РУС УКР РУС ENG
НБУ: USD: 43.896 EUR: 50.524
Банк Покупка Продажа НБУ
USD 43.600 44.200 43.896
EUR 50.050 51.050 50.524
USD 43.730 44.230 43.896
EUR 50.400 51.010 50.524
Новость

Разом будуватимемо Нову Україну: Єврокомісія затвердила план післявоєнної відбудови України

Реконструкцію очолить українська влада у тісній співпраці з Європейським Союзом та іншими ключовими партнерами. Підтримка матиме середньо- та довгостроковий перспективі
2748
19 мая 2022 г.


RebuildUkraine


Європейська Комісія затвердила план відбудови України. Голова Кабінету Міністрів Денис Шмигаль заявив, що Європейський Союз стане ключовим гравцем у майбутній відбудові.

«Проте головне в цьому плані не гроші. Головне - це офіційно оформлений меседж, що ЄС стане ключовим гравцем у майбутній відбудові України. Ми разом будемо не просто відновлювати те, що зруйнували росіяни, а будемо будувати Нову Україну. За новими європейськими правилами», - заявив прем’єр-міністр.

За його словами, Європейський Союз спиратиметься на план, який розробляє Нацрада з питань повоєнного відновлення. Шмигаль пояснив, що Україна буде «власницею» процесу. Європейська Комісія оцінює план відновлення у 500-600 млрд євро. 

План ґрунтуватиметься на таких принципах:

  • відбудова всієї інфраструктури за найновішими стандартами та європейською політикою;
  • модернізація української держави та наших інституцій;
  • максимальна інтеграція України з ЄС в усіх сферах і напрямках;
  • економічна трансформація, в тому числі нові можливості для українського бізнесу.

Єврокомісія також запропонувала 9 мільярдів євро макрофінансової допомоги Україні. Допомога виплачуватиметься траншами з тривалими термінами погашення та пільговими відсотковими ставками.

«Потрібні великі глобальні фінансові зусилля для відновлення країни після збитків, завданих війною, для створення основ вільної та процвітаючої країни, заснованої на європейських цінностях, добре інтегрованої в європейську та світову економіку, та для підтримки її на її європейському шляху. Поки російська агресія продовжується, загальні потреби у відновленні України поки що невідомі. Проте важливо вже зараз розробити основні складові цих міжнародних зусиль. Підтримка повинна мати середньо- та довгостроковий перспективі», – йдеться в заяві Європейської Комісії.

Реконструкцію очолить українська влада у тісній співпраці з Європейським Союзом та іншими ключовими партнерами, такими як країни «Великої сімки» й «Великої двадцятки», та третіми країнами, міжнародними фінансовими інститутами та організаціями. Партнерство між європейськими та українськими містами й регіонами прискорить реконструкцію.

План реконструкції RebuildUkraine, що базується на оцінці потреб, стане основою для визначення пріоритетних областей, вибраних для фінансування, та конкретних проєктів. Платформа координуватиме джерела фінансування, а також слідкувати за ходом реалізації плану.

Комісія пропонує створити фонд RebuildUkraine як основний правовий інструмент підтримки ЄС за рахунок поєднання грантів та кредитів. Його планують включити до бюджету ЄС, що забезпечить прозорість, підзвітність та надійне фінансове управління цією ініціативою.

Значний акцент буде зроблено на реформах у сфері верховенства права та боротьбі з корупцією, а інвестиції, приведені у відповідність до кліматичних, екологічних та цифрових політик та стандартів ЄС.

Цікаво про будівництво: з чого краще побудувати будинок?

Читайте больше новостей о войне россии против Украины в спецтеме на Build Portal
Источник:
hmarochos
Рубрика:
Читайте все статьи рубрики
Отстройка Украины
Українці, що ви думаєте з цього приводу? Давайте обговорювати!
Не стійте осторонь – вільно діліться своєю думкою з іншими людьми.
Але, будь ласка, будьте ввічливі та дотримуйтесь правил коментування. ПОСИЛАННЯ ЗАБОРОНЕНІ, та блокуються автоматом.
Заборонені будь-які посилання (коментар з посиланням не може бути доданий, він автоматично блокується)

Заборонено і буде заблоковано:
- реклама
- спам та шахрайство
- образи, дискримінаційні висловлювання

Редакція не модерує коментарі, відповідальність за зміст коментарів несе автор коментаря. Редакція Build Portal залишає за собою право не погоджуватись з думкою автора коментаря, проте надає свободу слова відповідно до ст. 21, 24 та ст. 34 Конституції України.

Шановні читачі, читайте коментарі вдумливо, пам'ятайте, що автором коментарів можуть бути різні джерела.

Будь ласка, поставтеся до цих правил з повною відповідальністю.
Якщо дії коментованого шкодять читачам, рекламодавцям, співробітникам Build Portal або всій нашій спільноті, ми можемо заблокувати користувача.
Читать полностью Скрыть
18 мая 2022 г.
3105
Виділені кошти будуть пов'язані з суворими умовами – боротьба з корупцією та зусилля українськ...
16 мая 2022 г.
1607
В такую группу предлагается включить глав европейских дорожных ведомств...
16 марта 2026 г.
6829
Забудовник «Київміськбуд» частково розморожує будівництво. Роботи вже відновлено на чоти...
Вчера
1720
18-20 березня у МВЦ відбудеться виставка InterBuildExpo 2026...
12 марта 2026 г.
3448
На українському ринку праці з’явилися професії, де зарплата може досягати 55-100 тисяч гривень...
21 августа 2025 г.
3464
Міст матиме довжину 112 метрів та ширину 14 метрів. Він складатиметься з двох рівнів: верхній сполуч...
20 августа 2025 г.
7534
Проєкт став черговим прикладом динамічного розвитку архітектурного середовища Тирани, де останніми р...
19 августа 2025 г.
10628
Компанія створила три окремі зони – аквапарк з інтерактивними водними елементами, лісопарк з в...
Вчера
2099
BUSINESS DAY КБУ - майданчик, що об’єднує будівельну спільноту та представників влади разом з ...
Вчера
1720
18-20 березня у МВЦ відбудеться виставка InterBuildExpo 2026...
26 февраля 2026 г.
1533
Онлайн-захід присвячено економіці та практиці використання КЕРАТЕРМ у висотках. Обговорять строки ре...
Почтовая рассылка Build Portal для участников строительного бизнеса
Только самое важное
*один раз в неделю
Анна Гонтаренко, Виконавча директорка Українського Центру Сталевого Будівництва у Головному щор...
Юрій Обух, директор Рууккі Україна розповів про незмінний курс компанії до інновацій і без...
BUILD PORTAL - Агрегатор новин
  • Збираємо всі існуючі новини будівельного ринку в одному місці
  • Унікальний "SMART рубрикатор" (розумний рубрикатор): це дуже деталізований по кожному напрямку рубрикатор аби ви змогли швидко знайти всі згруповані матеріали з потрібної теми
Build portal - українське народне медіа - без впливу оліграхів та влади!

Ивент
АНОНС: BUSINESS DAY та засідання Ради директорів КБУ
BUSINESS DAY КБУ - майданчик, що об’єднує будівельну спільноту та представників влади разом з міжнародними партнерами для обговорення поточних викликів галузі та ефективної координації зусиль щодо майбутньої відбудови України.
Киев
18
марта
при регистрации