РУС УКР РУС ENG
НБУ: USD: 42.341 EUR: 49.315
Банк Покупка Продажа НБУ
USD 39.800 40.300 42.341
EUR 40.000 41.000 49.315
USD 42.140 42.541 42.341
EUR 48.850 49.500 49.315
Новость

Біля Львова створять унікальний історичний парк (фото)

Проект є одним із переможців конкурсу проектів Міністерства регіонального розвитку і отримає на реалізацію близько 12 мільйонів гривень у межах секторальної бюджетної підтримки Євросоюзу
3272
30 июля 2018 г.



У селі Звенигород на Львівщині створять перший в Україні історико-культурного парку "Древній Звенигород". Про це повідомили у департаменті архітектури та розвитку містобудування Львівської облдержадміністрації. 

Проект є одним із переможців конкурсу проектів Міністерства регіонального розвитку і отримає на реалізацію близько 12 мільйонів гривень у межах секторальної бюджетної підтримки Євросоюзу.

За словами т. в. о. директорки департаменту архітектури та містобудування Львівської облдержадміністрації Оксани Ткачук, історико-культурний парк створять на площі близько 38 гектарів. 

Проектом передбачено:

- впорядкування території пам’ятки та центральної площі села;

- консервація пам’яток княжої доби з метою їхнього збереження для майбутніх досліджень;

- відзнакування за допомогою сучасних мистецьких та технічних засобів найбільш знакових будівель княжої доби;

- трасування усієї лінії укріплень городища з метою окреслення обрису пізньосередньовічних  та ранньомодерних фортифікацій;

- візуальна реконструкція унікальної оборонної системи XVIII;

- створення базової туристичної інфраструктури довкола історико-культурного парку "Древній Звенигород", туристичних маршрутів та ін.



"Парк – це можливість впорядкувати та захистити територію пам’ятки від руйнувань. Наразі ми не плануємо масштабних археологічних досліджень. Програму їхнього проведення треба буде дуже детально продумати, і це справа на багато років. Але парк, а в майбутньому, ми сподіваємось, заповідник захистить пам’ятку від чорних археологів, несанкціонованих кар’єрів, самовільної забудови тощо", – розповів молодший науковий співробітник "Рятівної археологічної служби" Наталя Войцещук.

Водночас зараз готується пакет документів для оголошення Звенигорода заповідником національного значення. Згодом документи планують передати до Кабінету Міністрів України.

Нагадаємо, Звенигород – одна з трьох княжих столиць, де в ХІ-ХІІ століттях починалась українська державність на Прикарпатті. Дослідження Звенигорода почалися ще всередині ХІХ ст. і тривають до сьогодення. Наймасштабніші розкопки відбулись у 1950-1990-х роках. Вражаюча колекція археологічних артефактів, що нараховує кілька десятків тисяч знахідок, презентує Звенигород як крупний економічний, культурний та духовний центр. Завдяки історичним подіям та клімату колишня княжа столиця чудово збереглась до наших днів. На сьогодні досліджено не більше 10 % площі давнього городища.

Джерело: VG Львів


Рубрика:
Читайте все статьи рубрики
Общестроительные новости
Українці, що ви думаєте з цього приводу? Давайте обговорювати!
Не стійте осторонь – вільно діліться своєю думкою з іншими людьми.
Але, будь ласка, будьте ввічливі та дотримуйтесь правил коментування. ПОСИЛАННЯ ЗАБОРОНЕНІ, та блокуються автоматом.
Заборонені будь-які посилання (коментар з посиланням не може бути доданий, він автоматично блокується)

Заборонено і буде заблоковано:
- реклама
- спам та шахрайство
- образи, дискримінаційні висловлювання

Редакція не модерує коментарі, відповідальність за зміст коментарів несе автор коментаря. Редакція Build Portal залишає за собою право не погоджуватись з думкою автора коментаря, проте надає свободу слова відповідно до ст. 21, 24 та ст. 34 Конституції України.

Шановні читачі, читайте коментарі вдумливо, пам'ятайте, що автором коментарів можуть бути різні джерела.

Будь ласка, поставтеся до цих правил з повною відповідальністю.
Якщо дії коментованого шкодять читачам, рекламодавцям, співробітникам Build Portal або всій нашій спільноті, ми можемо заблокувати користувача.
Читать полностью Скрыть
30 июля 2018 г.
4129
В фасад отеля Liebian вмонтировали искусственный водопад, который извергается с высоты 108 метров...
30 июля 2018 г.
3275
Определена процедура информирования Комитета всемирного наследия ЮНЕСКО о намерениях осуществить гра...
30 июля 2018 г.
2938
Только аттестационные комиссии при вузе и саморегулируемых организациях будут иметь возможность пров...
21 ноября 2025 г.
3486
Єгор Фаренюк, директор ДУ "Фонд енергоефективності", підвів підсумки трьох років роботи програми &la...
22 сентября 2025 г.
3640
Згідно з цим документом, під час воєнного стану та рік після його закінчення доступ до дан...
13 августа 2025 г.
3864
Інвестиційні проекти, які можна буде компенсувати через власні податки підприємства, мають бути реал...
21 августа 2025 г.
3464
Міст матиме довжину 112 метрів та ширину 14 метрів. Він складатиметься з двох рівнів: верхній сполуч...
20 августа 2025 г.
7534
Проєкт став черговим прикладом динамічного розвитку архітектурного середовища Тирани, де останніми р...
19 августа 2025 г.
10628
Компанія створила три окремі зони – аквапарк з інтерактивними водними елементами, лісопарк з в...
27 ноября 2025 г.
1146
11 грудня відбудеться IBUILD 2025, де відзначимо кращих представників будівельної галузі - компанії,...
27 ноября 2025 г.
1287
У ході події пройде захист 10 кращих проєктів конкурсу перед членами журі та буде визначено переможц...
21 ноября 2025 г.
2786
21 листопада 2025 року у Києві, у просторі КВЦ «Парковий» (вул. Паркова дорога, 16А, 3-й...
Почтовая рассылка Build Portal для участников строительного бизнеса
Только самое важное
*один раз в неделю
Анна Гонтаренко, Виконавча директорка Українського Центру Сталевого Будівництва у Головному щор...
Юрій Обух, директор Рууккі Україна розповів про незмінний курс компанії до інновацій і без...
BUILD PORTAL - Агрегатор новин
  • Збираємо всі існуючі новини будівельного ринку в одному місці
  • Унікальний "SMART рубрикатор" (розумний рубрикатор): це дуже деталізований по кожному напрямку рубрикатор аби ви змогли швидко знайти всі згруповані матеріали з потрібної теми
Build portal - українське народне медіа - без впливу оліграхів та влади!

Ивент
АНОНС: запрошуємо на професійну програму «Девелопмент нерухомості»
Програма створена для фахівців ринку нерухомості, які прагнуть розвинутися, систематизувати знання та отримати практичні інструменти для роботи в девелопменті в нерухомості
Бізнес-центр «Eco Business Hub»
5
ноября
5 місяців
необходима регистрация