РУС УКР РУС ENG
НБУ: USD: 41.472 EUR: 47.377
Банк Покупка Продажа НБУ
USD 39.800 40.300 41.472
EUR 40.000 41.000 47.377
USD 41.200 41.656 41.472
EUR 47.100 47.799 47.377
Новость

Україна, США, Японія і Республіка Корея розпочинають спільний проєкт з розробки малих модульних реакторів

Напрацювання міжнародного державно-приватного консорціуму будуть використані для розбудови нової енергетичної системи України і прискорення «зеленого переходу» після завершення воєнних дій
1959
15 ноября 2022 г.


Безвуглецева енергетика


Україна в партнерстві з США, Японією та Республікою Корея візьме участь у державно-приватному консорціумі з науково-практичних розробок для малих модульних реакторів.

Про це повідомив міністр енергетики Герман Галущенко у Фейсбуці.

«Навіть під час війни ми не зупиняємось у моделюванні нового енергетичного майбутнього України. Безвуглецева енергетика – один з головних фокусів світу у технологічному розвитку. Україна, з нашим досвідом і потенціалом в атомній енергетиці, також буде брати активну участь у реалізації світового порядку денного», - зазначив він.

За словами міністра, проєкт спрямований на те, щоб оцінити/продемонструвати технічну здатність, економічну конкурентоспроможність, а також можливість вироблення та використання в промислових масштабах водню і аміаку з використанням малих модульних реакторів для отримання чистої безвуглецевої енергії.

Для цього планується створення пілотної установки і проведення відповідного техніко-економічного аналізу її роботи. Термін реалізації проєкту – близько 2-3 років. Перелік учасників включатиме як провідні компанії атомної галузі, так і науково-дослідні установи.

Галущенко уточнив, шо напрацювання міжнародного державно-приватного консорціуму будуть використані для розбудови нової енергетичної системи України і прискорення «зеленого переходу» після завершення воєнних дій.

«Цей проєкт стане продовженням нашого партнерства з США в сфері технологій для малих модульних реакторів і підтверджує здатність України посісти гідне місце серед інноваційних лідерів у галузі чистої безвуглецевої енергетики світу», - резюмував очільник Міненерго.

Участь в проєкті з боку США братиме NuScale, FuelCell Energy, Clark Seed, Argone National Laboratory, з української сторони – НАЕК «Енергоатом» і Державний науково-технічний центр з ядерної та радіаційної безпеки, з інших країн – Doosan Enerbility, IHI Corporation, JGC Corporation, Samsung C&T, Starfire Energy.

Цікаво дізнатись: як вибрати акваріум у квартиру

Читайте більше новин про війну росії проти України у спецтемі на Build Portal

Источник:
ukrinform
14 ноября 2022 г.
3747
Фонд енергоефективності вже розробив відповідну програму “ВідновиДім”, яка має бути...
14 ноября 2022 г.
1302
Прийняття нового законопроєкту про комплексну реконструкцію застарілого житла дозволить органам місц...
14 ноября 2022 г.
2873
Завершити роботи на об'єкті планували ще у вересні, однак через повномасштабне вторгнення рф їх приз...
Українці, що ви думаєте з цього приводу? Давайте обговорювати!
Не стійте осторонь – вільно діліться своєю думкою з іншими людьми.
Але, будь ласка, будьте ввічливі та дотримуйтесь правил коментування. ПОСИЛАННЯ ЗАБОРОНЕНІ, та блокуються автоматом.
Заборонені будь-які посилання (коментар з посиланням не може бути доданий, він автоматично блокується)

Заборонено і буде заблоковано:
- реклама
- спам та шахрайство
- образи, дискримінаційні висловлювання

Редакція не модерує коментарі, відповідальність за зміст коментарів несе автор коментаря. Редакція Build Portal залишає за собою право не погоджуватись з думкою автора коментаря, проте надає свободу слова відповідно до ст. 21, 24 та ст. 34 Конституції України.

Шановні читачі, читайте коментарі вдумливо, пам'ятайте, що автором коментарів можуть бути різні джерела.

Будь ласка, поставтеся до цих правил з повною відповідальністю.
Якщо дії коментованого шкодять читачам, рекламодавцям, співробітникам Build Portal або всій нашій спільноті, ми можемо заблокувати користувача.
Читать полностью Скрыть
26 мая 2025 г.
2940
Фонд вкладатиме кошти, внесені США та Україною, у проєкти з видобутку природних ресурсів, нафту та г...
02 мая 2025 г.
2851
Згідно з текстом документа, Україна має право сама визначати ділянки, які надаватиме для пошуку та в...
08 апреля 2025 г.
4076
Наразі землі, які були незаконно відчужені, повертаються до держави та територіальних громад че...
Сегодня
5571
Сад оснащений сенсорами з ШІ, які збирають дані про стан ґрунту, вологу та освітлення, що допомагає ...
Сегодня
8732
Будинок має три спальні, басейн та був спроєктований як місце для відпочинку від міського життя. Щоб...
04 июня 2025 г.
7489
Данське архітектурне бюро CEBRA працює над створенням нового офісного простору для дизайнерської ком...
27 мая 2025 г.
2736
Під час заходу будівельна спільнота та представники влади разом з міжнародними партнерами об'єднають...
26 мая 2025 г.
1110
18-19 червня 2025 року у м.Києві відбудеться виставка-форум у сфері інноваційних рішень для теплової...
20 мая 2025 г.
969
Цьогоріч переможцем в номінації «Підприємець року» загальнонаціональної програми «...
Почтовая рассылка Build Portal для участников строительного бизнеса
Только самое важное
*один раз в неделю
Юрій Обух, директор Рууккі Україна розповів про незмінний курс компанії до інновацій і без...
Андрій Озейчук – будівельник з 27-річним досвідом, засновник компаній Rauta, Kovlar та Teza, г...
BUILD PORTAL - Агрегатор новин
  • Збираємо всі існуючі новини будівельного ринку в одному місці
  • Унікальний "SMART рубрикатор" (розумний рубрикатор): це дуже деталізований по кожному напрямку рубрикатор аби ви змогли швидко знайти всі згруповані матеріали з потрібної теми
Build portal - українське народне медіа - без впливу оліграхів та влади!