РУС УКР РУС ENG
НБУ: USD: 41.340 EUR: 48.306
Банк Покупка Продажа НБУ
USD 39.800 40.300 41.340
EUR 40.000 41.000 48.306
USD 41.200 41.601 41.340
EUR 48.100 48.771 48.306
Новость

КБУ прогнозує зростання цін на київське житло на 7-12% до кінця року у разі мораторію

Голова Ради директорів Конфедерації будівельників України Олександр Ротов прогнозує зростання цін на київське житло на 7-12% до кінця року – якщо Київрада прийме рішення про мораторій на будівництво

3020
12 сентября 2019 г.


Неминуче піднімуться середні ціни на квадратні метри в новобудовах

Конфедерація будівельників України прогнозує, що у разі введення тимчасового мораторію на нове будівництво ціни на житло у Києві зростуть на 7-12% до кінця поточного року. Про це Українським Новинам повідомив голова Ради директорів конфедерації Олександр Ротов.

"Дефіциту на ринку житла найближчим часом не буде – розпочатих проектів досить в столиці. Однак "пауза" для початку нових будівництв призведе до того, що на ринку не буде проектів ЖК "на старті", а значить неминуче піднімуться середні ціни на квадратні метри в новобудовах. За приблизними оцінками – до 7-12% до кінця року", - прокоментував він ініціативу мера Києва Віталія Кличка про введення тимчасового мораторію.

При цьому Ротов зазначив, що тимчасовий мораторій на будівництво залишить без роботи не так будівельників, як проектувальників, для яких потрібно буде продумати компенсаційні заходи.

Зокрема, Київ може задіяти проектувальників саме для розробки містобудівної документації, генплану, детальних планів територій.

"Конфедерація оцінює цю ініціативу як логічну. Для гармонійного розвитку міста потрібен генплан, він зупинить спонтанну забудову, яка призводить до численних конфліктів з городянами. До речі, департамент містобудування КМДА вже практично з середини літа де-факто виконує цей "мораторій", не видає містобудівні умови і обмеження для нових проектів, так що постанова лише фіксує практику", - сказав Ротов.

Голова ради директорів Конфедерації будівельників також підкреслив важливість завершення будівництва вже розпочатих об'єктів за виданими раніше містобудівними умовами та обмеженнями і прийняття цих об'єктів в експлуатацію.

"Люди, які інвестували кошти у будівництво, повинні отримати продукт незалежно від змін у містобудівній політиці міста. Якщо ж буде прийнято в редакції, яка передбачить розширення мораторію не лише на старт нових проектів, але і на введення в експлуатацію, ми прогнозуємо серію судових розглядів і введення проектів за рішенням суду", - сказав Ротов.

Нагадаємо, що у Київраді планують проголосити мораторій на нове будівництво до кінця року. Читайте також про те, що Віталій Кличко пояснив, що мораторій торкнеться лише нових забудов та будівництв з порушеннями.

Источник:
ukranews
Рубрика:
Читайте все статьи рубрики
Мораторий на новое строительство. Горячая тема
Українці, що ви думаєте з цього приводу? Давайте обговорювати!
Не стійте осторонь – вільно діліться своєю думкою з іншими людьми.
Але, будь ласка, будьте ввічливі та дотримуйтесь правил коментування. ПОСИЛАННЯ ЗАБОРОНЕНІ, та блокуються автоматом.
Заборонені будь-які посилання (коментар з посиланням не може бути доданий, він автоматично блокується)

Заборонено і буде заблоковано:
- реклама
- спам та шахрайство
- образи, дискримінаційні висловлювання

Редакція не модерує коментарі, відповідальність за зміст коментарів несе автор коментаря. Редакція Build Portal залишає за собою право не погоджуватись з думкою автора коментаря, проте надає свободу слова відповідно до ст. 21, 24 та ст. 34 Конституції України.

Шановні читачі, читайте коментарі вдумливо, пам'ятайте, що автором коментарів можуть бути різні джерела.

Будь ласка, поставтеся до цих правил з повною відповідальністю.
Якщо дії коментованого шкодять читачам, рекламодавцям, співробітникам Build Portal або всій нашій спільноті, ми можемо заблокувати користувача.
Читать полностью Скрыть
12 сентября 2019 г.
2805
Рішення про мораторій на будівництво, яке може ухвалити Київрада, стосуватиметься тільки нових забуд...
11 сентября 2019 г.
2643
На сайті Київської міської ради з'явився проект Рішення «Про введення тимчасової заборони (мор...
13 августа 2025 г.
2986
Інвестиційні проекти, які можна буде компенсувати через власні податки підприємства, мають бути реал...
11 августа 2025 г.
46829
Build Portal зібрав думки будівельної еліти, профільних експертів та представників влади щодо н...
31 июля 2025 г.
3287
Документ передбачає залучення приватних інвестицій для швидкого відновлення інфраструктури...
15 августа 2025 г.
507
Застосування численних матеріалів є чудовим способом упорядкувати різні зони та об'єкти. Один і той ...
15 августа 2025 г.
7565
Бетонний моноліт наче виростає зі скелі. Під час будівництва не постраждало жодне дерево....
13 августа 2025 г.
5508
Будівля виглядає як художня інсталяція завдяки оптичним ілюзіям. Взагалі у дизайні використано ...
05 августа 2025 г.
1191
6 серпня відбудеться розширене спільне засідання Ради Будівельної палати України, Профспілки працівн...
05 августа 2025 г.
2940
Головна мета зустрічі — консолідація зусиль будівельного бізнесу задля подолання наслідків рос...
31 июля 2025 г.
2042
Київ, 31 липня 2025 — У КВЦ «Парковий» відбудеться головна професійна подія літа &...
Почтовая рассылка Build Portal для участников строительного бизнеса
Только самое важное
*один раз в неделю
Юрій Обух, директор Рууккі Україна розповів про незмінний курс компанії до інновацій і без...
Андрій Озейчук – будівельник з 27-річним досвідом, засновник компаній Rauta, Kovlar та Teza, г...
BUILD PORTAL - Агрегатор новин
  • Збираємо всі існуючі новини будівельного ринку в одному місці
  • Унікальний "SMART рубрикатор" (розумний рубрикатор): це дуже деталізований по кожному напрямку рубрикатор аби ви змогли швидко знайти всі згруповані матеріали з потрібної теми
Build portal - українське народне медіа - без впливу оліграхів та влади!