РУС УКР РУС ENG
НБУ: USD: 41.834 EUR: 48.201
Банк Покупка Продажа НБУ
USD 39.800 40.300 41.834
EUR 40.000 41.000 48.201
USD 41.700 42.185 41.834
EUR 47.950 48.700 48.201
Новость

В Україні почали розробку Стратегії зайнятості населення: що це і для чого

За офіційними даними Державної служби зайнятості, протягом 2024 року 389 тисяч осіб зареєструвалися як безробітні. Водночас реальна кількість людей без роботи значно вища
1428
06 мая 2025 г.

Розробка стратегії зайнятості населення

Міністерство економіки України розпочало розробку Стратегії зайнятості населення, яка має стати відповіддю на структурні виклики ринку праці, демографічні зміни, наслідки війни та вплив технологій.

Про це повідомляє Мінекономіки.

Головна мета ініціативи - сприяти економічному розвитку через зниження безробіття, забезпечення рівного доступу до якісних робочих місць і створення гнучкої, інклюзивної системи зайнятості.

За прогнозом Національного банку, у 2025 році рівень безробіття становитиме 10,9%. За офіційними даними Державної служби зайнятості, протягом 2024 року 389 тисяч осіб зареєструвалися як безробітні. Водночас реальна кількість людей без роботи значно вища.

Заступниця міністра економіки Тетяна Бережна зазначила, що відновлення ринку праці є одним із ключових завдань уряду, а Україна має значний потенціал серед ветеранів, жінок, молоді, людей з інвалідністю, яких необхідно активно залучати до ринку праці.

Майбутня стратегія охоплюватиме кілька ключових напрямів:

  • Створення нових робочих місць через підтримку малого й середнього бізнесу, залучення інвестицій та розвиток соціального підприємництва;
  • Професійну переорієнтацію і підвищення кваліфікації відповідно до актуальних потреб ринку;
  • Інклюзивність ринку праці, зокрема гнучкі та дистанційні форми зайнятості для молоді, жінок, ветеранів, людей з інвалідністю;
  • Реформу служби зайнятості: цифровізацію послуг, оновлення Трудового кодексу, налагодження ефективної співпраці з роботодавцями.

Стратегія розробляється у кілька етапів: від аналітичного дослідження ринку праці та відкритих консультацій до формування концепції й підготовки фінального тексту.

"Системна та довгострокова підтримка для розвитку української економіки є важливою складовою нашої співпраці. Стратегія зайнятості підтримує післявоєнне відновлення та створює умови для широкого залучення українців до ринку праці відповідно до стандартів ЄС", - наголосив Єнс Адам, директор зі сталого економічного розвитку GIZ Україна.

Очікується, що в травні–червні 2025 року відбудеться серія із шести тематичних зустрічей робочих груп за участі представників уряду, бізнесу, експертної спільноти, міжнародних партнерів та громадськості. У червні буде презентовано результати дослідження ринку праці та першу версію концепції, а фінальна версія Стратегії має бути оприлюднена восени 2025 року.

"Продуктивність зростає там, де люди можуть розкрити свій потенціал. Ми вже долучалися до формування політики у сферах оборони, інновацій, малого й середнього бізнесу. Але без ефективної політики праці ці рішення не спрацюють", - зазначив виконавчий директор Офісу ефективного регулювання BRDO Олексій Дорогань.

Додамо, в кінці січня голова комітету з питань фінансів, податкової та митної політики Верховної Ради Данило Гетманцев розповідав, що рівень офіційного безробіття в Україні скоротився і наприкінці 2024 року досяг історичного мінімуму. У грудні кількість зареєстрованих безробітних становила 94,2 тисячі, з них 75,8 тисячі (80%) – жінки.

 Покупці українських автокранів KMZ тепер отримають від держави компенсацію 15% 

Читайте більше новин про відбудову України у спецтемі на Build Portal 

Источник:
delo
Рубрика:
Читайте все статьи рубрик
Экономические новости для строителей
Отток кадров
Отток кадров из за войны
Українці, що ви думаєте з цього приводу? Давайте обговорювати!
Не стійте осторонь – вільно діліться своєю думкою з іншими людьми.
Але, будь ласка, будьте ввічливі та дотримуйтесь правил коментування. ПОСИЛАННЯ ЗАБОРОНЕНІ, та блокуються автоматом.
Заборонені будь-які посилання (коментар з посиланням не може бути доданий, він автоматично блокується)

Заборонено і буде заблоковано:
- реклама
- спам та шахрайство
- образи, дискримінаційні висловлювання

Редакція не модерує коментарі, відповідальність за зміст коментарів несе автор коментаря. Редакція Build Portal залишає за собою право не погоджуватись з думкою автора коментаря, проте надає свободу слова відповідно до ст. 21, 24 та ст. 34 Конституції України.

Шановні читачі, читайте коментарі вдумливо, пам'ятайте, що автором коментарів можуть бути різні джерела.

Будь ласка, поставтеся до цих правил з повною відповідальністю.
Якщо дії коментованого шкодять читачам, рекламодавцям, співробітникам Build Portal або всій нашій спільноті, ми можемо заблокувати користувача.
Читать полностью Скрыть
05 мая 2025 г.
1263
Мова йде про модернізацію лабораторій закладів професійної та фахової передвищої освіти, а також заб...
14 января 2025 г.
243
Rauta Director Andriy Ozeychuk spoke about demand and major changes in the construction industry....
14 января 2025 г.
622
Директор Rauta Андрей Озейчук рассказал о спросе и основных изменениях в строительной отрасли....
16 июня 2025 г.
2745
«Київміськбуд» планує реструктурувати боргові зобов’язання...
16 июня 2025 г.
2532
Партнери підтвердили подальшу підтримку України у впровадженні ключових реформ та надали оцінку прог...
26 мая 2025 г.
2991
Фонд вкладатиме кошти, внесені США та Україною, у проєкти з видобутку природних ресурсів, нафту та г...
19 июня 2025 г.
6385
Район стане прикладом того, як місто може адаптуватися до змін клімату та ефективно використовувати ...
18 июня 2025 г.
4609
Будівля центру є прикладом передової архітектури з домінуванням бетону й скла. Центр частково &ldquo...
18 июня 2025 г.
6489
Натхненням для проєкту стали природа та світло Австралії. Низький горизонтальний обрис терміналу від...
19 июня 2025 г.
2767
18-19 червня 2025 року у м.Києві відбудеться виставка-форум у сфері інноваційних рішень для теплової...
17 июня 2025 г.
417
Запрошуємо на Business Day КБУ, який відбудеться вже завтра - 18 червня 2025 року. Другий блок буде ...
17 июня 2025 г.
2996
Під час заходу будівельна спільнота та представники влади разом з міжнародними партнерами об'єднають...
Почтовая рассылка Build Portal для участников строительного бизнеса
Только самое важное
*один раз в неделю
Юрій Обух, директор Рууккі Україна розповів про незмінний курс компанії до інновацій і без...
Андрій Озейчук – будівельник з 27-річним досвідом, засновник компаній Rauta, Kovlar та Teza, г...
BUILD PORTAL - Агрегатор новин
  • Збираємо всі існуючі новини будівельного ринку в одному місці
  • Унікальний "SMART рубрикатор" (розумний рубрикатор): це дуже деталізований по кожному напрямку рубрикатор аби ви змогли швидко знайти всі згруповані матеріали з потрібної теми
Build portal - українське народне медіа - без впливу оліграхів та влади!

Ивент
АНОНС: Business Day КБУ відбудеться вже в середу 18 червня! (ЗАХІД ВЖЕ ВІДБУВСЯ)
Під час заходу будівельна спільнота та представники влади разом з міжнародними партнерами об'єднаються для обговорення поточних викликів галузі та ефективної координації зусиль щодо майбутньої відбудови України
Киев
18
июня
необходима регистрация