РУС УКР РУС ENG
НБУ: USD: 41.529 EUR: 46.803
Банк Покупка Продажа НБУ
USD 39.800 40.300 41.529
EUR 40.000 41.000 46.803
USD 41.330 41.831 41.529
EUR 46.810 47.601 46.803
Новость

ЄС контролюватиме використання 50 млрд євро для України. Підписано відповідну угоду

Україна зобов'язується забезпечити високий рівень прозорості та контролю за використанням коштів Євросоюзу та захист його фінансових інтересів
1490
23 мая 2024 г.

Ukraine Facility

Україна та Євросоюз підписали Рамкову угоду, яка визначає механізми з управління та контролю використання 50 млрд євро в рамках плану Ukraine Facility. Про це повідомляє пресслужба Міністерства економіки.

Наступним кроком стане ратифікація документа Верховною Радою, після чого угода набуде чинності.

"Угода - це інструкція, за якою здійснюватиметься координація, моніторинг, звітність та багато іншого. Вона відображає процедури, які будуть спрямовані на ефективне, прозоре та підзвітне використання фінансових ресурсів", – прокоментувала міністерка економіки Юлія Свириденко.

Згідно з угодою, Україна зобов'язується забезпечити високий рівень прозорості та контролю за використанням коштів Євросоюзу та захист його фінансових інтересів. Це містить запровадження системи управління та контролю, регулярну звітність, дотримання вимог щодо санкцій ЄС, боротьбу з корупцією.

Також угода передбачає тісну взаємодію між органами державної влади України та інститутами ЄС.

Для цього Україна співпрацюватиме з Європейською комісією, Європейським бюро боротьби з шахрайством (OLAF) та Європейським судом аудиторів. Вони обмінюватимуться інформацією про використання коштів, координуватимуть дії щодо впровадження фінансових ініціатив, проводитимуть спільні аудити та перевірки, а також розроблятимуть та впроваджуватимуть заходи щодо запобігання корупції та шахрайству.

Національний координатор – Міністерство економіки України – стане ключовим органом взаємодії з Єврокомісією та забезпечить управління та моніторинг використання коштів Євросоюзу.

Міністерство відповідатиме за підготовку та подання звітів, а також за перевірку виконання кроків Плану України, ухваленого для Ukraine Facility.

Угода також передбачає створення Аудиторської ради, куди увійдуть професійні аудитори, експерти з фінансового контролю та антикорупційні експерти.

Рада забезпечуватиме аудит і моніторинг та співпрацюватиме з іншими наглядовими й антикорупційними органами для забезпечення комплексного підходу до контролю за використанням коштів.


Цікаво про нерухомість:
 в яку нерухомість за кордоном інвестують українці


Читайте більше новин про відбудову України у спецтемі на Build Portal



Источник:
finance
23 мая 2024 г.
1425
Зростання світової економіки у 2024 році тепер очікується на рівні 2,7%, що на 0,3% б...
22 мая 2024 г.
3889
Наступний транш коштів у межах Ukraine Facility залежатиме від ухвалення парламентом законопроєкту п...
22 мая 2024 г.
2656
Інцидент призвів до пошкодження конструкцій та розливу нафти....
Українці, що ви думаєте з цього приводу? Давайте обговорювати!
Не стійте осторонь – вільно діліться своєю думкою з іншими людьми.
Але, будь ласка, будьте ввічливі та дотримуйтесь правил коментування. ПОСИЛАННЯ ЗАБОРОНЕНІ, та блокуються автоматом.
Заборонені будь-які посилання (коментар з посиланням не може бути доданий, він автоматично блокується)

Заборонено і буде заблоковано:
- реклама
- спам та шахрайство
- образи, дискримінаційні висловлювання

Редакція не модерує коментарі, відповідальність за зміст коментарів несе автор коментаря. Редакція Build Portal залишає за собою право не погоджуватись з думкою автора коментаря, проте надає свободу слова відповідно до ст. 21, 24 та ст. 34 Конституції України.

Шановні читачі, читайте коментарі вдумливо, пам'ятайте, що автором коментарів можуть бути різні джерела.

Будь ласка, поставтеся до цих правил з повною відповідальністю.
Якщо дії коментованого шкодять читачам, рекламодавцям, співробітникам Build Portal або всій нашій спільноті, ми можемо заблокувати користувача.
Читать полностью Скрыть
26 мая 2025 г.
2915
Фонд вкладатиме кошти, внесені США та Україною, у проєкти з видобутку природних ресурсів, нафту та г...
02 мая 2025 г.
2830
Згідно з текстом документа, Україна має право сама визначати ділянки, які надаватиме для пошуку та в...
08 апреля 2025 г.
4043
Наразі землі, які були незаконно відчужені, повертаються до держави та територіальних громад че...
29 мая 2025 г.
2949
У північно-західній частині Парижа з'явився новий житловий район - Clichy-Batignolles, який став яск...
28 мая 2025 г.
843
Компанія Viton пропонує комплексне будівництво складських приміщень та логістичних центрів по всій т...
28 мая 2025 г.
1792
Нова арена для проведення заходів вперше в Німеччині буде кліматично нейтральною завдяки проєкт...
27 мая 2025 г.
2693
Під час заходу будівельна спільнота та представники влади разом з міжнародними партнерами об'єднають...
26 мая 2025 г.
1030
18-19 червня 2025 року у м.Києві відбудеться виставка-форум у сфері інноваційних рішень для теплової...
20 мая 2025 г.
956
Цьогоріч переможцем в номінації «Підприємець року» загальнонаціональної програми «...
Почтовая рассылка Build Portal для участников строительного бизнеса
Только самое важное
*один раз в неделю
Юрій Обух, директор Рууккі Україна розповів про незмінний курс компанії до інновацій і без...
Андрій Озейчук – будівельник з 27-річним досвідом, засновник компаній Rauta, Kovlar та Teza, г...
BUILD PORTAL - Агрегатор новин
  • Збираємо всі існуючі новини будівельного ринку в одному місці
  • Унікальний "SMART рубрикатор" (розумний рубрикатор): це дуже деталізований по кожному напрямку рубрикатор аби ви змогли швидко знайти всі згруповані матеріали з потрібної теми
Build portal - українське народне медіа - без впливу оліграхів та влади!