РУС УКР РУС ENG
НБУ: USD: 41.494 EUR: 48.712
Банк Покупка Продажа НБУ
USD 39.800 40.300 41.494
EUR 40.000 41.000 48.712
USD 41.200 41.649 41.494
EUR 48.150 48.900 48.712
Новость

Прийнято новий Регламент (ЄС) 2024/3110 про будівельну продукцію на заміну 305 Регламенту ЄС

Регламент (ЄС) 2024/3110 замінить чинний Регламент (ЄС) № 305/2011. Основні зміни спрямовані на гармонізацію правил ринку будівельної продукції, прискорення зеленої та цифрової трансформації промисловості
3759
15 января 2025 г.

Новий Регламент (ЄС) 2024/3110 про будівельну продукцію

07 січня 2025 року набув чинності Регламент (ЄС) 2024/3110 Європейського Парламенту та Ради від 27 листопада 2024 року про встановлення гармонізованих правил для розміщення на ринку будівельної продукції та скасування Регламенту (ЄС) № 305/2011. Про це розповідає Конфедерація будівельників України.

Регламент (ЄС) 2024/3110 замінить чинний Регламент (ЄС) № 305/2011. Основні зміни спрямовані на гармонізацію правил ринку будівельної продукції, прискорення зеленої та цифрової трансформації промисловості. Також передбачено зміцнення внутрішнього ринку, усунення наявних бар’єрів для вільного руху на ринку та забезпечення відповідності продукції принципам циркулярної економіки і нормативним вимогам держав-членів ЄС.

Значна увага в документі приділяється питанням сталого розвитку. Регламент запроваджує нові вимоги щодо сталості та екологічної ефективності. Зокрема, робиться більший акцент на вплив будівельної продукції на довкілля, стимулюючи виробників розкривати оцінки життєвого циклу та вуглецевий слід. Також передбачено заохочення створення  продукції, яка сприяє повторному використанню, переробці та ефективному використанню ресурсів.

Новий Регламент має сприяти цифровій трансформації, використовуючи цифрові інструменти для підвищення прозорості та ефективності оцінювання продукції.

Одним із ключових оновлень є впровадження цифрових паспортів продукції. Вони стануть обов’язковими для будівельної продукції, забезпечуючи доступність основних даних про продукцію (таких як експлуатаційні характеристики, відповідність та вплив на довкілля) у цифровому вигляді протягом усього життєвого циклу.

Регламент передбачає заходи для спрощення процедур відповідності для малих і середніх підприємств (МСП), в тому числі більш доступну технічну документацію та вимоги до тестування.

Новий Регламент посилює ринковий нагляд, надаючи органам влади розширені інструменти для моніторингу продукції, яка розміщується на ринку, та забезпечення відповідності. Також визначено нові штрафи та механізми виконання, щоб гарантувати швидке вилучення продукції, яка не відповідає вимогам.

Також розширено вимоги до інформації - виробники зобов’язані надавати детальнішу інформацію про продукцію, включаючи дані про екологічну ефективність, безпеку та можливість переробки продукції. Покращена інформація про продукцію також буде корисною для підрядників та архітекторів під час прийняття обґрунтованих рішень щодо закупівель.

Регламент (ЄС) 2024/3110 вже набув чинності 07 січня 2025 року та деякі його статті вже почали діяти. Проте застосування більшості положень розпочнеться з 08 січня 2026 року, і деяких - з 08 січня 2027 року.

Ознайомитися з текстом Регламенту (ЄС) 2024/3110 (мовами ЄС) можна за посиланням:

https://eur-lex.europa.eu/legal-content/EN/TXT/?uri=OJ%3AL_202403110&qid=1734509467150

 

ПЕРЕМОЖЕМО І ВСЕ ВІДБУДУЄМО!

РАЗОМ ДО ПЕРЕМОГИ!

СЛАВА УКРАЇНІ!

Джерело: КБУ

Рубрика:
Читайте все статьи рубрики
Общестроительные новости
Українці, що ви думаєте з цього приводу? Давайте обговорювати!
Не стійте осторонь – вільно діліться своєю думкою з іншими людьми.
Але, будь ласка, будьте ввічливі та дотримуйтесь правил коментування. ПОСИЛАННЯ ЗАБОРОНЕНІ, та блокуються автоматом.
Заборонені будь-які посилання (коментар з посиланням не може бути доданий, він автоматично блокується)

Заборонено і буде заблоковано:
- реклама
- спам та шахрайство
- образи, дискримінаційні висловлювання

Редакція не модерує коментарі, відповідальність за зміст коментарів несе автор коментаря. Редакція Build Portal залишає за собою право не погоджуватись з думкою автора коментаря, проте надає свободу слова відповідно до ст. 21, 24 та ст. 34 Конституції України.

Шановні читачі, читайте коментарі вдумливо, пам'ятайте, що автором коментарів можуть бути різні джерела.

Будь ласка, поставтеся до цих правил з повною відповідальністю.
Якщо дії коментованого шкодять читачам, рекламодавцям, співробітникам Build Portal або всій нашій спільноті, ми можемо заблокувати користувача.
Читать полностью Скрыть
15 января 2025 г.
3018
В останній місяць 2024 року сезонні чинники проявляли себе на ринку праці: різдвяно-новорі...
15 января 2025 г.
2997
За словами прем’єра, наразі залишилося ухвалити один законопроєкт, який уряд планує подати до ...
22 сентября 2025 г.
3313
Згідно з цим документом, під час воєнного стану та рік після його закінчення доступ до дан...
13 августа 2025 г.
3625
Інвестиційні проекти, які можна буде компенсувати через власні податки підприємства, мають бути реал...
12 сентября 2025 г.
189740
Build Portal зібрав думки будівельної еліти, профільних експертів та представників влади щодо н...
21 августа 2025 г.
3464
Міст матиме довжину 112 метрів та ширину 14 метрів. Він складатиметься з двох рівнів: верхній сполуч...
20 августа 2025 г.
7534
Проєкт став черговим прикладом динамічного розвитку архітектурного середовища Тирани, де останніми р...
19 августа 2025 г.
10628
Компанія створила три окремі зони – аквапарк з інтерактивними водними елементами, лісопарк з в...
17 сентября 2025 г.
2889
September Fest — головний міський урбан фестиваль цієї осені, де поєднуються архітектура, куль...
05 августа 2025 г.
1657
6 серпня відбудеться розширене спільне засідання Ради Будівельної палати України, Профспілки працівн...
Почтовая рассылка Build Portal для участников строительного бизнеса
Только самое важное
*один раз в неделю
Анна Гонтаренко, Виконавча директорка Українського Центру Сталевого Будівництва у Головному щор...
Юрій Обух, директор Рууккі Україна розповів про незмінний курс компанії до інновацій і без...
BUILD PORTAL - Агрегатор новин
  • Збираємо всі існуючі новини будівельного ринку в одному місці
  • Унікальний "SMART рубрикатор" (розумний рубрикатор): це дуже деталізований по кожному напрямку рубрикатор аби ви змогли швидко знайти всі згруповані матеріали з потрібної теми
Build portal - українське народне медіа - без впливу оліграхів та влади!

Ивент
АНОНС: BUSINESS DAY КБУ та круглий стіл на тему «Зелені навички для відновлення України: діалог влади та бізнесу» відбудуться 08 жовтня 2025 року!
Під час BUSINESS DAY КБУ будівельна спільнота та представники влади разом з міжнародними партнерами об'єднаються для обговорення поточних викликів галузі та ефективної координації зусиль щодо майбутньої відбудови України
Киев
8
октября
необходима регистрация