РУС УКР РУС ENG
НБУ: USD: 41.250 EUR: 48.382
Банк Покупка Продажа НБУ
USD 39.800 40.300 41.250
EUR 40.000 41.000 48.382
USD 41.000 41.490 41.250
EUR 48.160 48.771 48.382
Новость

Супермаркети стануть зручними для людей з інвалідністю

Магазини — це ті громадські місця, де кожен з нас буває щодня, однак не всі вони мають зручний підхід для людини на візку чи батьків з дитячою коляскою.

2985
28 ноября 2018 г.


 

Магазини - не смуга перешкод для людей з інвалідністю 

Мінрегіон пропонує робити супермаркети зручними для людей з інвалідністю. Проект нових ДБН щодо доступності передбачає вимоги щодо обов’язкового облаштування доступного простору в торговельних залах супермаркетів, гіпермаркетів та інших магазинів для всіх груп людей з інвалідністю та іншого маломобільного населення.  

«Супермаркети, магазини — це ті громадські місця, де кожен з нас буває щодня. Але багато з цих закладів не мають зручного підходу для людини на візку чи батьків з дитячою коляскою.

Більшість з них є незручними для людей з інвалідністю та створюють додаткові перешкоди. Зазвичай продукти розміщені зависоко, не завжди є достатньо місця, щоб розвернутися, а інформація про товари та цінники погано читається.

Так не має бути, тому у нових нормах ми прописуємо чіткі вимоги до проектування цих закладів та наводимо конкретні приклади, як це має робитись», — про це розповів заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Лев Парцхаладзе.

Будівлі цих закладів обов’язково повинні мати безперешкодний доступ ззовні та всередині.

Також пропонується, щоб полиці у торговельних залах та каси облаштовувались з урахуванням потреб людей з інвалідністю, які пересуваються на візках.

Інформація щодо розташування торговельних залів та секцій, асортименту товарів та цінників повинна бути контрастною та мати доступну візуальну форму для людей з порушеннями зору.

Найближчим часом також будуть прийняті зміни у ДБН щодо проектування підприємств торгівлі, якими також вводяться вимоги до обов’язкового створення безперешкодного доступу людей з інвалідністю, зокрема:

  • скасовується обов’язкове проектування порогу або сходів при вході до будівель;
  • вводиться обов’язкове облаштування не менше 10% машиномісць для людей з інвалідністю на парковках біля цих закладів;
  • передбачається обов’язкове проектування вбиралень для відвідувачів у великих супермаркетах із як мінімум однією універсальною кабіною.

Норми розробляються Міністерством регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України спільно з ПАТ «КиївЗНДІЕП».

Державні будівельні норми (ДБН) – обов’язкові до виконання нормативні акти, які використовуються під час проектування нових та реконструкції існуючих будівель, кварталів, мікрорайонів відповідно до їх призначення.

Хочете дізнатись більше про нові ДБН? 
Читайте новини в спецтемі «Оновлення ДБН» на Головному будівельному порталі України >>>

Джерело: Мінрегіон

Рубрика:
Читайте все статьи рубрики
Обновление ДБН
Українці, що ви думаєте з цього приводу? Давайте обговорювати!
Не стійте осторонь – вільно діліться своєю думкою з іншими людьми.
Але, будь ласка, будьте ввічливі та дотримуйтесь правил коментування. ПОСИЛАННЯ ЗАБОРОНЕНІ, та блокуються автоматом.
Заборонені будь-які посилання (коментар з посиланням не може бути доданий, він автоматично блокується)

Заборонено і буде заблоковано:
- реклама
- спам та шахрайство
- образи, дискримінаційні висловлювання

Редакція не модерує коментарі, відповідальність за зміст коментарів несе автор коментаря. Редакція Build Portal залишає за собою право не погоджуватись з думкою автора коментаря, проте надає свободу слова відповідно до ст. 21, 24 та ст. 34 Конституції України.

Шановні читачі, читайте коментарі вдумливо, пам'ятайте, що автором коментарів можуть бути різні джерела.

Будь ласка, поставтеся до цих правил з повною відповідальністю.
Якщо дії коментованого шкодять читачам, рекламодавцям, співробітникам Build Portal або всій нашій спільноті, ми можемо заблокувати користувача.
Читать полностью Скрыть
26 ноября 2018 г.
2872
Покрытие пешеходных зон должно быть нескользким, гладким и без зазоров....
22 ноября 2018 г.
2815
Нові ДБНи передбачають покращення ситуації з паркомісцями для людей з інвалідністю...
22 ноября 2018 г.
3381
В новому ДБНі йдеться про евакуаційні виходи із шкіл...
13 августа 2025 г.
3413
Інвестиційні проекти, які можна буде компенсувати через власні податки підприємства, мають бути реал...
11 августа 2025 г.
187539
Build Portal зібрав думки будівельної еліти, профільних експертів та представників влади щодо н...
31 июля 2025 г.
3444
Документ передбачає залучення приватних інвестицій для швидкого відновлення інфраструктури...
21 августа 2025 г.
3464
Міст матиме довжину 112 метрів та ширину 14 метрів. Він складатиметься з двох рівнів: верхній сполуч...
20 августа 2025 г.
7534
Проєкт став черговим прикладом динамічного розвитку архітектурного середовища Тирани, де останніми р...
19 августа 2025 г.
10628
Компанія створила три окремі зони – аквапарк з інтерактивними водними елементами, лісопарк з в...
05 сентября 2025 г.
1758
Під час BUSINESS DAY КБУ будівельна спільнота та представники влади разом з міжнародними партнерами ...
04 сентября 2025 г.
2153
September Fest — головний міський урбан фестиваль цієї осені, де поєднуються архітектура, куль...
05 августа 2025 г.
1403
6 серпня відбудеться розширене спільне засідання Ради Будівельної палати України, Профспілки працівн...
Почтовая рассылка Build Portal для участников строительного бизнеса
Только самое важное
*один раз в неделю
Анна Гонтаренко, Виконавча директорка Українського Центру Сталевого Будівництва у Головному щор...
Юрій Обух, директор Рууккі Україна розповів про незмінний курс компанії до інновацій і без...
BUILD PORTAL - Агрегатор новин
  • Збираємо всі існуючі новини будівельного ринку в одному місці
  • Унікальний "SMART рубрикатор" (розумний рубрикатор): це дуже деталізований по кожному напрямку рубрикатор аби ви змогли швидко знайти всі згруповані матеріали з потрібної теми
Build portal - українське народне медіа - без впливу оліграхів та влади!

Ивент
АНОНС: BUSINESS DAY КБУ та розширене засідання Ради директорів КБУ відбудуться 08 жовтня 2025 року!
Під час BUSINESS DAY КБУ будівельна спільнота та представники влади разом з міжнародними партнерами об'єднаються для обговорення поточних викликів галузі та ефективної координації зусиль щодо майбутньої відбудови України
Киев
8
октября
необходима регистрация