РУС УКР РУС ENG
НБУ: USD: 43.781 EUR: 50.821
Банк Покупка Продажа НБУ
USD 43.500 44.100 43.781
EUR 50.100 51.100 50.821
USD 43.670 44.039 43.781
EUR 50.350 51.010 50.821
Новость

В Україні сповільнилось зростання реального ВВП у II кварталі – Держстат

Порівняно з попереднім кварталом показник зріс на 0,2%
1505
25 сентября 2025 г.

Зростання реального ВВП України у II кварталі сповільнилося до 0,8% 

Реальний ВВП України у другому кварталі 2025 року зріс на 0,8% порівняно з аналогічним періодом минулого року, повідомила Державна служба статистики (Держстат).

Порівняно з попереднім кварталом, з урахуванням сезонного фактора, реальний ВВП зріс на 0,2%.

У першому кварталі цього року показник складав 0,9%.

Нагадаємо, що зростання ВВП України за підсумками 2024 року, за даними Держстату, сповільнилося до 2,9% з 5,5% у 2023-му. У четвертому кварталі 2024 року було зафіксовано зниження показника на 0,1% у річному обчисленні. Водночас у попередніх кварталах зростання економіки було нерівномірним, склавши 2,2% у третьому кварталі, 4% – у другому та 6,8% – у першому. За розрахунками статистичного відомства, номінальний ВВП України за минулий рік становив 7,66 трлн.

Нагадаємо, 15 вересня український уряд затвердив проєкт закону про державний бюджет на 2026 рік. У наступному році загальний обсяг видатків та надання кредитів держбюджету становитиме 4,8 трлн грн, доходи загального фонду передбачені на рівні 2 трлн 826,5 млрд грн (без урахування грантів та іншої міжнародної допомоги). На підтримку економіки закладено 41,5 млрд грн, зокрема, 4,8 млрд – на гранти для бізнесу, індустріальні парки, інвестнянь.

Потреба у зовнішньому фінансуванні у наступному році становитиме 2 трлн 79 млрд грн.

 Ruukki Nordic: сучасна класика, яку тепер виробляють в Україні 

Читайте більше новин про відбудову України у спецтемі на Build Portal 

Источник:
gmk
Фото:
Фото иллюстративное
Рубрика:
Читайте все статьи рубрики
Экономические новости для строителей
Українці, що ви думаєте з цього приводу? Давайте обговорювати!
Не стійте осторонь – вільно діліться своєю думкою з іншими людьми.
Але, будь ласка, будьте ввічливі та дотримуйтесь правил коментування. ПОСИЛАННЯ ЗАБОРОНЕНІ, та блокуються автоматом.
Заборонені будь-які посилання (коментар з посиланням не може бути доданий, він автоматично блокується)

Заборонено і буде заблоковано:
- реклама
- спам та шахрайство
- образи, дискримінаційні висловлювання

Редакція не модерує коментарі, відповідальність за зміст коментарів несе автор коментаря. Редакція Build Portal залишає за собою право не погоджуватись з думкою автора коментаря, проте надає свободу слова відповідно до ст. 21, 24 та ст. 34 Конституції України.

Шановні читачі, читайте коментарі вдумливо, пам'ятайте, що автором коментарів можуть бути різні джерела.

Будь ласка, поставтеся до цих правил з повною відповідальністю.
Якщо дії коментованого шкодять читачам, рекламодавцям, співробітникам Build Portal або всій нашій спільноті, ми можемо заблокувати користувача.
Читать полностью Скрыть
25 сентября 2025 г.
1808
Базовий сценарій передбачає 14,5% на кінець 2025-го та 12,5% на кінець 2026-го...
23 сентября 2025 г.
2791
Найактивніше переміщаються компанії у сфері торгівлі - кожен третій бізнес. Також часто пе...
22 сентября 2025 г.
2099
З 2020 року в Україні було цифровізовано 14 будівельних послуг - серед них замовлення будівельного п...
16 марта 2026 г.
7302
Забудовник «Київміськбуд» частково розморожує будівництво. Роботи вже відновлено на чоти...
12 марта 2026 г.
3610
На українському ринку праці з’явилися професії, де зарплата може досягати 55-100 тисяч гривень...
14 января 2026 г.
3421
Законопроект, розроблений Міністерством розвитку громад та територій України, передбачає перехід від...
21 августа 2025 г.
3464
Міст матиме довжину 112 метрів та ширину 14 метрів. Він складатиметься з двох рівнів: верхній сполуч...
20 августа 2025 г.
7534
Проєкт став черговим прикладом динамічного розвитку архітектурного середовища Тирани, де останніми р...
19 августа 2025 г.
10628
Компанія створила три окремі зони – аквапарк з інтерактивними водними елементами, лісопарк з в...
Сегодня
1358
Подія стане платформою для діалогу про ключові механізми відбудови України - від фінансування до реа...
26 марта 2026 г.
2539
26 березня 2026 року у Києві, в КВЦ «Парковий», відбудеться Інвестиційно-будівельний кон...
17 марта 2026 г.
2233
BUSINESS DAY КБУ - майданчик, що об’єднує будівельну спільноту та представників влади разом з ...
Почтовая рассылка Build Portal для участников строительного бизнеса
Только самое важное
*один раз в неделю
Анна Гонтаренко, Виконавча директорка Українського Центру Сталевого Будівництва у Головному щор...
Юрій Обух, директор Рууккі Україна розповів про незмінний курс компанії до інновацій і без...
BUILD PORTAL - Агрегатор новин
  • Збираємо всі існуючі новини будівельного ринку в одному місці
  • Унікальний "SMART рубрикатор" (розумний рубрикатор): це дуже деталізований по кожному напрямку рубрикатор аби ви змогли швидко знайти всі згруповані матеріали з потрібної теми
Build portal - українське народне медіа - без впливу оліграхів та влади!