РУС УКР РУС ENG
НБУ: USD: 41.320 EUR: 48.196
Банк Покупка Продажа НБУ
USD 39.800 40.300 41.320
EUR 40.000 41.000 48.196
USD 41.150 41.490 41.320
EUR 48.100 48.771 48.196
Новость

Всесвітній фонд природи висловився проти будівництва Верхньодністровського каскаду ГЕС

Йдеться про наміри збудувати на Дністрі каскад із шести гідроелектростанцій, чотири з яких, за планами, на території Івано-Франківської області та по одній на територіях Чернівецької та Тернопільської областей
3526
19 июля 2018 г.



Всесвітній фонд природи (WWF) висловився проти будівництва Верхньодністровського каскаду ГЕС. 

Йдеться про наміри збудувати на Дністрі каскад із шести гідроелектростанцій, чотири з яких, за планами, на території Івано-Франківської області та по одній на територіях Чернівецької та Тернопільської областей. Будівництво нових електростанцій передбачене Програмою розвитку гідроенергетики до 2026 року, яку у липні 2016 року затвердив Кабінет міністрів України. Програмою передбачено, що сукупна потужність нових ГЕС на Дністрі матиме 390 тис. МВт.

Однак, на думку екологів, економічно вигідний проект каскаду може призвести то екологічного лиха та невідворотних змін у природному середовищі Дністра.

Так, у WWF вважають, що «проект спричинить значний негативний вплив на водні екосистеми та екопослуги; території, на яких розташовані населені пункти, пам’ятки археології та культури можуть бути затоплені; греблі унеможливлять розвиток популярного на сьогоднішній день виду водного туризму – сплаву по Дністру».

На думку WWF, реалізація проекту матиме і політичні наслідки, зокрема погіршить відносини України та Молдови. WWF посилається на договір про співробітницство у сфері охорони і сталого розвитку басейну річки Дністер, який у листопаді 2012 року розробили і в червні 2017 року ратифікували у Римі уряди обох країн. Цим договором передбачено, що проект Верхньодністровського каскаду ГЕС має бути вилучений з Програми-2026 і будь-які роботи щодо нього мають бути припинені.

Також у WWF наголошують, що проти здійсненні цього проекту і Міністерство екології та природних ресурсів України. Зокрема цитують лист Мінекології до уряду України, датований липнем 2016 року.

У листі зокрема сказано: «У разі здійснення зазначеного будівництва буде знищено всі руслові та прируслові комплекси природного парку «Дністровський каньйон», частину природних комплексів природного парку «Хотинський» та Галицького національного природного парку, низку об’єктів прирдно-заповідного фонду інших категорій».

Дністер – це друга за довжиною річка України після Дніпра. Довжина Дністра – 1362 км (925 км на території України). Витік річки розташований поблизу села Вовче Турківського району Львівської області.

Джерело: zaxid.net

Рубрика:
Читайте все статьи рубрики
Общестроительные новости
Українці, що ви думаєте з цього приводу? Давайте обговорювати!
Не стійте осторонь – вільно діліться своєю думкою з іншими людьми.
Але, будь ласка, будьте ввічливі та дотримуйтесь правил коментування. ПОСИЛАННЯ ЗАБОРОНЕНІ, та блокуються автоматом.
Заборонені будь-які посилання (коментар з посиланням не може бути доданий, він автоматично блокується)

Заборонено і буде заблоковано:
- реклама
- спам та шахрайство
- образи, дискримінаційні висловлювання

Редакція не модерує коментарі, відповідальність за зміст коментарів несе автор коментаря. Редакція Build Portal залишає за собою право не погоджуватись з думкою автора коментаря, проте надає свободу слова відповідно до ст. 21, 24 та ст. 34 Конституції України.

Шановні читачі, читайте коментарі вдумливо, пам'ятайте, що автором коментарів можуть бути різні джерела.

Будь ласка, поставтеся до цих правил з повною відповідальністю.
Якщо дії коментованого шкодять читачам, рекламодавцям, співробітникам Build Portal або всій нашій спільноті, ми можемо заблокувати користувача.
Читать полностью Скрыть
19 июля 2018 г.
3002
Планируется, что новая полоса позволит принимать более тяжелые воздушные суда, включая Boeing-767...
19 июля 2018 г.
2785
Ситуацию с запретом использования полувагонов для транспортировки щебня на Закарпатье урегулирована...
19 июля 2018 г.
4084
Застройщики кинулись переделывать проектную документацию на свои дома, опасаясь не вписаться в ...
13 августа 2025 г.
3284
Інвестиційні проекти, які можна буде компенсувати через власні податки підприємства, мають бути реал...
11 августа 2025 г.
158953
Build Portal зібрав думки будівельної еліти, профільних експертів та представників влади щодо н...
31 июля 2025 г.
3366
Документ передбачає залучення приватних інвестицій для швидкого відновлення інфраструктури...
21 августа 2025 г.
3464
Міст матиме довжину 112 метрів та ширину 14 метрів. Він складатиметься з двох рівнів: верхній сполуч...
20 августа 2025 г.
7534
Проєкт став черговим прикладом динамічного розвитку архітектурного середовища Тирани, де останніми р...
19 августа 2025 г.
10628
Компанія створила три окремі зони – аквапарк з інтерактивними водними елементами, лісопарк з в...
05 августа 2025 г.
1302
6 серпня відбудеться розширене спільне засідання Ради Будівельної палати України, Профспілки працівн...
05 августа 2025 г.
3058
Головна мета зустрічі — консолідація зусиль будівельного бізнесу задля подолання наслідків рос...
31 июля 2025 г.
2160
Київ, 31 липня 2025 — У КВЦ «Парковий» відбудеться головна професійна подія літа &...
Почтовая рассылка Build Portal для участников строительного бизнеса
Только самое важное
*один раз в неделю
Юрій Обух, директор Рууккі Україна розповів про незмінний курс компанії до інновацій і без...
Андрій Озейчук – будівельник з 27-річним досвідом, засновник компаній Rauta, Kovlar та Teza, г...
BUILD PORTAL - Агрегатор новин
  • Збираємо всі існуючі новини будівельного ринку в одному місці
  • Унікальний "SMART рубрикатор" (розумний рубрикатор): це дуже деталізований по кожному напрямку рубрикатор аби ви змогли швидко знайти всі згруповані матеріали з потрібної теми
Build portal - українське народне медіа - без впливу оліграхів та влади!