РУС УКР РУС ENG
НБУ: USD: 41.571 EUR: 47.295
Банк Покупка Продажа НБУ
USD 39.800 40.300 41.571
EUR 40.000 41.000 47.295
USD 41.330 41.831 41.571
EUR 47.000 47.799 47.295
Новость

В Україні будуть проектувати нові зручні велопарковки

В Україні за новим ДБН почали проектувати перші перехоплюючі велопарковки
3048
07 ноября 2018 г.




Нові велопарковки

“Нові ДБН вже починають діяти! Незабаром в Києві мають з’явитися перехоплюючі велопарковки біля метро. Їх планують встановити біля шести станцій синьої гілки. Новий містобудівний ДБН, в якому прописана оновлена норма щодо проектування таких велостоянок біля метро, автовокзалів та інших транспортно-пересадочних вузлів, вступив в дію 1 вересня і його норми вже успішно використовують у столиці! Радий, що вже з’являються перші приклади цих змін, а велосипед, як вид транспорту, стає все популярнішим“, - повідомив заступник міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Лев Парцхаладзе на своїй сторінці у Facebook.

Вищезазначена норма міститься у нових державних будівельних нормах щодо планування і забудови територій (ДБН Б.2.2-12:2018 "Планування і забудова територій”). Згідно з нею, перехоплюючі велостоянки можна проектувати біля станцій метрополітену, у межах територій автовокзалів та транспортно-пересадочних вузлів (ТПВ).

Кількість місць на перехоплюючих велостоянках біля метро визначається розрахунком: 0,1% від користувачів станції, але не менше ніж 10 паркомісць, у межах автовокзалів - 1% від користувачів вокзалу + 2% від отриманого числа, у межах ТПВ - 1% його добового пасажиропотоку. Відстань від перехоплюючої велостоянки до входу на станцію або автовокзалу не повинна перевищувати 30 м.

Парцхаладзе підкреслив зручність в організації таких парковок для людей. “Зазвичай у Європі на таких парковках можна залишити свій велосипед перед тим, як зайти у метро, або навіть взяти його на прокат і потім залишити біля іншої зручної станції. Це справді класно, адже, по-перше, заощаджується час та кошти на проїзд, по-друге, така поїздка легко замінить пробіжку або зал, по-третє, це сприяє зменшенню заторів та автомобілів на дорогах”, - зазначив заступник міністра.

06 ноября 2018 г.
3229
Сучасні вентиляційні системи у школах та дитсадках можуть стати обов'язковими...
05 ноября 2018 г.
2711
В Мінрегіоні повідомили про зміни, які стосуються будіництва паркінгів у історичних центрах міст...
Українці, що ви думаєте з цього приводу? Давайте обговорювати!
Не стійте осторонь – вільно діліться своєю думкою з іншими людьми.
Але, будь ласка, будьте ввічливі та дотримуйтесь правил коментування. ПОСИЛАННЯ ЗАБОРОНЕНІ, та блокуються автоматом.
Заборонені будь-які посилання (коментар з посиланням не може бути доданий, він автоматично блокується)

Заборонено і буде заблоковано:
- реклама
- спам та шахрайство
- образи, дискримінаційні висловлювання

Редакція не модерує коментарі, відповідальність за зміст коментарів несе автор коментаря. Редакція Build Portal залишає за собою право не погоджуватись з думкою автора коментаря, проте надає свободу слова відповідно до ст. 21, 24 та ст. 34 Конституції України.

Шановні читачі, читайте коментарі вдумливо, пам'ятайте, що автором коментарів можуть бути різні джерела.

Будь ласка, поставтеся до цих правил з повною відповідальністю.
Якщо дії коментованого шкодять читачам, рекламодавцям, співробітникам Build Portal або всій нашій спільноті, ми можемо заблокувати користувача.
Читать полностью Скрыть
26 мая 2025 г.
2851
Фонд вкладатиме кошти, внесені США та Україною, у проєкти з видобутку природних ресурсів, нафту та г...
02 мая 2025 г.
2824
Згідно з текстом документа, Україна має право сама визначати ділянки, які надаватиме для пошуку та в...
08 апреля 2025 г.
4031
Наразі землі, які були незаконно відчужені, повертаються до держави та територіальних громад че...
01 января 2000 г.
18
Україна поступово інтегрується в європейську нормативну базу у сфері будівельної продукції, зокрема ...
26 мая 2025 г.
5417
Проєкт має на меті продемонструвати, що плавуча архітектура є життєздатною масштабованою альтернатив...
24 мая 2025 г.
472
Однією з найважливіших складових сучасного басейну є фільтр, який використовується як основа для очи...
Вчера
2641
Під час заходу будівельна спільнота та представники влади разом з міжнародними партнерами об'єднають...
26 мая 2025 г.
996
18-19 червня 2025 року у м.Києві відбудеться виставка-форум у сфері інноваційних рішень для теплової...
20 мая 2025 г.
950
Цьогоріч переможцем в номінації «Підприємець року» загальнонаціональної програми «...
Почтовая рассылка Build Portal для участников строительного бизнеса
Только самое важное
*один раз в неделю
Юрій Обух, директор Рууккі Україна розповів про незмінний курс компанії до інновацій і без...
Андрій Озейчук – будівельник з 27-річним досвідом, засновник компаній Rauta, Kovlar та Teza, г...
BUILD PORTAL - Агрегатор новин
  • Збираємо всі існуючі новини будівельного ринку в одному місці
  • Унікальний "SMART рубрикатор" (розумний рубрикатор): це дуже деталізований по кожному напрямку рубрикатор аби ви змогли швидко знайти всі згруповані матеріали з потрібної теми
Build portal - українське народне медіа - без впливу оліграхів та влади!