РУС УКР РУС ENG
НБУ: USD: 41.970 EUR: 48.513
Банк Покупка Продажа НБУ
USD 39.800 40.300 41.970
EUR 40.000 41.000 48.513
USD 41.710 42.160 41.970
EUR 48.260 48.960 48.513
Новость

Реанімувати застарілий житловий фонд Україна може вже за 20 років, - Лев Парцхаладзе

В Україні понад 80% зношеного житла, з нього потребує негайної модернізації – 23%
1422
27 апреля 2021 г.


Як реанімувати житловий фонд


Щоб реанімувати застарілі житлові будинки в Україні, потрібні якісні зміни до законодавства та 20 років на їх реалізацію. Про це заявив президент Конфедерації будівельників України Лев Парцхаладзе на своїй сторінці в Facebook.

За його словами, в Україні понад 80% зношеного житла, з нього потребує негайної модернізації – 23%.

«Одним з рішень є комплексна реконструкція будинків. Другий варіант – це зніс та реновація нового житла. В Україні він майже не застосовувався, тому що коефіцієнт відшкодування за старе житло має становити 1,5. А значить, при переїзді в новий будинок повинні дати квартиру на 50% більше. Також це пов’язано з чинним законодавством, за яким знести об’єкт та збудувати на його місці новий можливо тільки за 100-відсоткової згоди мешканців. Цифра практично нереальна», – зазначив Парцхаладзе.

Він додав, що в 2018 році в Мінрегіоні ініціювали зміни в законодавстві, врахувавши досвід країн Прибалтики, Польщі, Німеччини, де зводились будинки за подібними типами.

Основні пропозиції до змін:

  • Для реновації житла потребується згода більшості мешканців – 2/3 голосів від усіх;
  • Обстеження об’єкту проходять колегіально за участю експертів;
  • Замовником робіт може бути тільки муніципалітет;
  • У випадку відселення з «хрущовок» нове житло в пусковому об’єкті надається людям у тому ж адміністративному районі, де вони жили, ходили в школу та лікарню. Квартири вже мають бути з оздобленням та готовими для завезення речей.

Наразі законопроект опрацьовується в Мінрегіоні з будівельною спільнотою, після чого буде направлений до Верховної Ради.

«Надіємось на швидке прийняття документу у Верховній Раді. Переконаний, за таких умов реанімувати житловий фонд Україна зможе вже за 20 років. При цьому важливо, щоб місцева влада застосовувала саме комбінований варіант. Адже є території, де неможливо зносити, а є такі, де неможливо залишити, тому що потрібно замінювати все – включно з каналізацією цілого мікрорайону», – підсумував президент КБУ.

Джерело: КБУ


Рубрика:
Читайте все статьи рубрики
Общестроительные новости
Українці, що ви думаєте з цього приводу? Давайте обговорювати!
Не стійте осторонь – вільно діліться своєю думкою з іншими людьми.
Але, будь ласка, будьте ввічливі та дотримуйтесь правил коментування. ПОСИЛАННЯ ЗАБОРОНЕНІ, та блокуються автоматом.
Заборонені будь-які посилання (коментар з посиланням не може бути доданий, він автоматично блокується)

Заборонено і буде заблоковано:
- реклама
- спам та шахрайство
- образи, дискримінаційні висловлювання

Редакція не модерує коментарі, відповідальність за зміст коментарів несе автор коментаря. Редакція Build Portal залишає за собою право не погоджуватись з думкою автора коментаря, проте надає свободу слова відповідно до ст. 21, 24 та ст. 34 Конституції України.

Шановні читачі, читайте коментарі вдумливо, пам'ятайте, що автором коментарів можуть бути різні джерела.

Будь ласка, поставтеся до цих правил з повною відповідальністю.
Якщо дії коментованого шкодять читачам, рекламодавцям, співробітникам Build Portal або всій нашій спільноті, ми можемо заблокувати користувача.
Читать полностью Скрыть
27 апреля 2021 г.
1495
У Китаї презентували проєкт нового інноваційного транспортного вузла. Визначна транспортна розв&rsqu...
27 апреля 2021 г.
1549
Дизайнерська фірма WATG створила новий проєкт Green Block Honolulu, що демонструє, як засобами ...
27 апреля 2021 г.
1804
На вантовом мосту в Запорожье установлена первая секция, весом 720 тонн...
22 сентября 2025 г.
3523
Згідно з цим документом, під час воєнного стану та рік після його закінчення доступ до дан...
13 августа 2025 г.
3739
Інвестиційні проекти, які можна буде компенсувати через власні податки підприємства, мають бути реал...
12 сентября 2025 г.
190029
Build Portal зібрав думки будівельної еліти, профільних експертів та представників влади щодо н...
21 августа 2025 г.
3464
Міст матиме довжину 112 метрів та ширину 14 метрів. Він складатиметься з двох рівнів: верхній сполуч...
20 августа 2025 г.
7534
Проєкт став черговим прикладом динамічного розвитку архітектурного середовища Тирани, де останніми р...
19 августа 2025 г.
10628
Компанія створила три окремі зони – аквапарк з інтерактивними водними елементами, лісопарк з в...
28 октября 2025 г.
1340
Програма створена для фахівців ринку нерухомості, які прагнуть розвинутися, систематизувати знання т...
24 октября 2025 г.
3033
Цього року InterBuildExpo відбудеться з 22 по 24 жовтня. Розділи виставки та повна ділова прогр...
Почтовая рассылка Build Portal для участников строительного бизнеса
Только самое важное
*один раз в неделю
Анна Гонтаренко, Виконавча директорка Українського Центру Сталевого Будівництва у Головному щор...
Юрій Обух, директор Рууккі Україна розповів про незмінний курс компанії до інновацій і без...
BUILD PORTAL - Агрегатор новин
  • Збираємо всі існуючі новини будівельного ринку в одному місці
  • Унікальний "SMART рубрикатор" (розумний рубрикатор): це дуже деталізований по кожному напрямку рубрикатор аби ви змогли швидко знайти всі згруповані матеріали з потрібної теми
Build portal - українське народне медіа - без впливу оліграхів та влади!

Ивент
АНОНС: V Український Будівельний Конгрес 2025: еволюція девелопера та рушійні фактори
21 листопада 2025 року у Києві, у просторі КВЦ «Парковий» (вул. Паркова дорога, 16А, 3-й поверх), відбудеться V Український Будівельний Конгрес — ключова подія будівельної та девелоперської індустрії України.
КВЦ Парковий
21
ноября
09:00 – 22:00
необходима регистрация