РУС УКР РУС ENG
НБУ: USD: 41.662 EUR: 48.324
Банк Покупка Продажа НБУ
USD 39.800 40.300 41.662
EUR 40.000 41.000 48.324
USD 41.400 41.831 41.662
EUR 48.300 49.000 48.324
Новость

Ринок оренди житла: за скільки можна винайняти квартиру у Києві (ІНФОГРАФІКА)

Ціни на оренду квартир у Києві впали на 20-50% через війну. Але вже почали зростати. Половина нових орендарів – переселенці
28419
11 мая 2022 г.


Ринок оренди
житла в Києві


Війна понад місяць тримала у комі ринок оренди житла в Києві. За цей час ціни на квартири рекордно обвалилися, а квартир і надалі багато. Як сильно впали ціни та що зараз можна винайняти у місті? 

Обвал цін на всіх фронтах

Від початку війни ринок оренди не працював місяць і рієлторам важко оцінити, наскільки зменшилася кількість угод. Але вони бачать, як змінилися ціни.

У середньому в Києві вартість оренди впала на 20-50% у порівнянні з довоєнним часом (залежно від типу житла й району). 

Однокімнатні квартири здешевшали на 1000-2500 грн, двокімнатні - на 1500-3500 грн, а трикімнатні - на 3000-5000 грн. 

Якщо раніше одно-двокімнатна квартира у центральних районах коштувала 16 000 - 17 000 грн, то сьогодні - 11 000 - 12 000 грн, каже рієлтор Вадим.

Під найбільшим ударом опинився преміумсегмент (від 20 000 грн), зазначає експерт з нерухомості Юрій. Тут кількість угод впала майже до нуля. У низці таких квартир ціни впали вдвічі: з $2000 до $1000, додав експерт.

Було багато квартир, що з початком війни просто пішли з ринку: наприклад, коли власники евакуювалися з міста, каже рієлтор Вадим. Скільки таких квартир - підрахувати неможливо, додав він.

В останні тижні кількість угод зростає, каже Юрій. Пропозиції й продажі є і в районах міста, де велися бойові дії. Однак війна не вплинула на вибір орендарів: покупці рідко питають про наявність бомбосховищ чи висотність будівель. Ключові критерії незмінні - локація та ціна, каже Юрій.

Кількість доступних картир у Києві


Що, де і за скільки можна купити

Зараз у Києві шукачам пропонують 19 500 квартир, кажуть в спеціалізованому сервісі з пошуку нерухомості. Найбільше - у Печерському й Дарницькому районах (по 3900 квартир). Найвищий попит - в Оболонському й Подільському районах.

Одно-двокімнатні квартири - це 70-80% усього попиту, каже рієлтор Вадим. Головним чином це квартири економклас вартістю 6000 - 10 000 грн, додає Юрій. Його словами, найдешевшими лишаються Деснянський і Дарницький райони. Тут можна знайти житло навіть за 3000-5000 грн. 3000 грн - мінімальна ціна оренди однокімнатної квартири. За рік цей "поріг" знизився на 900 грн.

Що зараз можна винайняти у Києві та за скільки? Дані станом на квітень 2022-го:

Читайте:

Що буде з цінами

Після стрімкого падіння ціни уже почали зростати, каже Андрій. Утім, вони поки що нижчі за довоєнні.

У міру відновлення бізнес-процесів у Києві, повернення людей, ринок поступово виходитиме на довоєнний рівень, вважають експерти. Якщо так триватиме й далі, у червні ціни вийдуть на 80% від довоєнних значень, припускає Андрій.

До війни у Києві стабільно мешкало 3,5 млн осіб. За час війни кількість мешканців столиці падала до 1 млн, заявляв мер міста Віталій Кличко. Зараз їх уже близько 2,2 млн осіб.

Цікаво про будівництво: нове рішення у висотному будівництві дозволяє значно збільшити площі, що реалізуються


Читайте больше новостей о войне россии против Украины в
 
спецтеме на Build Portal

Мапа: Rieltor. ua
Інфографіка: LIGA. net
Источник:
biz
Рубрика:
Читайте все статьи рубрики
аналитика: недвижимость *
Українці, що ви думаєте з цього приводу? Давайте обговорювати!
Не стійте осторонь – вільно діліться своєю думкою з іншими людьми.
Але, будь ласка, будьте ввічливі та дотримуйтесь правил коментування. ПОСИЛАННЯ ЗАБОРОНЕНІ, та блокуються автоматом.
Заборонені будь-які посилання (коментар з посиланням не може бути доданий, він автоматично блокується)

Заборонено і буде заблоковано:
- реклама
- спам та шахрайство
- образи, дискримінаційні висловлювання

Редакція не модерує коментарі, відповідальність за зміст коментарів несе автор коментаря. Редакція Build Portal залишає за собою право не погоджуватись з думкою автора коментаря, проте надає свободу слова відповідно до ст. 21, 24 та ст. 34 Конституції України.

Шановні читачі, читайте коментарі вдумливо, пам'ятайте, що автором коментарів можуть бути різні джерела.

Будь ласка, поставтеся до цих правил з повною відповідальністю.
Якщо дії коментованого шкодять читачам, рекламодавцям, співробітникам Build Portal або всій нашій спільноті, ми можемо заблокувати користувача.
Читать полностью Скрыть
03 мая 2022 г.
1631
Після виходу західних брендів в російських ТРЦ значно зросте рівень вакантності...
29 апреля 2022 г.
3689
Аналіз попиту на оренду комерційних приміщень у різних містах України...
20 апреля 2022 г.
1472
Доля международного капитала в общем объеме инвестиций 2022 года будет близкой к нулю...
16 июня 2025 г.
2765
«Київміськбуд» планує реструктурувати боргові зобов’язання...
16 июня 2025 г.
2548
Партнери підтвердили подальшу підтримку України у впровадженні ключових реформ та надали оцінку прог...
26 мая 2025 г.
3003
Фонд вкладатиме кошти, внесені США та Україною, у проєкти з видобутку природних ресурсів, нафту та г...
Сегодня
6922
Корпус судна оздоблений металізованим монограмним візерунком Louis Vuitton, а з носа «корабля&...
25 июня 2025 г.
8773
Було реконструйовано мозаїки з понад 85 тисяч фрагментів плитки Nolla, вазони ручної роботи, перголи...
24 июня 2025 г.
4466
Проєкт показує, як можна використовувати залишки будматеріалів у просторі для міста. Він став т...
19 июня 2025 г.
2846
18-19 червня 2025 року у м.Києві відбудеться виставка-форум у сфері інноваційних рішень для теплової...
17 июня 2025 г.
451
Запрошуємо на Business Day КБУ, який відбудеться вже завтра - 18 червня 2025 року. Другий блок буде ...
17 июня 2025 г.
3057
Під час заходу будівельна спільнота та представники влади разом з міжнародними партнерами об'єднають...
Почтовая рассылка Build Portal для участников строительного бизнеса
Только самое важное
*один раз в неделю
Юрій Обух, директор Рууккі Україна розповів про незмінний курс компанії до інновацій і без...
Андрій Озейчук – будівельник з 27-річним досвідом, засновник компаній Rauta, Kovlar та Teza, г...
BUILD PORTAL - Агрегатор новин
  • Збираємо всі існуючі новини будівельного ринку в одному місці
  • Унікальний "SMART рубрикатор" (розумний рубрикатор): це дуже деталізований по кожному напрямку рубрикатор аби ви змогли швидко знайти всі згруповані матеріали з потрібної теми
Build portal - українське народне медіа - без впливу оліграхів та влади!