РУС УКР РУС ENG
НБУ: USD: 44.072 EUR: 51.261
Банк Покупка Продажа НБУ
USD 43.750 44.350 44.072
EUR 50.750 51.750 51.261
USD 43.950 44.431 44.072
EUR 51.060 51.760 51.261
Новость

В ЄС частка відновлюваної енергії досягла 46,9%

Лідером «зеленої» електрогенерації стала Данія
1837
24 марта 2025 г.

Стійке зростання використання чистої енергії

За підсумками 2024 року 46,9% всієї електроенергії в Європейському Союзі (ЄС) було вироблено з відновлюваних джерел. Це свідчить про стійке зростання використання чистої енергії та поступове скорочення залежності від викопного палива.

Як йдеться у пресрелізі Eurostat, серед країн ЄС лідером за часткою «зеленої» електроенергії стала Данія – 88,4% її електрогенерації припадає переважно на вітрові електростанції. За нею йдуть Португалія (87,5%, вітрова та гідроенергія) та Хорватія (73,7%, переважно гідроенергія).

Найменше відновлюваних джерел у структурі електрогенерації мають Люксембург (5,1%), Мальта (15,1%) та Чехія (15,9%).

Основними джерелами відновлюваної енергії в ЄС залишаються вітро- та гідрогенерація, які забезпечили понад дві третини всього «зеленого» струму – 39,1% та 29,9% відповідно. Сонячна енергія дала 22,4%, ще 8,1% припало на біопаливо та інші горючі відходи, а геотермальна енергія склала лише 0,5%.

Збільшення частки відновлюваної енергії є важливим кроком для досягнення кліматичних цілей ЄС та скорочення викидів парникових газів.

Читайте більше новин про відбудову України у спецтемі на Build Portal 

Источник:
gmk
Рубрика:
Читайте все статьи рубрики
Общестроительные новости
Українці, що ви думаєте з цього приводу? Давайте обговорювати!
Не стійте осторонь – вільно діліться своєю думкою з іншими людьми.
Але, будь ласка, будьте ввічливі та дотримуйтесь правил коментування. ПОСИЛАННЯ ЗАБОРОНЕНІ, та блокуються автоматом.
Заборонені будь-які посилання (коментар з посиланням не може бути доданий, він автоматично блокується)

Заборонено і буде заблоковано:
- реклама
- спам та шахрайство
- образи, дискримінаційні висловлювання

Редакція не модерує коментарі, відповідальність за зміст коментарів несе автор коментаря. Редакція Build Portal залишає за собою право не погоджуватись з думкою автора коментаря, проте надає свободу слова відповідно до ст. 21, 24 та ст. 34 Конституції України.

Шановні читачі, читайте коментарі вдумливо, пам'ятайте, що автором коментарів можуть бути різні джерела.

Будь ласка, поставтеся до цих правил з повною відповідальністю.
Якщо дії коментованого шкодять читачам, рекламодавцям, співробітникам Build Portal або всій нашій спільноті, ми можемо заблокувати користувача.
Читать полностью Скрыть
24 марта 2025 г.
2505
Йдеться, зокрема, про створення «нової системи», яка відповідає сучасним викликам і потр...
21 марта 2025 г.
5527
Новим законодавством передбачені декілька інструментів, з допомогою яких житлове питання громадян мо...
21 марта 2025 г.
4527
Єдина вимога до покупців – реконструювати куплений будинок за три роки...
13 мая 2026 г.
4002
Муніципальне орендне житло залишатиметься у власності громад, не підлягатиме приватизації чи перепро...
12 мая 2026 г.
2695
За три роки дії програми єВідновлення компенсації за пошкоджене та знищене житло отримали 196 067 ро...
16 марта 2026 г.
7621
Забудовник «Київміськбуд» частково розморожує будівництво. Роботи вже відновлено на чоти...
21 августа 2025 г.
3464
Міст матиме довжину 112 метрів та ширину 14 метрів. Він складатиметься з двох рівнів: верхній сполуч...
20 августа 2025 г.
7534
Проєкт став черговим прикладом динамічного розвитку архітектурного середовища Тирани, де останніми р...
19 августа 2025 г.
10628
Компанія створила три окремі зони – аквапарк з інтерактивними водними елементами, лісопарк з в...
28 апреля 2026 г.
1167
28 квітня 2026 року видання Prof Build за підтримки Конфедерації будівельників України проведе закри...
Почтовая рассылка Build Portal для участников строительного бизнеса
Только самое важное
*один раз в неделю
Анна Гонтаренко, Виконавча директорка Українського Центру Сталевого Будівництва у Головному щор...
Юрій Обух, директор Рууккі Україна розповів про незмінний курс компанії до інновацій і без...
BUILD PORTAL - Агрегатор новин
  • Збираємо всі існуючі новини будівельного ринку в одному місці
  • Унікальний "SMART рубрикатор" (розумний рубрикатор): це дуже деталізований по кожному напрямку рубрикатор аби ви змогли швидко знайти всі згруповані матеріали з потрібної теми
Build portal - українське народне медіа - без впливу оліграхів та влади!

Ивент
АНОНС: запрошуємо на професійну програму «Девелопмент нерухомості»
Програма створена для фахівців ринку нерухомості, які прагнуть розвинутися, систематизувати знання та отримати практичні інструменти для роботи в девелопменті в нерухомості
Бізнес-центр «Eco Business Hub»
5
ноября
5 місяців
необходима регистрация