РУС УКР РУС ENG
НБУ: USD: 41.662 EUR: 48.324
Банк Покупка Продажа НБУ
USD 39.800 40.300 41.662
EUR 40.000 41.000 48.324
USD 41.400 41.831 41.662
EUR 48.300 49.000 48.324
Новость

Зупинки в Україні будуть більш безпечними для пасажирів

На українських зупинках планують влаштовувати більш міцне покриття для громадського транспорту
3081
22 апреля 2019 г.




Зупинки громадського транспорту

Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України вивчатиме доцільність влаштування на зупинках громадського транспорту спеціального, більш міцного покриття для автобусів/тролейбусів/маршрутних таксі. Це сприятиме підвищенню стійкості асфальтобетонного покриття до руйнування та мінімізує утворення внаслідок цього колії – коли під час гальмування транспорту на цих ділянках дороги з’являються хвилеподібні напливи і вибоїни. Крім того, це дозволить підвищити безпеку людей на зупинках під час гальмування транспорту.

Про це повідомив заступник міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Лев Парцхаладзе на своїй сторінці у соцмережі Facebook.

“Ми продовжуємо вивчати та аналізувати іноземний досвід у підвищенні безпеки і якості доріг. Є пропозиція - проектувати на зупинках громадського транспорту більш міцне покриття для автобусів чи тролейбусів. Це дозволить покращити стійкість і міцність цих ділянок дороги, а також до мінімуму зведе утворення колієподібних хвиль та вибоїн, які з’являються внаслідок гальмування транспорту. Сьогодні на багатьох зупинках таке явище зустрічається. За підрахунками експертів, такі укріплені ділянки дороги можуть прослужити до 30% довше, ніж звичайні”, - написав він.

Більш міцне покриття на ділянках дороги біля зупинок може влаштовуватися, наприклад, із цементобетону або асфальтобетону із армуванням спеціальними гратками (геосинтетичними, металевими, композитними).

Крім того, за словами Парцхаладзе, проектування такого покриття зможе суттєво вплинути на підвищення безпеки людей на зупинках шляхом зменшення гальмівного шляху громадського транспорту до 20%. Тобто, шляху від початку гальмування транспорту до його повної зупинки.

До речі, в Євросоюзі прийнято вважати небезпечними всі машини, які не можуть зупинитися за 40 метрів при гальмуванні з 100 км/годину, а в Україні таких - більшість. Також гальмівний шлях збільшується в декілька разів в різних погодних умовах (сніг, дощ) та умовах збільшення швидкості, залежить від багатьох факторів як якість дорожнього покриття, стан шин і гальм, маса автомобіля тощо. Тому можливість штучного зменшення гальмівного шляху при влаштуванні спеціального міцного покриття на зупинках є цілком обґрунтованою. Практика проектування такого покриття на зупинках сьогодні розповсюджена в країнах Європи, зокрема, Бельгії та Нідерландах. Крім цього, за кордоном таке покриття також влаштовується на проїзній частині дороги перед перехрестями та іншими пішохідними переходами з підвищеною загрозою безпеці.

Згідно з пропозицією, на зупинках громадського транспорту для автобусів/тролейбусів/маршрутних таксі потрібно передбачати влаштування укріплених ділянок з підвищеною міцністю для зменшення шляху гальмування.

Пропозицію щодо змін у ДБН “Вулиці і дороги населених пунктів” опрацьовує ДП “ДерждорНДІ”.

Рубрика:
Читайте все статьи рубрики
Обновление ДБН
Українці, що ви думаєте з цього приводу? Давайте обговорювати!
Не стійте осторонь – вільно діліться своєю думкою з іншими людьми.
Але, будь ласка, будьте ввічливі та дотримуйтесь правил коментування. ПОСИЛАННЯ ЗАБОРОНЕНІ, та блокуються автоматом.
Заборонені будь-які посилання (коментар з посиланням не може бути доданий, він автоматично блокується)

Заборонено і буде заблоковано:
- реклама
- спам та шахрайство
- образи, дискримінаційні висловлювання

Редакція не модерує коментарі, відповідальність за зміст коментарів несе автор коментаря. Редакція Build Portal залишає за собою право не погоджуватись з думкою автора коментаря, проте надає свободу слова відповідно до ст. 21, 24 та ст. 34 Конституції України.

Шановні читачі, читайте коментарі вдумливо, пам'ятайте, що автором коментарів можуть бути різні джерела.

Будь ласка, поставтеся до цих правил з повною відповідальністю.
Якщо дії коментованого шкодять читачам, рекламодавцям, співробітникам Build Portal або всій нашій спільноті, ми можемо заблокувати користувача.
Читать полностью Скрыть
19 апреля 2019 г.
2841
Тепер при будівництві та реконструкції кінотеатрів, музеїв та інших закладів культури обов’язк...
18 апреля 2019 г.
2940
Тепер у дитсадках, школах та лікарнях буде безперебійна подача води - вступили в дію нові зміни у ДБ...
17 апреля 2019 г.
3310
Тепер при будівництві громадських закладів необхідно влаштовувати сповивальні столики для немовлят -...
16 июня 2025 г.
2765
«Київміськбуд» планує реструктурувати боргові зобов’язання...
16 июня 2025 г.
2548
Партнери підтвердили подальшу підтримку України у впровадженні ключових реформ та надали оцінку прог...
26 мая 2025 г.
3003
Фонд вкладатиме кошти, внесені США та Україною, у проєкти з видобутку природних ресурсів, нафту та г...
Вчера
8771
Було реконструйовано мозаїки з понад 85 тисяч фрагментів плитки Nolla, вазони ручної роботи, перголи...
24 июня 2025 г.
4465
Проєкт показує, як можна використовувати залишки будматеріалів у просторі для міста. Він став т...
23 июня 2025 г.
4606
Археологічний парк Помпеїв відтворив стародавній Сад Геркулеса, в якому виготовляли парфуми...
19 июня 2025 г.
2843
18-19 червня 2025 року у м.Києві відбудеться виставка-форум у сфері інноваційних рішень для теплової...
17 июня 2025 г.
451
Запрошуємо на Business Day КБУ, який відбудеться вже завтра - 18 червня 2025 року. Другий блок буде ...
17 июня 2025 г.
3055
Під час заходу будівельна спільнота та представники влади разом з міжнародними партнерами об'єднають...
Почтовая рассылка Build Portal для участников строительного бизнеса
Только самое важное
*один раз в неделю
Юрій Обух, директор Рууккі Україна розповів про незмінний курс компанії до інновацій і без...
Андрій Озейчук – будівельник з 27-річним досвідом, засновник компаній Rauta, Kovlar та Teza, г...
BUILD PORTAL - Агрегатор новин
  • Збираємо всі існуючі новини будівельного ринку в одному місці
  • Унікальний "SMART рубрикатор" (розумний рубрикатор): це дуже деталізований по кожному напрямку рубрикатор аби ви змогли швидко знайти всі згруповані матеріали з потрібної теми
Build portal - українське народне медіа - без впливу оліграхів та влади!