РУС УКР РУС ENG
НБУ: USD: 41.662 EUR: 48.324
Банк Покупка Продажа НБУ
USD 39.800 40.300 41.662
EUR 40.000 41.000 48.324
USD 41.400 41.831 41.662
EUR 48.300 49.000 48.324
Новость

У Мінвідновлення розповіли, як Геоінформаційна система сприятиме регіональному розвитку

ГІС матиме модуль оцінки регіональної політики, і ця система буде інструментом для розвитку громад та регіонів України, завдяки якому кожен зможе оцінити його прогрес
3095
31 июля 2023 г.


Концепція Геоінформаційної
системи регіонального розвитку


27 липня за участі представників Міністерства розвитку громад, територій та інфраструктури України відбулася презентація цифрових інструментів для міжнародних партнерів.

Зокрема була представлена концепція Геоінформаційної системи регіонального розвитку (ГІС), яка у цифровому картографічному вигляді дозволить відображати актуальні показники регіонів і громад, такі як кількість населення, інфраструктурні об’єкти, рівень доступу до освітніх та медичних послуг тощо. Інтеграція ГІС з екосистемою DREAM також допоможе визначати пріоритетності об’єктів відновлення за методологією, що розробляється спільно зі Світовим банком. 

“Відновлення неможливо робити, не розуміючи контексту, проблем та потенціалу на рівні громад і регіонів. ГІС буде сучасним і потужним інструментом реалізації державної політики регіонального розвитку”, - зауважив Анатолій Комірний, заступник Міністра розвитку громад, територій та інфраструктури України з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації.

Наразі Міністерство відновлення впроваджує екосистему DREAM, яка буде інтегрувати в тому числі Реєстр пошкодженого і знищеного майна (РПЗМ), в якому збираються верифіковані дані щодо пошкоджень і руйнувань. DREAM дозволить українському суспільству, міжнародним партнерам та донорам бачити, як відбувається процес відбудови в Україні фактично онлайн, починаючи з фіксації збитків, розробки проєкту та залучення фінансування, до введення об’єкта в експлуатацію та звітування по ньому.

“Зараз в нас є шанс, який ми не можемо втратити. Це означає, що ми маємо зробити всі процеси прозорими, підзвітними та показати всьому світу, що ми дійсно європейська країна з європейським світоглядом, і що ми маємо бути частиною ЄС. Саме такими екосистемами як DREAM ми будемо це показувати”, - резюмував Анатолій Комірний.

“ГІС матиме модуль оцінки регіональної політики, і ця система буде інструментом для розвитку громад та регіонів України, завдяки якому кожен зможе оцінити його прогрес, - розповів Дмитро Турчак, директор департаменту стратегічного планування Міністерства розвитку громад, територій та інфраструктури України. 

Основою для “розумного” планування регіонального розвитку мають стати актуальні дані, в тому числі дані руйнувань та фотографічні плани місцевостей, які збираються в рамках проєкту Building Damage Assessment (BDA).

“Геоінформаційна система регіонального розвитку (ГІС) знаходиться в розробці, і ми будемо враховувати інформацію, що напрацьована нашими колегами та партнерами, оскільки ми всі працюємо заради єдиної мети, - додав Дмитро Турчак.

ГІС – це проєкт, який створюється відповідно до вимог чинного законодавства України на замовлення Міністерства відновлення. Адміністратором системи виступатиме Агентство відновлення, яка реалізовуватиме проєкти відновлення в Україні та координуватиме їх на місцях. Технічна концепція ГІС розроблена в партнерстві з Антикорупційною ініціативою Європейського Союзу в Україні та Світовим банком.

На сьогодні відбувається моделювання та тестування функціональної системи, запуск якої заплановано до кінця 2023 року. Наразі на геопорталі є інформація про доступ до базових послуг, завантаженість окремих об’єктів соціально-економічної інфраструктури, дані про міграцію населення, демографічні дані в розрізі громад і регіонів тощо.

“ГІС створюються для того, щоб оцінити, як держава, партнери з розвитку та безпосередньо громади інвестують кошти на муніципальний розвиток територій. Система має моніторити, наскільки виправданими та релевантними є інвестиції. Ми прагнемо до того, щоб території були збалансовані між собою в соціально-економічному розвитку. Це система, яка допоможе зібрати як геодані, так і атрибутивні дані з відкритих джерел, систем та офіційних реєстрів, що будуть зафіксовані на мапі України”, - розповіла Христина Зелінська, координатор проєкту по розробці та впровадженню ГІС.

Система буде виконувати три глобальні функції: збір даних, їх обробка, систематизація та візуалізоване зображення на карті для того, щоб потенційний інвестор міг ознайомитися з усіма публічними даними в конкретному регіоні, чи громаді. Це допоможе коректно прогнозувати та планувати інвестиції, а також формувати документи щодо стратегічного розвитку для держави, областей та громад.

Держава залишає за собою право встановити стандарти та вимоги до даних, які будуть потрібні для оцінки спроможності та потреб громад, щоб можна було чітко оцінити, як інвестиції вплинули на демографічний, економічний потенціал громад, на освіту, спорт, медицину, рівень захисту довкілля тощо.

“Фактично ГІС - це оцифрована регіональна політика, інструмент, який буде корисним і для наших міжнародних партнерів, які зможуть оцінити реальний стан регіонального розвитку та приймати рішення, основані на даних”, - підкреслила Христина Зелінська.

Презентація відбулась в рамках заходу ПРООН "Планування відновлення на основі фактичних даних на місцевому, регіональному та національному рівнях в Україні".

Цікаво про будівництво: як будівельна галузь вплинула на ринок металопрокату

Читайте більше новин про відбудову України у спецтемі на Build Portal


Источник:
mtu
Рубрика:
Читайте все статьи рубрики
Отстройка Украины
Українці, що ви думаєте з цього приводу? Давайте обговорювати!
Не стійте осторонь – вільно діліться своєю думкою з іншими людьми.
Але, будь ласка, будьте ввічливі та дотримуйтесь правил коментування. ПОСИЛАННЯ ЗАБОРОНЕНІ, та блокуються автоматом.
Заборонені будь-які посилання (коментар з посиланням не може бути доданий, він автоматично блокується)

Заборонено і буде заблоковано:
- реклама
- спам та шахрайство
- образи, дискримінаційні висловлювання

Редакція не модерує коментарі, відповідальність за зміст коментарів несе автор коментаря. Редакція Build Portal залишає за собою право не погоджуватись з думкою автора коментаря, проте надає свободу слова відповідно до ст. 21, 24 та ст. 34 Конституції України.

Шановні читачі, читайте коментарі вдумливо, пам'ятайте, що автором коментарів можуть бути різні джерела.

Будь ласка, поставтеся до цих правил з повною відповідальністю.
Якщо дії коментованого шкодять читачам, рекламодавцям, співробітникам Build Portal або всій нашій спільноті, ми можемо заблокувати користувача.
Читать полностью Скрыть
28 июля 2023 г.
12963
На 25 липня продаж відкрили 82% новобудов із 1772 проєктів, які продавалися до початку повномасштабн...
27 июля 2023 г.
3150
Вона передбачає можливість залучення громадами Чернігівської, Полтавської та Одеської областей грант...
16 июня 2025 г.
2765
«Київміськбуд» планує реструктурувати боргові зобов’язання...
16 июня 2025 г.
2548
Партнери підтвердили подальшу підтримку України у впровадженні ключових реформ та надали оцінку прог...
26 мая 2025 г.
3003
Фонд вкладатиме кошти, внесені США та Україною, у проєкти з видобутку природних ресурсів, нафту та г...
01 января 2000 г.
15
У Шанхаї відкрили магазин-корабель Louis Vuitton, оформлений у вигляді валіз...
Вчера
8772
Було реконструйовано мозаїки з понад 85 тисяч фрагментів плитки Nolla, вазони ручної роботи, перголи...
24 июня 2025 г.
4466
Проєкт показує, як можна використовувати залишки будматеріалів у просторі для міста. Він став т...
19 июня 2025 г.
2845
18-19 червня 2025 року у м.Києві відбудеться виставка-форум у сфері інноваційних рішень для теплової...
17 июня 2025 г.
451
Запрошуємо на Business Day КБУ, який відбудеться вже завтра - 18 червня 2025 року. Другий блок буде ...
17 июня 2025 г.
3056
Під час заходу будівельна спільнота та представники влади разом з міжнародними партнерами об'єднають...
Почтовая рассылка Build Portal для участников строительного бизнеса
Только самое важное
*один раз в неделю
Юрій Обух, директор Рууккі Україна розповів про незмінний курс компанії до інновацій і без...
Андрій Озейчук – будівельник з 27-річним досвідом, засновник компаній Rauta, Kovlar та Teza, г...
BUILD PORTAL - Агрегатор новин
  • Збираємо всі існуючі новини будівельного ринку в одному місці
  • Унікальний "SMART рубрикатор" (розумний рубрикатор): це дуже деталізований по кожному напрямку рубрикатор аби ви змогли швидко знайти всі згруповані матеріали з потрібної теми
Build portal - українське народне медіа - без впливу оліграхів та влади!