РУС УКР РУС ENG
НБУ: USD: 41.547 EUR: 46.753
Банк Покупка Продажа НБУ
USD 39.800 40.300 41.547
EUR 40.000 41.000 46.753
USD 41.330 41.831 41.547
EUR 46.450 47.150 46.753
Новость

Приміщення будуть освітлювати по-новому - ДБН

Вступили в дію оновлені ДБН щодо природного та штучного освітлення

3015
04 марта 2019 г.


ГСН освещение

Оновлені ДБН щодо природного та штучного освітлення

З 28 лютого 2019 року вступили в дію оновлені державні будівельні норми щодо природного та штучного освітлення (ДБН В.2.5-28:2018 «Природне і штучне освітлення»), які унормували використання світловодів у якості природного освітлення приміщень під час енергозберігаючого будівництва та в приміщеннях, де немає вікон, денного освітлення або можливості проводити електрику.

«Сьогодні світловоди — це дієвий вихід із ситуацій, коли ті чи інші приміщення потрібно забезпечити необхідною кількістю природного денного світла. І це успішно працює за кордоном. За допомогою світловодів проводять світло у шкільні класи, лікарні, офісні кабінети, а також склади та важливі приміщення військового призначення. Така практика почала вперше використовуватися ще в Давньому Єгипті для освітлення пірамід і досі не втрачає актуальності, адже це просто, зручно і що не менш важливо, дозволяє витрачати мінімум коштів на освітлення. Тепер використання такого рішення унормовано і в наших ДБН і я сподіваюсь, що завдяки цьому набуде широкого розповсюдження», — зазначив заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва і житлово-комунального господарства України Лев Парцхаладзе.

За його словами, такі зміни сприятимуть не лише економії на енерговитратах, а й підвищенню комфорту в приміщеннях за рахунок освітлення природним способом.

Крім цього, конструкції деяких світловодів дозволяють взагалі не використовувати електрику, адже не тільки передають світло вдень, а й накопичують його для застосування ввечері.

Читатйте також: Проектувати висотні будівлі можуть дозволити по всій території України - пропозиція змін у ДБН

Згідно з ДБН, для освітлення природним світлом приміщень, що не мають зовнішніх огороджень, а також зон приміщень, віддалених від світлопрорізів, рекомендується застосовувати світловоди. Їх можна проектувати у приміщеннях, де: 

  • немає можливості забезпечити належний рівень природного освітлення іншим способом (виробничі та інші приміщення);
  • відсутнє денне освітлення, а проектування вікон неможливе (підвальні приміщення, закриті коридори, приміщення без зовнішніх стін тощо);
  • є значна недостатність денного світла або немає можливості провести електрику;
  • при енергозберігаючому та іншому будівництві. 

ДБН розроблено фахівцями ТОВ «Київпромелектропроект» на заміну діючих ДБН 2006 року.

Державні будівельні норми (ДБН) – обов’язкові до виконання нормативні акти, які використовуються під час проектування нових та реконструкції існуючих будівель, кварталів, мікрорайонів відповідно до їх призначення.

Джерело: minregion.gov.ua



04 марта 2019 г.
2586
Сейчас идет поиск инвесторов для создания сети Wi-Fi в столице...
04 марта 2019 г.
2802
Міністр інфраструктури Володимир Омелян заявив, що у цьому на розвиток доріг Київської області буде ...
01 марта 2019 г.
2572
Стало известно какое количество новых самосвалов продали в Украине в 2018 году и машины каких брендо...
Українці, що ви думаєте з цього приводу? Давайте обговорювати!
Не стійте осторонь – вільно діліться своєю думкою з іншими людьми.
Але, будь ласка, будьте ввічливі та дотримуйтесь правил коментування. ПОСИЛАННЯ ЗАБОРОНЕНІ, та блокуються автоматом.
Заборонені будь-які посилання (коментар з посиланням не може бути доданий, він автоматично блокується)

Заборонено і буде заблоковано:
- реклама
- спам та шахрайство
- образи, дискримінаційні висловлювання

Редакція не модерує коментарі, відповідальність за зміст коментарів несе автор коментаря. Редакція Build Portal залишає за собою право не погоджуватись з думкою автора коментаря, проте надає свободу слова відповідно до ст. 21, 24 та ст. 34 Конституції України.

Шановні читачі, читайте коментарі вдумливо, пам'ятайте, що автором коментарів можуть бути різні джерела.

Будь ласка, поставтеся до цих правил з повною відповідальністю.
Якщо дії коментованого шкодять читачам, рекламодавцям, співробітникам Build Portal або всій нашій спільноті, ми можемо заблокувати користувача.
Читать полностью Скрыть
02 мая 2025 г.
2766
Згідно з текстом документа, Україна має право сама визначати ділянки, які надаватиме для пошуку та в...
08 апреля 2025 г.
3976
Наразі землі, які були незаконно відчужені, повертаються до держави та територіальних громад че...
19 марта 2025 г.
6400
Тимур Ткаченко оголосив про початок роботи нових правил роботи громадського транспорту під час триво...
01 января 2000 г.
15
Бетонний басейн - це не просто декоративний елемент ділянки, а складна інженерна споруда, що вимагає...
01 января 2000 г.
26
Demolition works are the first—and a crucial—stage of any construction or renovation pro...
01 января 2000 г.
22
Демонтажные работы — первый и крайне важный этап любого строительного или реконструкционного п...
06 мая 2025 г.
1003
15 травня 2025 року у Києві відбудеться Форум "Сучасні фінські технології, обладнання і досвід ...
06 мая 2025 г.
1074
4 червня 2025 року в Києві відбудеться IV-й Український Будівельний Конгрес, який об’єднає про...
Почтовая рассылка Build Portal для участников строительного бизнеса
Только самое важное
*один раз в неделю
Igor Vykhrystiuk is a successful Ukrainian businessman, entrepreneur and expert in construction, env...
04 апреля 2022 г.
639
Ігор Вихристюк – успішний український бізнесмен, підприємець і фахівець у сфері будівництва, е...
04 апреля 2022 г.
803
BUILD PORTAL - Агрегатор новин
  • Збираємо всі існуючі новини будівельного ринку в одному місці
  • Унікальний "SMART рубрикатор" (розумний рубрикатор): це дуже деталізований по кожному напрямку рубрикатор аби ви змогли швидко знайти всі згруповані матеріали з потрібної теми
Build portal - українське народне медіа - без впливу оліграхів та влади!