РУС УКР РУС ENG
НБУ: USD: 44.072 EUR: 51.261
Банк Покупка Продажа НБУ
USD 43.750 44.350 44.072
EUR 50.700 51.700 51.261
USD 43.910 44.411 44.072
EUR 51.060 51.760 51.261
Новость

У Мінрегіоні розповіли, як робитимуть Україну доступною для всіх

Проблема забезпечення доступного середовища для вільного пересування і безперешкодної комунікації наразі залишається однією з найсуттєвіших проблем у сфері соціального захисту людей з інвалідністю. У Мінрегіоні розповіли, як планують її вирішувати

2037
03 декабря 2019 г.


У Міністерства є план щодо підвищення доступності

Проблема забезпечення доступного середовища для вільного пересування і безперешкодної комунікації наразі залишається однією з найсуттєвіших і нерозв’язаних проблем у сфері соціального захисту людей з інвалідністю. Її вирішення потребує подальшої системної роботи із вироблення відповідних законодавчих, організаційних та політичних механізмів, а також забезпечення при цьому активної взаємодії державного органу та громадських організацій людей з інвалідністю.

  1. Міністерством розвитку громад та територій України у 2020 році заплановано:
  2. Розробити Зміни №1 до ДБН В.2.2-40:2018 «Інклюзивність будівель і споруд. Основні положення» з метою впровадження європейського досвіду та сучасних підходів з питань забезпечення комфорту і безпеки життєвого простору для осіб з інвалідністю.
  3. Розробити Альбом технічних рішень для роз’яснення положень ДБН В.2.2-40:2018 «Інклюзивність будівель і споруд. Основні положення».
  4. Розробити проект наказу Мінрегіону «Про затвердження Форми моніторингу щодо доступності для маломобільних груп населення до закладів (установ), яким надано статус «національний».
  5. Внести зміни до складу Комітету забезпечення доступності осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення до об’єктів соціальної та інженерно-транспортної інфраструктури.
  6. Розробити проект постанови КМУ «Про затвердження Порядку та методики проведення моніторингу та оцінки ступеня безбар’єрності фізичного оточення і послуг для осіб з інвалідністю».
  7. Розробити проект Методики проведення моніторингу та оцінки ступеня безбар’єрності фізичного оточення і послуг для осіб з інвалідністю до об’єктів транспорту та транспортної інфраструктури.
  8. Розробити посібник «Методичні рекомендації із забезпечення доступності будівель, у складі яких є приміщення з надання адміністративних послуг та приміщень, у яких надаються адміністративні послуги населенню».
  9. Надалі впроваджувати заходи з виявлення порушень стосовно дотримання нормативів з питань створення безперешкодного життєвого середовища для осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення під час перевірок органів державного архітектурно-будівельного контролю.

Реалізація статті 9 Конвенції про права осіб з інвалідністю щодо забезпечення безбар’єрного простору для осіб з інвалідністю відноситься до одного з напрямків діяльності Мінрегіону.

Впровадження статті 9 Конвенції про права осіб з інвалідністю полягає у забезпеченні особам з інвалідністю можливості безбар’єрного пересування та вільного доступу нарівні з іншими до об’єктів фізичного оточення: житлових будинків, закладів охорони здоров’я, освіти, культури, споруд транспорту, а також до інших об’єктів необхідних для населення.

Читайте також про те, що в Україні підписали меморандум про впровадження ВІМ-технологій у будівництві. А також про те, що стало відомо, коли розроблять новий містобудівний кадастр.


Рубрика:
Читайте все статьи рубрики
Общестроительные новости
Українці, що ви думаєте з цього приводу? Давайте обговорювати!
Не стійте осторонь – вільно діліться своєю думкою з іншими людьми.
Але, будь ласка, будьте ввічливі та дотримуйтесь правил коментування. ПОСИЛАННЯ ЗАБОРОНЕНІ, та блокуються автоматом.
Заборонені будь-які посилання (коментар з посиланням не може бути доданий, він автоматично блокується)

Заборонено і буде заблоковано:
- реклама
- спам та шахрайство
- образи, дискримінаційні висловлювання

Редакція не модерує коментарі, відповідальність за зміст коментарів несе автор коментаря. Редакція Build Portal залишає за собою право не погоджуватись з думкою автора коментаря, проте надає свободу слова відповідно до ст. 21, 24 та ст. 34 Конституції України.

Шановні читачі, читайте коментарі вдумливо, пам'ятайте, що автором коментарів можуть бути різні джерела.

Будь ласка, поставтеся до цих правил з повною відповідальністю.
Якщо дії коментованого шкодять читачам, рекламодавцям, співробітникам Build Portal або всій нашій спільноті, ми можемо заблокувати користувача.
Читать полностью Скрыть
03 декабря 2019 г.
2851
Більше половини площ Івано-Франківського залізничного вокзалу не використовується, а сам вокзал є зб...
03 декабря 2019 г.
8298
В ОАЭ хотят создать первую в мире башню, каждый этаж которой сможет автономно вращаться вокруг своей...
03 декабря 2019 г.
3135
В Україні підписали меморандум "Дорожня карта впровадження інформаційного моделювання будівель (ВІМ)...
13 мая 2026 г.
3938
Муніципальне орендне житло залишатиметься у власності громад, не підлягатиме приватизації чи перепро...
12 мая 2026 г.
2681
За три роки дії програми єВідновлення компенсації за пошкоджене та знищене житло отримали 196 067 ро...
16 марта 2026 г.
7598
Забудовник «Київміськбуд» частково розморожує будівництво. Роботи вже відновлено на чоти...
21 августа 2025 г.
3464
Міст матиме довжину 112 метрів та ширину 14 метрів. Він складатиметься з двох рівнів: верхній сполуч...
20 августа 2025 г.
7534
Проєкт став черговим прикладом динамічного розвитку архітектурного середовища Тирани, де останніми р...
19 августа 2025 г.
10628
Компанія створила три окремі зони – аквапарк з інтерактивними водними елементами, лісопарк з в...
28 апреля 2026 г.
1157
28 квітня 2026 року видання Prof Build за підтримки Конфедерації будівельників України проведе закри...
Почтовая рассылка Build Portal для участников строительного бизнеса
Только самое важное
*один раз в неделю
Анна Гонтаренко, Виконавча директорка Українського Центру Сталевого Будівництва у Головному щор...
Юрій Обух, директор Рууккі Україна розповів про незмінний курс компанії до інновацій і без...
BUILD PORTAL - Агрегатор новин
  • Збираємо всі існуючі новини будівельного ринку в одному місці
  • Унікальний "SMART рубрикатор" (розумний рубрикатор): це дуже деталізований по кожному напрямку рубрикатор аби ви змогли швидко знайти всі згруповані матеріали з потрібної теми
Build portal - українське народне медіа - без впливу оліграхів та влади!

Ивент
АНОНС: запрошуємо на професійну програму «Девелопмент нерухомості»
Програма створена для фахівців ринку нерухомості, які прагнуть розвинутися, систематизувати знання та отримати практичні інструменти для роботи в девелопменті в нерухомості
Бізнес-центр «Eco Business Hub»
5
ноября
5 місяців
необходима регистрация