РУС УКР РУС ENG
НБУ: USD: 43.820 EUR: 50.678
Банк Покупка Продажа НБУ
USD 43.550 44.150 43.820
EUR 50.200 51.200 50.678
USD 43.600 44.045 43.820
EUR 50.250 50.950 50.678
Новость

Систематизація та автоматизація. Що змінює е-система у сфері будівництва

Голова Державної сервісної служби містобудування України Олексій Башкіров розповів про  е-систему у сфері будівництва
2020
18 августа 2020 г.


Хочу вкотре наголосити, що Єдина державна система у сфері будівництва покликана спростити життя всім учасникам будівельного ринку. Відтепер одержати адмінпослугу буде значно легше, сама подача документів дуже проста. Для отримання дозволу на виконання будівельних робіт або сертифікату відповідності буде достатньо мати коректний пакет документів (який формується за чек-листом) та цифровий підпис (який можна отримати в банку за кілька хвилин).

Взагалі е-систему розроблено для того, щоб систематизувати усі відомості, які стосуються будівництва, в одній базі даних: інформацію щодо виданих містобудівних умов та обмежень, будпаспортів, проектної документації, експертних звітів, дозвільних документів, паспортів БТІ.

Для цього систему підключили до низки реєстрів: Реєстр речових прав на нерухоме майно, Реєстр атестованих осіб, Реєстр експертних організацій, Публічна кадастрова карта, запроваджений Реєстр містобудівних умов та обмежень, Єдиний державний реєстр юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань та ін. Всі внесені дані оброблятимуться та перевірятимуться. А е-система буде повідомляти реєстраторам про можливі ризики або помилку в документі.

Інтерактивна карта України на сайті Системи

Також у Системі вже працює розділ аналітики. Він зображений у вигляді інтерактивної карти України. Можна перейти на будь-який регіон, обрати район чи населений пункт і проаналізувати, що відбувається у певній області. З’являються графіки на яких видно об’єми будівництва та інформацію про видачу дозволів і сертифікатів відповідності. Дуже зручно як для забудовників, так і для реєстраторів.

Один з графіків розділу «Аналітика»

Крім того, в Системі можна буде відслідкувати всі процеси, тобто на якому етапі розгляду перебувають твої документи.

Такий підхід допоможе уникнути корупційних ризиків та помилок за рахунок людського фактору.

Наразі ми продовжуємо працювати над впровадженням певних ідей та новацій. На засідання щодо роботи е-системи в Кабмін постійно запрошуються представники державних відомств, чия робота на пряму чи дотично пов’язана з будівництвом, аналізуються їхні зауваження та враховуються побажання. Це потрібно для того, щоб мати змогу якомога оперативніше та якісніше надавати адмінпослуги онлайн.

 
Джерело: прес-служба Держсервісбуду

Рубрика:
Читайте все статьи рубрики
Перезагрузка ГАСКа
Українці, що ви думаєте з цього приводу? Давайте обговорювати!
Не стійте осторонь – вільно діліться своєю думкою з іншими людьми.
Але, будь ласка, будьте ввічливі та дотримуйтесь правил коментування. ПОСИЛАННЯ ЗАБОРОНЕНІ, та блокуються автоматом.
Заборонені будь-які посилання (коментар з посиланням не може бути доданий, він автоматично блокується)

Заборонено і буде заблоковано:
- реклама
- спам та шахрайство
- образи, дискримінаційні висловлювання

Редакція не модерує коментарі, відповідальність за зміст коментарів несе автор коментаря. Редакція Build Portal залишає за собою право не погоджуватись з думкою автора коментаря, проте надає свободу слова відповідно до ст. 21, 24 та ст. 34 Конституції України.

Шановні читачі, читайте коментарі вдумливо, пам'ятайте, що автором коментарів можуть бути різні джерела.

Будь ласка, поставтеся до цих правил з повною відповідальністю.
Якщо дії коментованого шкодять читачам, рекламодавцям, співробітникам Build Portal або всій нашій спільноті, ми можемо заблокувати користувача.
Читать полностью Скрыть
17 августа 2020 г.
1928
Голова Державної інспекції містобудування України Юрій Васильченко розповів про міжнародний досвід&n...
12 августа 2020 г.
1527
Шмигаль заявив про «спротив» у реформі будівельної галузі...
10 августа 2020 г.
2226
Голова Державної сервісної служби містобудування України Олексій Башкіров розповів про підсумки...
16 марта 2026 г.
7101
Забудовник «Київміськбуд» частково розморожує будівництво. Роботи вже відновлено на чоти...
12 марта 2026 г.
3514
На українському ринку праці з’явилися професії, де зарплата може досягати 55-100 тисяч гривень...
14 января 2026 г.
3386
Законопроект, розроблений Міністерством розвитку громад та територій України, передбачає перехід від...
21 августа 2025 г.
3464
Міст матиме довжину 112 метрів та ширину 14 метрів. Він складатиметься з двох рівнів: верхній сполуч...
20 августа 2025 г.
7534
Проєкт став черговим прикладом динамічного розвитку архітектурного середовища Тирани, де останніми р...
19 августа 2025 г.
10628
Компанія створила три окремі зони – аквапарк з інтерактивними водними елементами, лісопарк з в...
Вчера
2323
26 березня 2026 року у Києві, в КВЦ «Парковий», відбудеться Інвестиційно-будівельний кон...
17 марта 2026 г.
2165
BUSINESS DAY КБУ - майданчик, що об’єднує будівельну спільноту та представників влади разом з ...
Почтовая рассылка Build Portal для участников строительного бизнеса
Только самое важное
*один раз в неделю
Анна Гонтаренко, Виконавча директорка Українського Центру Сталевого Будівництва у Головному щор...
Юрій Обух, директор Рууккі Україна розповів про незмінний курс компанії до інновацій і без...
BUILD PORTAL - Агрегатор новин
  • Збираємо всі існуючі новини будівельного ринку в одному місці
  • Унікальний "SMART рубрикатор" (розумний рубрикатор): це дуже деталізований по кожному напрямку рубрикатор аби ви змогли швидко знайти всі згруповані матеріали з потрібної теми
Build portal - українське народне медіа - без впливу оліграхів та влади!

Ивент
АНОНС: Інвестиційно-будівельний конгрес: міста та ринок нерухомості
26 березня 2026 року у Києві, в КВЦ «Парковий», відбудеться Інвестиційно-будівельний конгрес (IBC) 2026 у поєднанні з Real Estate Market Awards та Інтер’єр Року. Нерухомість — центральні галузеві події, що об’єднають капітал, девелопмент, інвестиції, архітектуру, дизайн та управлінські рішення ринку нерухомості України.
КВЦ «Парковый», Київ
26
марта
09:00–21:00
при регистрации