В Мінрегіоні вигадали новий спосіб, як привчити українців сортувати сміття (Інфографіка)

В Мінрегіоні пропонують змінити ДБНи, аби попрощатись із сміттєпроводами
6052 14.06.2018 в 07:25
В Мінрегіоні пропонують заборони сміттєпроводи майже в усіх нових будівлях.

Про це на своїй сторінці у Facebook повідомив заступник міністра регіонального розвитку, будівництва і ЖКГ Лев Парцхаладзе.

"Головна мета ДБН – безпека і комфорт людей.

Саме тому ми скасовуємо радянську норму обов’язкового проектування сміттєпроводів в багатоповерхівках, щоб нарешті і в Україні запрацювала цивілізована система сортування сміття, було відповідальне поводження з відходами та бережливе ставлення до екології та природи взагалі.

В Європі вже давно відмовилися від таких сміттєпроводів. Але в українських під’їздах досі кишить жахлива антисанітарія, сморід та бруд від сміттєпроводів, які обов’язково треба проектувати.

Відповідно до змін в ДБН (державні будівельні норми) щодо житлових будинків, необхідність влаштування сміттєпроводів в населених пунктах визначатиметься з врахуванням прийнятої системи поводження з відходами. Замість знайомих всім сміттєпроводів можна використовувати, наприклад, підземний чи вакуумний спосіб збирання сміття. Це сприятиме чистоті в житлових будинках населених пунктів та покращенню екологічної ситуації.

Ми залишили обов’язкову норму проектування сміттєпроводів тільки в спеціалізованих будинках для людей з інвалідністю та осіб похилого віку.
Зміни в ДБН будуть затверджені найближчим часом та вступлять в силу через 3 місяці після опублікування", - йдеться в дописі.Хочете дізнатись більше про нові ДБН? Читайте новини в спецтемі «Оновлення ДБН» на Головному будівельному порталі України >>>

Интересные новости:
06.06.2018
1165
При проектуванні нових або реконструкції існуючих житлових кварталів пропонується збільшити у 2 рази...
06.06.2018
1281
Відповідна норма міститься у змінах до ДБН В.2.3-15:2007 «Споруди транспорту. Автостоянки...
20.06.2019
392
Безпека при виконанні лівих поворотів на трасах буде підвищена, обіцяють у Мінрегіоні...
19.06.2019
567
Аби вберегти пішоходів пропонують використовувати спеціальні стовпчики...