РУС УКР РУС ENG
НБУ: USD: 44.089 EUR: 51.761
Банк Покупка Продажа НБУ
USD 43.650 44.250 44.089
EUR 51.000 52.000 51.761
USD 43.850 44.234 44.089
EUR 51.370 52.070 51.761
Новость

Відновлення саркофага ЧАЕС після атаки дрона доручать французьким компаніям

Французькі компанії, які входили до консорціуму Novarka і будували арку конфайнмента, допоможуть підготувати рішення для повного відновлення її функціональності
2232
12 марта 2026 г.

Пошкоджений дронами конфайнмент ЧАЕС відновлюватимуть Bouygues та Vinci

Чорнобильська АЕС разом із Європейським банком реконструкції та розвитку готує план відновлення нового безпечного конфайнмента над четвертим енергоблоком станції, який зазнав пошкоджень після атаки російського безпілотника. До підготовки технічних рішень планують залучити французькі компанії Bouygues і Vinci.

Про це пише Build Portal із посиланням на ДП "Чорнобильська АЕС".

Йдеться про компанії, що входили до консорціуму Novarka та безпосередньо брали участь у проєктуванні й будівництві захисної арки. Саме тому на ЧАЕС вважають їх найбільш компетентними для підготовки рішень щодо відновлення функціональності об’єкта.

Наразі фахівці аналізують технічний стан конструкції після пошкодження. У межах роботи оцінюють можливі строки проведення ремонту, орієнтовну вартість робіт, а також рівень радіаційного навантаження на персонал, який виконуватиме відновлювальні операції.

Після атаки дрона на об’єкті провели невідкладні роботи. Зокрема, пошкоджену ділянку зовнішньої обшивки тимчасово закрили, щоб запобігти потраплянню опадів усередину конструкції та забезпечити стабільну експлуатацію конфайнмента впродовж осінньо-зимового періоду.

Втім, це рішення має тимчасовий характер, тому наступним етапом стане комплексний ремонт і повне відновлення захисних функцій нового безпечного конфайнмента над зруйнованим четвертим реактором Чорнобильської АЕС.

 Проєктування освітлення в межах будівництва комерційної нерухомості: як уникнути конфліктів, переробок і зайвих витрат 

Читайте більше новин про відбудову України у спецтемі на Build Portal 

Фото:
Фото из открытых источников
Рубрика:
Читайте все статьи рубрик
Чернобыльская катастрофа
Отстройка Украины
Українці, що ви думаєте з цього приводу? Давайте обговорювати!
Не стійте осторонь – вільно діліться своєю думкою з іншими людьми.
Але, будь ласка, будьте ввічливі та дотримуйтесь правил коментування. ПОСИЛАННЯ ЗАБОРОНЕНІ, та блокуються автоматом.
Заборонені будь-які посилання (коментар з посиланням не може бути доданий, він автоматично блокується)

Заборонено і буде заблоковано:
- реклама
- спам та шахрайство
- образи, дискримінаційні висловлювання

Редакція не модерує коментарі, відповідальність за зміст коментарів несе автор коментаря. Редакція Build Portal залишає за собою право не погоджуватись з думкою автора коментаря, проте надає свободу слова відповідно до ст. 21, 24 та ст. 34 Конституції України.

Шановні читачі, читайте коментарі вдумливо, пам'ятайте, що автором коментарів можуть бути різні джерела.

Будь ласка, поставтеся до цих правил з повною відповідальністю.
Якщо дії коментованого шкодять читачам, рекламодавцям, співробітникам Build Portal або всій нашій спільноті, ми можемо заблокувати користувача.
Читать полностью Скрыть
27 февраля 2026 г.
3506
Кошти державного бюджету спрямовані на посилення безпеки конфайнменту ЧАЕС та підтримання в безпечно...
16 февраля 2026 г.
6805
Європейський банк реконструкції та розвитку оцінив, що ремонт саркофага ЧАЕС потребуватиме значних в...
10 декабря 2025 г.
2406
Задля відновлення пошкодженого під час атаки 2025 року захисного укриття над 4-м енергоблоком ЧАЕС у...
16 марта 2026 г.
7468
Забудовник «Київміськбуд» частково розморожує будівництво. Роботи вже відновлено на чоти...
12 марта 2026 г.
3826
На українському ринку праці з’явилися професії, де зарплата може досягати 55-100 тисяч гривень...
14 января 2026 г.
3519
Законопроект, розроблений Міністерством розвитку громад та територій України, передбачає перехід від...
21 августа 2025 г.
3464
Міст матиме довжину 112 метрів та ширину 14 метрів. Він складатиметься з двох рівнів: верхній сполуч...
20 августа 2025 г.
7534
Проєкт став черговим прикладом динамічного розвитку архітектурного середовища Тирани, де останніми р...
19 августа 2025 г.
10628
Компанія створила три окремі зони – аквапарк з інтерактивними водними елементами, лісопарк з в...
Вчера
785
28 квітня 2026 року видання Prof Build за підтримки Конфедерації будівельників України проведе закри...
23 апреля 2026 г.
1402
Мінрозвитку запрошує на онлайн-навчання: Робота База даних цін на будівельну продукцію та інші матер...
21 апреля 2026 г.
2509
Подія стане платформою для діалогу про ключові механізми відбудови України - від фінансування до реа...
Почтовая рассылка Build Portal для участников строительного бизнеса
Только самое важное
*один раз в неделю
Анна Гонтаренко, Виконавча директорка Українського Центру Сталевого Будівництва у Головному щор...
Юрій Обух, директор Рууккі Україна розповів про незмінний курс компанії до інновацій і без...
BUILD PORTAL - Агрегатор новин
  • Збираємо всі існуючі новини будівельного ринку в одному місці
  • Унікальний "SMART рубрикатор" (розумний рубрикатор): це дуже деталізований по кожному напрямку рубрикатор аби ви змогли швидко знайти всі згруповані матеріали з потрібної теми
Build portal - українське народне медіа - без впливу оліграхів та влади!

Ивент
АНОНС: Видання Prof Build проведе захід з нагоди відзначення найефективніших жінок будівельної галузі
28 квітня 2026 року видання Prof Build за підтримки Конфедерації будівельників України проведе закритий захід «Філігранність майбутнього: стійкість та енергія змін лідерок будівельної галузі».
Киев
28
апреля
1 000 грн