РУС УКР РУС ENG
НБУ: USD: 44.080 EUR: 50.578
Банк Покупка Продажа НБУ
USD 39.800 40.300 44.080
EUR 40.000 41.000 50.578
USD 43.800 44.240 44.080
EUR 50.300 51.000 50.578
Новость

Як визначити самочинне будівництво: Верховний Суд назвав три ознаки

Верховний Суд назвав три ознаки самочинного будівництва
2238
12 августа 2020 г.


Три ознаки самочинного будівництва
визначено Верховним Судом


Суть справи: позивач просив скасувати наказ Департаменту з питань державного архітектурно-будівельного контролю про скасування реєстрації декларації про початок проведення будівельних робіт.

Позовні вимоги обґрунтовані тим, що відповідач, не дочекавшись кінцевої дати усунення недоліків припису позивачем, скасував реєстрацію декларації про початок виконання будівельних робіт. На думку позивача, вказані дії є протиправними, оскільки ч. 2 ст. 39-1 Закону України “Про регулювання містобудівної діяльності” не передбаченою такої підстави для визнання об’єкта самочинним будівництвом, як розроблення та затвердження містобудівної документації на об’єкті із порушенням містобудівних умов та обмежень.

Місцевий та апеляційний суди відмовили у задоволенні позову. Суди виходили з того, що замовником будівництва наведені недостовірні дані у декларації про початок виконання будівельних робіт, оскільки об’єкт будується без урахування вимог містобудівної документації, вихідних даних та без дотримання вимог законодавства, будівельних норм, державних стандартів і правил.

Колегія суддів Адміністративного суду ВС із таким висновком погодилась, вказавши наступне.

Відповідну постанову у справі № 826/1419/18 ВС прийняв 15.07.2020.

Об’єкт слід вважати самочинним будівництвом, зокрема, за наявності хоча б однієї з таких обставин:

1) об’єкт збудований або будується на земельній ділянці, що не була відведена для цієї мети;

2) об’єкт будується без відповідного документа, який дає право виконувати будівельні роботи;

3) об’єкт будується без належно затвердженого проекту з істотними порушеннями будівельних норм і правил.

При цьому, під виявленням недостовірних даних у зареєстрованій декларації розуміється встановлення факту, що на дату реєстрації декларації інформація, яка зазначалася в ній, не відповідала дійсності, та/або виявлення розбіжностей між даними, зазначеними у декларації.

 

Читайте також: раніше ми писали чому варто утеплювати фундамент і на що слід звернути увагу при виборі матеріалу
Источник:
3m2
Рубрика:
Читайте все статьи рубрики
Общестроительные новости
Українці, що ви думаєте з цього приводу? Давайте обговорювати!
Не стійте осторонь – вільно діліться своєю думкою з іншими людьми.
Але, будь ласка, будьте ввічливі та дотримуйтесь правил коментування. ПОСИЛАННЯ ЗАБОРОНЕНІ, та блокуються автоматом.
Заборонені будь-які посилання (коментар з посиланням не може бути доданий, він автоматично блокується)

Заборонено і буде заблоковано:
- реклама
- спам та шахрайство
- образи, дискримінаційні висловлювання

Редакція не модерує коментарі, відповідальність за зміст коментарів несе автор коментаря. Редакція Build Portal залишає за собою право не погоджуватись з думкою автора коментаря, проте надає свободу слова відповідно до ст. 21, 24 та ст. 34 Конституції України.

Шановні читачі, читайте коментарі вдумливо, пам'ятайте, що автором коментарів можуть бути різні джерела.

Будь ласка, поставтеся до цих правил з повною відповідальністю.
Якщо дії коментованого шкодять читачам, рекламодавцям, співробітникам Build Portal або всій нашій спільноті, ми можемо заблокувати користувача.
Читать полностью Скрыть
12 августа 2020 г.
1314
Минюст запустил новый Единый госреестр...
12 августа 2020 г.
1496
В 5- и 9-этажных домах устаревшего и аварийного жилого фонда сегодня проживает более 25 тысяч у...
11 августа 2020 г.
1394
Відсоток житлової забудови на ділянці – який він і для чого потрібен?...
14 января 2026 г.
3368
Законопроект, розроблений Міністерством розвитку громад та територій України, передбачає перехід від...
21 ноября 2025 г.
4159
Єгор Фаренюк, директор ДУ "Фонд енергоефективності", підвів підсумки трьох років роботи програми &la...
22 сентября 2025 г.
4146
Згідно з цим документом, під час воєнного стану та рік після його закінчення доступ до дан...
21 августа 2025 г.
3464
Міст матиме довжину 112 метрів та ширину 14 метрів. Він складатиметься з двох рівнів: верхній сполуч...
20 августа 2025 г.
7534
Проєкт став черговим прикладом динамічного розвитку архітектурного середовища Тирани, де останніми р...
19 августа 2025 г.
10628
Компанія створила три окремі зони – аквапарк з інтерактивними водними елементами, лісопарк з в...
Сегодня
1908
BUSINESS DAY КБУ - майданчик, що об’єднує будівельну спільноту та представників влади разом з ...
Сегодня
1692
18-20 березня у МВЦ відбудеться виставка InterBuildExpo 2026...
26 февраля 2026 г.
1525
Онлайн-захід присвячено економіці та практиці використання КЕРАТЕРМ у висотках. Обговорять строки ре...
Почтовая рассылка Build Portal для участников строительного бизнеса
Только самое важное
*один раз в неделю
Анна Гонтаренко, Виконавча директорка Українського Центру Сталевого Будівництва у Головному щор...
Юрій Обух, директор Рууккі Україна розповів про незмінний курс компанії до інновацій і без...
BUILD PORTAL - Агрегатор новин
  • Збираємо всі існуючі новини будівельного ринку в одному місці
  • Унікальний "SMART рубрикатор" (розумний рубрикатор): це дуже деталізований по кожному напрямку рубрикатор аби ви змогли швидко знайти всі згруповані матеріали з потрібної теми
Build portal - українське народне медіа - без впливу оліграхів та влади!

Ивент
АНОНС: BUSINESS DAY та засідання Ради директорів КБУ
BUSINESS DAY КБУ - майданчик, що об’єднує будівельну спільноту та представників влади разом з міжнародними партнерами для обговорення поточних викликів галузі та ефективної координації зусиль щодо майбутньої відбудови України.
Киев
18
марта
необходима регистрация