице-президент ЕБРР Алан Пиу на инвестиционном...
30 октября 2019 г.
1734
Во время инвестиционного форума в Мариуполе был подписан ряд контрактов и меморандумов, предусматрив...
30 октября 2019 г.
1915
Україна має вийти на новий рівень стратегічного планування регіонального розвитку. Стратегія має ста...
Українці, що ви думаєте з цього приводу? Давайте обговорювати!
Не стійте осторонь – вільно діліться своєю думкою з іншими людьми.
Але, будь ласка, будьте ввічливі та дотримуйтесь правил коментування. ПОСИЛАННЯ ЗАБОРОНЕНІ, та блокуються автоматом.
Заборонені будь-які посилання (коментар з посиланням не може бути доданий, він автоматично блокується)

Заборонено і буде заблоковано:
- реклама
- спам та шахрайство
- образи, дискримінаційні висловлювання

Редакція не модерує коментарі, відповідальність за зміст коментарів несе автор коментаря. Редакція Build Portal залишає за собою право не погоджуватись з думкою автора коментаря, проте надає свободу слова відповідно до ст. 21, 24 та ст. 34 Конституції України.

Шановні читачі, читайте коментарі вдумливо, пам'ятайте, що автором коментарів можуть бути різні джерела.

Будь ласка, поставтеся до цих правил з повною відповідальністю.
Якщо дії коментованого шкодять читачам, рекламодавцям, співробітникам Build Portal або всій нашій спільноті, ми можемо заблокувати користувача.
Читать полностью Скрыть
19 марта 2025 г.
5616
Тимур Ткаченко оголосив про початок роботи нових правил роботи громадського транспорту під час триво...
14 марта 2025 г.
4819
Міський голова анонсував «очищення» міської влади, а також зміниу структур КМДА...
Вчера
7352
В основі лежить принцип гідростатичного тиску....
27 марта 2025 г.
8676
Архітектор спроєктував цей будинок у 1959-му - в рік своєї смерті. Слідуючи плану більш як 60-р...
25 марта 2025 г.
512
Які варіанти телебачення пропонує Volia, як перевірити можливість підключення у вашій квартирі ...
31 марта 2025 г.
1225
4 червня 2025 року в Києві відбудеться IV-й Український Будівельний Конгрес, який об’єднає про...
24 марта 2025 г.
849
На його меті – забезпечення можливості громадянам України отримати компенсацію або підтримку д...
20 марта 2025 г.
2253
16 квітня відбудеться RECOVERY CONSTRUCTION FORUM UKRAINE 2.0 - подія, яка стане майданчик...
Почтовая рассылка Build Portal для участников строительного бизнеса
Только самое важное
*один раз в неделю
Igor Vykhrystiuk is a successful Ukrainian businessman, entrepreneur and expert in construction, env...
04 апреля 2022 г.
449
Ігор Вихристюк – успішний український бізнесмен, підприємець і фахівець у сфері будівництва, е...
04 апреля 2022 г.
705
BUILD PORTAL - Агрегатор новин
  • Збираємо всі існуючі новини будівельного ринку в одному місці
  • Унікальний "SMART рубрикатор" (розумний рубрикатор): це дуже деталізований по кожному напрямку рубрикатор аби ви змогли швидко знайти всі згруповані матеріали з потрібної теми
Build portal - українське народне медіа - без впливу оліграхів та влади!