РУС УКР РУС ENG
НБУ: USD: 41.529 EUR: 46.803
Банк Покупка Продажа НБУ
USD 39.800 40.300 41.529
EUR 40.000 41.000 46.803
USD 41.330 41.831 41.529
EUR 46.810 47.601 46.803
Новость

Південна Австралія планує побудувати найбільшу у світі водневу електростанцію і перейти на 100% відновлювану енергетику

Південна Австралія є лідером руху за декарбонізацію, оскільки майже 70% її електроенергії виробляється з відновлюваних джерел
4597
15 февраля 2023 г.


Перехід на 100%
відновлювану енергетику


Південна Австралія знову розширює межі зеленої енергетики своїм останнім проєктом – найбільшою у світі водневою електростанцією. Штат, який раніше побудував першу в світі велику мережеву батарей, поставив перед собою ще більш амбітні цілі, створивши водневу електростанцію, що живиться від електролізної установки, в 10 разів більшої, ніж будь-яка інша з тих, що зараз експлуатуються.

Південна Австралія є лідером руху за декарбонізацію, оскільки майже 70% її електроенергії виробляється з відновлюваних джерел. Очікується, що штат перевищить позначку в 100% виробництва електроенергії з відновлюваних джерел задовго до запланованого на 2030 рік, і вже досягнув 100% покриття операційного попиту лише шляхом відновлюваних джерел протягом 180 днів у 2021 році.

Однак штат також зіткнувся з проблемою надлишкової генерації, оскільки шторм наприкінці 2021 року зруйнував лінію електропередач, яка використовувалася для експорту надлишкової енергії до сусіднього штату Вікторія. Ситуація змусила австралійського оператора енергетичного ринку відключити значну частину сонячних ресурсів штату і навіть попросити споживачів використовувати більше енергії.

Партнерство штату з компаніями Tesla та Neoen у будівництві першого у світі великого заводу з виробництва акумуляторів у 2017 році закріпило його позицію світового лідера у виробництві та зберіганні відновлюваної енергії. Відтоді держава схвалила ще кілька масштабних проєктів зі зберігання енергії, включаючи більші акумулятори та насосні гідростанції.


Найбільша у світі воднева електростанція

Нова воднева електростанція, яка повністю фінансується урядом штату Південна Австралія з інвестиціями в розмірі 600 мільйонів австралійських доларів (415 мільйонів доларів США), має бути введена в експлуатацію до 2025 року. Станція поглинатиме надлишкову відновлювану енергію з мережі, виробляючи водень за допомогою електролізної установки потужністю 250 МВт, який зберігатиметься на місці. У періоди низького рівня відновлюваної енергії, наприклад, ввечері та взимку, накопичений водень буде перетворюватися назад в електроенергію за допомогою генератора потужністю 200 МВт або блоку паливних елементів.

Хоча водень може бути не таким ефективним, як акумулятори, для короткочасного зберігання та диспетчеризації енергії, він має потенціал бути корисним у довгостроковій перспективі як резервне джерело живлення для повністю відновлюваної мережі під час тривалих енергетичних посух.

Уряд також розглядає цей проєкт як можливість дати поштовх місцевому водневому ринку, постачаючи надлишковий водень компаніям, які хочуть використовувати його в різних сферах, включаючи транспорт, екологічно чисту сталь, внутрішнє газопостачання, виробництво та експорт.

Таким чином, сміливий крок уряду Південної Австралії щодо повного фінансування найбільшої у світі водневої електростанції ставить виклик, який може довести переваги та недоліки водню як рішення для зберігання електроенергії на рівні мережі. Пропозиції щодо проекту мають бути подані наступного місяця, і за таких коротких термінів ланцюжок постачання на основі водню може бути розгорнутий всього за два роки.

Цікаво дізнатись: опалення великих площ - що потрібно знати?

Читайте більше новин про війну росії проти України у спецтемі на Build Portal

Источник:
24tv
15 февраля 2023 г.
5158
Шестисмугове шосе може обслуговувати 6000 автомобілів на годину у кожному напрямку...
15 февраля 2023 г.
2899
Це пов’язано з логістичними проблемами, несприятливою кон’юнктурою ринку і знищенням чер...
14 февраля 2023 г.
5121
До відкриття в 2021-23 роках було заявлено 28 обʼєктів загальною площею близько 850 000 кв. м. ...
Українці, що ви думаєте з цього приводу? Давайте обговорювати!
Не стійте осторонь – вільно діліться своєю думкою з іншими людьми.
Але, будь ласка, будьте ввічливі та дотримуйтесь правил коментування. ПОСИЛАННЯ ЗАБОРОНЕНІ, та блокуються автоматом.
Заборонені будь-які посилання (коментар з посиланням не може бути доданий, він автоматично блокується)

Заборонено і буде заблоковано:
- реклама
- спам та шахрайство
- образи, дискримінаційні висловлювання

Редакція не модерує коментарі, відповідальність за зміст коментарів несе автор коментаря. Редакція Build Portal залишає за собою право не погоджуватись з думкою автора коментаря, проте надає свободу слова відповідно до ст. 21, 24 та ст. 34 Конституції України.

Шановні читачі, читайте коментарі вдумливо, пам'ятайте, що автором коментарів можуть бути різні джерела.

Будь ласка, поставтеся до цих правил з повною відповідальністю.
Якщо дії коментованого шкодять читачам, рекламодавцям, співробітникам Build Portal або всій нашій спільноті, ми можемо заблокувати користувача.
Читать полностью Скрыть
26 мая 2025 г.
2916
Фонд вкладатиме кошти, внесені США та Україною, у проєкти з видобутку природних ресурсів, нафту та г...
02 мая 2025 г.
2830
Згідно з текстом документа, Україна має право сама визначати ділянки, які надаватиме для пошуку та в...
08 апреля 2025 г.
4043
Наразі землі, які були незаконно відчужені, повертаються до держави та територіальних громад че...
29 мая 2025 г.
2953
У північно-західній частині Парижа з'явився новий житловий район - Clichy-Batignolles, який став яск...
28 мая 2025 г.
843
Компанія Viton пропонує комплексне будівництво складських приміщень та логістичних центрів по всій т...
28 мая 2025 г.
1796
Нова арена для проведення заходів вперше в Німеччині буде кліматично нейтральною завдяки проєкт...
27 мая 2025 г.
2694
Під час заходу будівельна спільнота та представники влади разом з міжнародними партнерами об'єднають...
26 мая 2025 г.
1033
18-19 червня 2025 року у м.Києві відбудеться виставка-форум у сфері інноваційних рішень для теплової...
20 мая 2025 г.
956
Цьогоріч переможцем в номінації «Підприємець року» загальнонаціональної програми «...
Почтовая рассылка Build Portal для участников строительного бизнеса
Только самое важное
*один раз в неделю
Юрій Обух, директор Рууккі Україна розповів про незмінний курс компанії до інновацій і без...
Андрій Озейчук – будівельник з 27-річним досвідом, засновник компаній Rauta, Kovlar та Teza, г...
BUILD PORTAL - Агрегатор новин
  • Збираємо всі існуючі новини будівельного ринку в одному місці
  • Унікальний "SMART рубрикатор" (розумний рубрикатор): це дуже деталізований по кожному напрямку рубрикатор аби ви змогли швидко знайти всі згруповані матеріали з потрібної теми
Build portal - українське народне медіа - без впливу оліграхів та влади!