РУС УКР РУС ENG
НБУ: USD: 44.159 EUR: 0.000
Банк Покупка Продажа НБУ
USD 43.800 44.400 44.159
EUR 50.800 51.800 0.000
USD 43.960 44.431 44.159
EUR 51.170 51.800 0.000
Новость официальная

Мінекономіки пояснило, чи вважає масове залучення мігрантів пріоритетом для ринку праці

За оцінкою Мінекономіки, для щорічного зростання ВВП на 7% Україні протягом 10 років потрібно 4,5 млн працівників. Частину ресурсу шукають усередині країни
2896
Сегодня

Олексій Соболев

Для зростання економіки Україні потрібно 4,5 млн працівників за 10 років 

Залучення трудових мігрантів наразі не є пріоритетом для України. Основну ставку уряд робить на повернення українців з-за кордону та залучення до роботи тих, хто вже перебуває в країні. 

Про це повідомив міністр економіки Олексій Соболев в інтерв'ю РБК-Україна.

 

Де візьмуть 4,5 мільйона працівників

За словами міністра, одним із ключових викликів для бізнесу є розширення ринку праці, але залучення трудових мігрантів наразі не є пріоритетом.

Соболев зауважив, що для щорічного зростання ВВП на 7% українській економіці протягом наступних 10 років потрібно 4,5 мільйона працівників.

Він зазначив, що на підконтрольній Україні території перебувають близько 30 мільйонів людей, з яких офіційно працюють лише 10,5 мільйона. Ще приблизно 2,6 мільйона зайняті в тіньовому секторі.

Міністр вважає, що мінімум два мільйони людей можна додатково залучити до ринку праці всередині країни, уточнивши, що йдеться про молодь, людей віком 50+, а також про тих, хто зараз не бере участі в економіці, зокрема про людей у розшуку та СЗЧ.

Другим джерелом поповнення ринку праці міністр назвав повернення українців із-за кордону.

"Там понад 6 мільйонів. Ми проводили опитування, знаємо, що потрібно, щоб вони повернулися. Це гроші на переїзд, житло, школа, лікарня і далі робота", - наголосив Соболев.

Він додав, що Міністерство соціальної політики відкриває українські хаби для підтримки зв’язку з українцями за кордоном та підготовки програм повернення.

 

Чи замінять мігранти українських працівників?

Голова комітету Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев заявив, що мігранти з інших країн не можуть стати альтернативою для покриття дефіциту робочої сили в Україні.

На його думку, залучення працівників із країн іншого культурного середовища не вирішить проблем України, а може створити нові соціальні та безпекові ризики.

Читайте більше новин про відбудову України у спецтемі на Build Portal 

Источник:
delo
Фото:
facebook
Рубрика:
Читайте все статьи рубрики
Общестроительные новости
Українці, що ви думаєте з цього приводу? Давайте обговорювати!
Не стійте осторонь – вільно діліться своєю думкою з іншими людьми.
Але, будь ласка, будьте ввічливі та дотримуйтесь правил коментування. ПОСИЛАННЯ ЗАБОРОНЕНІ, та блокуються автоматом.
Заборонені будь-які посилання (коментар з посиланням не може бути доданий, він автоматично блокується)

Заборонено і буде заблоковано:
- реклама
- спам та шахрайство
- образи, дискримінаційні висловлювання

Редакція не модерує коментарі, відповідальність за зміст коментарів несе автор коментаря. Редакція Build Portal залишає за собою право не погоджуватись з думкою автора коментаря, проте надає свободу слова відповідно до ст. 21, 24 та ст. 34 Конституції України.

Шановні читачі, читайте коментарі вдумливо, пам'ятайте, що автором коментарів можуть бути різні джерела.

Будь ласка, поставтеся до цих правил з повною відповідальністю.
Якщо дії коментованого шкодять читачам, рекламодавцям, співробітникам Build Portal або всій нашій спільноті, ми можемо заблокувати користувача.
Читать полностью Скрыть
12 апреля 2026 г.
2313
Світлого Великодня! Нехай у житті та в кожному новому проєкті буде місце для оновлення і зростання...
31 марта 2026 г.
2140
Через недофінансування дорожньої галузі в Україні можуть запровадити платні дороги. Розглядаються та...
26 марта 2026 г.
1857
Після зростання наприкінці 2025 року ринок знову пішов у спад, що свідчить про нестабільність віднов...
13 мая 2026 г.
4008
Муніципальне орендне житло залишатиметься у власності громад, не підлягатиме приватизації чи перепро...
12 мая 2026 г.
2707
За три роки дії програми єВідновлення компенсації за пошкоджене та знищене житло отримали 196 067 ро...
16 марта 2026 г.
7633
Забудовник «Київміськбуд» частково розморожує будівництво. Роботи вже відновлено на чоти...
21 августа 2025 г.
3464
Міст матиме довжину 112 метрів та ширину 14 метрів. Він складатиметься з двох рівнів: верхній сполуч...
20 августа 2025 г.
7534
Проєкт став черговим прикладом динамічного розвитку архітектурного середовища Тирани, де останніми р...
19 августа 2025 г.
10628
Компанія створила три окремі зони – аквапарк з інтерактивними водними елементами, лісопарк з в...
28 апреля 2026 г.
1173
28 квітня 2026 року видання Prof Build за підтримки Конфедерації будівельників України проведе закри...
Почтовая рассылка Build Portal для участников строительного бизнеса
Только самое важное
*один раз в неделю
Анна Гонтаренко, Виконавча директорка Українського Центру Сталевого Будівництва у Головному щор...
Юрій Обух, директор Рууккі Україна розповів про незмінний курс компанії до інновацій і без...
BUILD PORTAL - Агрегатор новин
  • Збираємо всі існуючі новини будівельного ринку в одному місці
  • Унікальний "SMART рубрикатор" (розумний рубрикатор): це дуже деталізований по кожному напрямку рубрикатор аби ви змогли швидко знайти всі згруповані матеріали з потрібної теми
Build portal - українське народне медіа - без впливу оліграхів та влади!

Ивент
АНОНС: запрошуємо на професійну програму «Девелопмент нерухомості»
Програма створена для фахівців ринку нерухомості, які прагнуть розвинутися, систематизувати знання та отримати практичні інструменти для роботи в девелопменті в нерухомості
Бізнес-центр «Eco Business Hub»
5
ноября
5 місяців
необходима регистрация