| Банк | Покупка | Продажа | НБУ |
| USD | 39.800 | 40.300 | 42.092 |
| EUR | 40.000 | 41.000 | 48.791 |
| USD | 41.850 | 42.191 | 42.092 |
| EUR | 48.450 | 49.150 | 48.791 |
Представники Мінрозвитку під головуванням Першої заступниці Міністра Альони Шкрум та заступник Голови Агентства відновлення Іван Лукеря взяли участь у П’ятій міжнародній конференції ReBuild Ukraine 2025, яка відбулась у Варшаві.
Під час заходу було проведено низку зустрічей та дискусій щодо механізмів фінансування відбудови України, підтримки міжнародних донорів, впровадження механізму публічно-приватного партнерства, залучення грантових програм і приватного капіталу, зміцнення спроможності Агентства відновлення та планування стратегічних інфраструктурних проєктів.
На зустрічі з представниками Центру транспортних проєктів ЄС (CEUPT), яка була проведена спільно із заступницею Міністра розвитку громад та територій Мариною Денисюк, обговорили досвід операційного менеджменту та фінансування дорожньо-транспортної інфраструктури. Для посилення спроможності управління інфраструктурними проєктами домовилися про організацію навчання для команди Агентства відновлення.
Також під час діалогу з заступником Міністра закордонних справ Грецької Республіки з питань економічної дипломатії Харісом Теохарісом поспілкувалися про участь грецьких компаній у відновленні України та представили пріоритетні проєкти Агентства відновлення. Крім того, представники корпорації Samsung виявили зацікавленість у співпраці та висловили готовність ділитися досвідом щодо інвестування в інфраструктуру України, зокрема у фінансування та техніко-публічне обґрунтування PPP-проєктів (публічно-приватного партнерства).
Поточні проєкти, етапи та їхню реалізацію українська делегація обговорила зі Світовим банком та Європейським інвестиційним банком (ЄІБ). Серед них - реалізація поточних проєктів з ЄІБ (Фаза 1) та підготовка нових проєктів з розбудови прикордонних пунктів пропуску, що відповідає вимогам Європейської комісії та мережі TEN-T.
«Міжнародні партнери готові інвестувати та допомагати Україні, а посилення спроможності команди Агентства відновлення та підготовка якісних PPP-проєктів залишаються ключовими пріоритетами для ефективного залучення фінансування та реалізації відновлення. У нашому фокусі найбільші пріоритетні інвестиційні сектори - це енергетика та інфраструктура. Сюди входить логістика, дороги, комунікації, енергетичне сполучення. Ми маємо фізично об’єднати Україну з ЄС через розвиток інфраструктури. Дуже вдячні всім нашим міжнародним партнерам за участь у розбудові України», - наголосив Іван Лукеря.
У фокусі розмови також було проведення спільних заходів з підвищення спроможності команди Агентства відновлення з американською консалтингово-інжиніринговою компанією Hill International, світовим лідером в управлінні великими інфраструктурними проєктами. На зустрічі з Нідерландським експортно-кредитним агентством домовилися про підготовку проєкту для інфраструктури України, за яким Invest International готові надавати до 50% грантового фінансування.
Окрема увага щодо стратегічних кроків для реалізації майбутніх проєктів. Зокрема з представниками італійської компанії ANAS, що управляє дорожньою інфраструктурою, домовились про підписання меморандуму про співпрацю вже найближчим часом та спільну розробку майстер-плану щодо розвитку логістичної інфраструктури України.
Також обговорили допомогу Швейцарії та залучення інвестицій для захисту критичної інфраструктури та побудови системи цивільного захисту в Україні.
Вогнезахист залізобетонних конструкцій: безпека, сертифікація, довговічність
Заборонено і буде заблоковано:
- реклама
- спам та шахрайство
- образи, дискримінаційні висловлювання
Редакція не модерує коментарі, відповідальність за зміст коментарів несе автор коментаря. Редакція Build Portal залишає за собою право не погоджуватись з думкою автора коментаря, проте надає свободу слова відповідно до ст. 21, 24 та ст. 34 Конституції України.
Шановні читачі, читайте коментарі вдумливо, пам'ятайте, що автором коментарів можуть бути різні джерела.