Банк | Покупка | Продажа | НБУ |
USD | 39.800 | 40.300 | 41.585 |
EUR | 40.000 | 41.000 | 48.638 |
USD | 41.330 | 41.831 | 41.585 |
EUR | 48.300 | 49.000 | 48.638 |
Європейська Бізнес Асоціація наголошує на необхідності перегляду цілі скорочення викидів CO2 до 2035 року для більшої відповідності економічним реаліям в Україні.
Про це повідомила пресслужба ЄБА.
«В умовах, коли значна частина підприємств втратила виробничі потужності або призупинила роботу, основне навантаження щодо впровадження кліматичних рішень покладається на компанії, які продовжують діяльність. За таких умов підприємства стикаються з обмеженими можливостями для інвестування в декарбонізацію без додаткової зовнішньої підтримки», - йдеться в заяві, з якою асоціація звернулася до першого віцепремʼєр-міністра України – міністра економіки України, міністра енергетики України, міністра захисту довкілля та природних ресурсів України, Комітету Верховної Ради України з питань екологічної політики та природокористування.
В ЄБА наголошують, що у нинішніх реаліях поточна ціль скорочення викидів на 68–73% до 2035 року від рівня 1990 року може бути досить амбітною.
За оцінками Київської школи економіки, станом на 2025 рік втрати української промисловості, будівництва та сфери послуг становлять $14,4 млрд, понад пів тисячі підприємств зруйновано або пошкоджено. Крім того, за даними досліджень, викиди парникових газів, пов’язані з війною, за три роки сягнули 230 млн т CO2-еквіваленту. У 2024 році вони зросли на 30% порівняно з 2023 роком.
Враховуючи наявні виклики, бізнес пропонує розглянути можливість перегляду кліматичних зобов’язань України. Зокрема, пропонується передбачити механізм коригування кліматичної цілі – наприклад, через три роки після завершення воєнного стану. Такий підхід дозволить забезпечити баланс між міжнародними зобов’язаннями України та її економічними можливостями.
Заборонено і буде заблоковано:
- реклама
- спам та шахрайство
- образи, дискримінаційні висловлювання
Редакція не модерує коментарі, відповідальність за зміст коментарів несе автор коментаря. Редакція Build Portal залишає за собою право не погоджуватись з думкою автора коментаря, проте надає свободу слова відповідно до ст. 21, 24 та ст. 34 Конституції України.
Шановні читачі, читайте коментарі вдумливо, пам'ятайте, що автором коментарів можуть бути різні джерела.