РУС УКР РУС ENG
НБУ: USD: 41.483 EUR: 47.201
Банк Покупка Продажа НБУ
USD 39.800 40.300 41.483
EUR 40.000 41.000 47.201
USD 41.300 41.801 41.483
EUR 47.100 47.799 47.201
Новость

Цементні заводи України працюватимуть на біопаливі

Українські цементні заводи переведуть на паливо, вироблене зі сміття
3709
29 октября 2018 г.




Замість палива використовуватимуть сміття

В Україні мають намір стимулювати використання виробленого з відходів SRF-палива на базі цементних заводів повного циклу.

Про реалізацію енергоефективного проекту домовилися у ході зустрічі голова Держенергоефективності Сергій Савчук та виконавчий директор Асоціації виробників цементу України "Укрцемент" Роман Скільський, передає ukrcement. com.ua.

«В Україні щорічно продукується та практично повністю вивозиться на полігони та звалища близько 10 млн тонн відходів: твердих побутових, промислових, сільськогосподарських, хімічних, каналізаційних, які є неоціненним та невикористаним досі ресурсом для виробництва SRF-палива, - зазначають у агентстві. – Таке паливо зможе значною мірою замінити викопне паливо для генерації електричної та теплової енергії, при цьому найвища енергоефективність утилізації відходів і найнижчий рівень екологічного навантаження на довкілля досягається при спалюванні SRF-палива у печах цементних заводів при випалі клінкеру - напівфабрикату для виробництва цементу».
В цілому проект розглядається як важлива складова частина процесу створення в Україні економіки замкнутого циклу, наголошують в «Укрцементі». Використання альтернативного палива має кілька переваг, серед яких заміщення споживання газу та викопного палива (вугілля, торф); покращення екологічної ситуації в Україні, соціальний ефект (додаткові робочі місця), зменшення обсягу відходів на полігонах; використання безвідходних технологій у виробничих процесах (вторсировина та SRF-паливо і незначна частка неперероблених відходів на полігонах).

Крім того, Агентством спільно з «Укрцементом» планується опрацювання можливостей створення законодавчого поля для стимулювання цементних виробництв до використання SRF-палива через чинники регулювання фінансового навантаження на бізнес шляхом часткових державних компенсацій вартості запроваджених проектів з енергозбереження через фінансово-кредитні установи країни.

Важливим для сторін Меморандуму буде і об’єднання зусиль для розробки пропозицій з запровадження компенсаторних механізмів податкового характеру для виробництв, що суттєво зменшуватимуть екологічний тиск на довкілля шляхом зменшення обсягів використання викопного палива у виробничих процессах.

Джерело: ecotown

29 октября 2018 г.
3015
Потужність електростанції буде 25 МВт...
26 октября 2018 г.
2657
Деньги уже выделили из регионального бюджета...
26 октября 2018 г.
3027
За основание взяли метод печати по керамике...
Українці, що ви думаєте з цього приводу? Давайте обговорювати!
Не стійте осторонь – вільно діліться своєю думкою з іншими людьми.
Але, будь ласка, будьте ввічливі та дотримуйтесь правил коментування. ПОСИЛАННЯ ЗАБОРОНЕНІ, та блокуються автоматом.
Заборонені будь-які посилання (коментар з посиланням не може бути доданий, він автоматично блокується)

Заборонено і буде заблоковано:
- реклама
- спам та шахрайство
- образи, дискримінаційні висловлювання

Редакція не модерує коментарі, відповідальність за зміст коментарів несе автор коментаря. Редакція Build Portal залишає за собою право не погоджуватись з думкою автора коментаря, проте надає свободу слова відповідно до ст. 21, 24 та ст. 34 Конституції України.

Шановні читачі, читайте коментарі вдумливо, пам'ятайте, що автором коментарів можуть бути різні джерела.

Будь ласка, поставтеся до цих правил з повною відповідальністю.
Якщо дії коментованого шкодять читачам, рекламодавцям, співробітникам Build Portal або всій нашій спільноті, ми можемо заблокувати користувача.
Читать полностью Скрыть
26 мая 2025 г.
2940
Фонд вкладатиме кошти, внесені США та Україною, у проєкти з видобутку природних ресурсів, нафту та г...
02 мая 2025 г.
2849
Згідно з текстом документа, Україна має право сама визначати ділянки, які надаватиме для пошуку та в...
08 апреля 2025 г.
4075
Наразі землі, які були незаконно відчужені, повертаються до держави та територіальних громад че...
Сегодня
5536
Сад оснащений сенсорами з ШІ, які збирають дані про стан ґрунту, вологу та освітлення, що допомагає ...
Сегодня
8692
Будинок має три спальні, басейн та був спроєктований як місце для відпочинку від міського життя. Щоб...
01 января 2000 г.
15
111...
27 мая 2025 г.
2723
Під час заходу будівельна спільнота та представники влади разом з міжнародними партнерами об'єднають...
26 мая 2025 г.
1094
18-19 червня 2025 року у м.Києві відбудеться виставка-форум у сфері інноваційних рішень для теплової...
20 мая 2025 г.
968
Цьогоріч переможцем в номінації «Підприємець року» загальнонаціональної програми «...
Почтовая рассылка Build Portal для участников строительного бизнеса
Только самое важное
*один раз в неделю
Юрій Обух, директор Рууккі Україна розповів про незмінний курс компанії до інновацій і без...
Андрій Озейчук – будівельник з 27-річним досвідом, засновник компаній Rauta, Kovlar та Teza, г...
BUILD PORTAL - Агрегатор новин
  • Збираємо всі існуючі новини будівельного ринку в одному місці
  • Унікальний "SMART рубрикатор" (розумний рубрикатор): це дуже деталізований по кожному напрямку рубрикатор аби ви змогли швидко знайти всі згруповані матеріали з потрібної теми
Build portal - українське народне медіа - без впливу оліграхів та влади!