РУС УКР РУС ENG
НБУ: USD: 44.164 EUR: 50.956
Банк Покупка Продажа НБУ
USD 39.800 40.300 44.164
EUR 40.000 41.000 50.956
USD 44.000 44.441 44.164
EUR 50.270 51.020 50.956
Новость

Світовий перехід з викопної на «зелену» енергетику: скільки коштуватиме і як багато робочих місць зникне

Аналітики спрогнозували зміни в економіці, які відбудуться, якщо світ досягне вуглецевої нейтральності до 2050 року
1176
26 января 2022 г.



Глобальний перехід
на «зелену» енергетику


Аналітична компанія McKinsey спрогнозувала модель масштабних змін в економіці, які відбудуться, якщо світ досягне вуглецевої нейтральності до 2050 року. За версією дослідників, глобальний енергоперехід коштуватиме $275 трлн, або 7,5% світового ВВП.

«У період з 2021 по 2050 рік у всіх вивчених нами секторах знадобиться близько $275 трлн сукупних витрат на фізичні активи, або приблизно $9,2 трлн на рік», – йдеться у дослідженні McKinsey. Ця сума еквівалентна 7,5% світового ВВП у період із 2021 по 2050 рік.

Внаслідок енергопереходу зникнуть 185 млн робочих місць, пов'язаних із видобуванням викопного палива та «брудними» виробництвами, але з'являться 200 млн нових – у нейтральній економіці, зазначають експерти.

Більшість витрат припаде на найбільші економіки світу – США, Китай, Євросоюз, Японію та Велику Британію. За підрахунками аналітиків, ці країни за 29 років витратять на декарбонізацію близько 6% свого сукупного ВВП.

Найдорожче енергоперехід, за оцінкою McKinsey, коштуватиме Україні, Росії та країнам СНД, яким доведеться витратити на нього 21% ВВП. Країнам Близького Сходу та Північної Африки енергоперехід коштуватиме 16,3% ВВП. Росія зараз, як зазначають аналітики, посідає четверте місце у світі за обсягом викидів вуглекислого газу. На її частку припадає 4% світових викидів (на першому місці Китай – 26%, далі йдуть США та Індія – 12% та 6% відповідно).

При цьому в McKinsey зазначили, що найбільші ризики у випадку, якщо вуглецевої нейтральності не буде досягнуто і стримати глобальне потепління не вдасться, загрожують країнам зі спекотним кліматом – це Індія, Пакистан, Нігерія. Високий ризик у Японії та Саудівської Аравії.

  Интересно о строительстве: как выбрать и купить бетономешалку?
Источник:
mind
Рубрика:
Читайте все статьи рубрики
Общестроительные новости
Українці, що ви думаєте з цього приводу? Давайте обговорювати!
Не стійте осторонь – вільно діліться своєю думкою з іншими людьми.
Але, будь ласка, будьте ввічливі та дотримуйтесь правил коментування. ПОСИЛАННЯ ЗАБОРОНЕНІ, та блокуються автоматом.
Заборонені будь-які посилання (коментар з посиланням не може бути доданий, він автоматично блокується)

Заборонено і буде заблоковано:
- реклама
- спам та шахрайство
- образи, дискримінаційні висловлювання

Редакція не модерує коментарі, відповідальність за зміст коментарів несе автор коментаря. Редакція Build Portal залишає за собою право не погоджуватись з думкою автора коментаря, проте надає свободу слова відповідно до ст. 21, 24 та ст. 34 Конституції України.

Шановні читачі, читайте коментарі вдумливо, пам'ятайте, що автором коментарів можуть бути різні джерела.

Будь ласка, поставтеся до цих правил з повною відповідальністю.
Якщо дії коментованого шкодять читачам, рекламодавцям, співробітникам Build Portal або всій нашій спільноті, ми можемо заблокувати користувача.
Читать полностью Скрыть
26 января 2022 г.
5056
Заступниця голови НБУ Катерина Рожкова розповіла про плани НБУ підвищити облікову ставку...
26 января 2022 г.
978
Голова Фонду Дмитро Сенниченко розповів про переваги нової процедури...
26 января 2022 г.
998
МВФ погіршив прогноз зростання глобальної економіки на 2022 рік...
14 января 2026 г.
3356
Законопроект, розроблений Міністерством розвитку громад та територій України, передбачає перехід від...
21 ноября 2025 г.
4147
Єгор Фаренюк, директор ДУ "Фонд енергоефективності", підвів підсумки трьох років роботи програми &la...
22 сентября 2025 г.
4134
Згідно з цим документом, під час воєнного стану та рік після його закінчення доступ до дан...
21 августа 2025 г.
3464
Міст матиме довжину 112 метрів та ширину 14 метрів. Він складатиметься з двох рівнів: верхній сполуч...
20 августа 2025 г.
7534
Проєкт став черговим прикладом динамічного розвитку архітектурного середовища Тирани, де останніми р...
19 августа 2025 г.
10628
Компанія створила три окремі зони – аквапарк з інтерактивними водними елементами, лісопарк з в...
Вчера
1330
18-20 березня у МВЦ відбудеться виставка InterBuildExpo 2026...
11 марта 2026 г.
1454
BUSINESS DAY КБУ - майданчик, що об’єднує будівельну спільноту та представників влади разом з ...
26 февраля 2026 г.
1505
Онлайн-захід присвячено економіці та практиці використання КЕРАТЕРМ у висотках. Обговорять строки ре...
Почтовая рассылка Build Portal для участников строительного бизнеса
Только самое важное
*один раз в неделю
Анна Гонтаренко, Виконавча директорка Українського Центру Сталевого Будівництва у Головному щор...
Юрій Обух, директор Рууккі Україна розповів про незмінний курс компанії до інновацій і без...
BUILD PORTAL - Агрегатор новин
  • Збираємо всі існуючі новини будівельного ринку в одному місці
  • Унікальний "SMART рубрикатор" (розумний рубрикатор): це дуже деталізований по кожному напрямку рубрикатор аби ви змогли швидко знайти всі згруповані матеріали з потрібної теми
Build portal - українське народне медіа - без впливу оліграхів та влади!

Ивент
АНОНС: BUSINESS DAY та засідання Ради директорів КБУ
BUSINESS DAY КБУ - майданчик, що об’єднує будівельну спільноту та представників влади разом з міжнародними партнерами для обговорення поточних викликів галузі та ефективної координації зусиль щодо майбутньої відбудови України.
Киев
18
марта
необходима регистрация