Експерти обговорили важливі питання розвитку міст України

У конференції взяли участь керівники ряду міст країни, представники органів місцевого самоврядування та державного управління, профільних громадських об’єднань, галузевої науки
1368 27.03.2018 в 09:07

За програмою Міжнародної будівельної виставки InterBuildExpo – 2018 в Києві пройшла конференція «Напрями та шляхи розвитку міст України та об’єднаних територіальних громад».


Організаторами заходу виступили Комітет Верховної Ради України з питань будівництва, містобудування і ЖКГ, Міністерство регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ, Асоціація міст України, Будівельна палата України та компанія «Київський міжнародний контрактовий ярмарок».


У конференції взяли участь керівники ряду міст країни, представники органів місцевого самоврядування та державного управління, профільних громадських об’єднань, галузевої науки.

Будівельну палату України представляв Перший віце-президент С. Т. Сташевський.

Відкрив конференцію Виконавчий директор Асоціації О. В. Слобожан.


Перед учасниками зібрання виступили Перший заступник голови Комітету Верховної Ради з питань будівництва, містобудування і ЖКГ Д. Й. Андрієвський, заступник міністра Мінрегіону Л. Р. Парцхаладзе.


В рамках Конференції відбулися фахові дискусії з питань:

  • Проектування соціальних об’єктів у містах та на територіях об’єднаних громад: комплексний підхід, функціональність, економічність; 
  • Важливість та актуальність створення рівнодоступного, безпечного життєвого середовища на території України, а також пройшла виїзна нарада Комітету Верховної Ради з питань будівництва, містобудування і ЖКГ з проблемних питань планування територій в контексті підготовки до другого читання проекту Закону «Про внесення змін до закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» (№6403) та обговорення концепції подальшого реформування державного архітектурно-будівельного контролю.
Перший віце-президент Будівельної палати С. Т. Сташевський у своєму виступі в ході дискусії наголосив, що подальший розвиток будівельного комплексу країни потребує тісної взаємодії з органами влади, місцевим самоврядуванням.

За словами С. Т. Сташевського, будівельники розраховують на те, що територіальні громади, які в результаті реформи децентралізації отримують  додаткові повноваження і додаткові фінансові ресурси, будуть спроможні активніше опрацьовувати свої місцеві програми житлового будівництва, залучати необхідні інвестиції. Також необхідно відповідально ставитися до вибору компаній забудовників, аби не допустити довгобудів, неякісного виконання робіт.

С. Т. Сташевський розповів про досвід співробітництва регіональних представників Будівельної палати з органами місцевого самоврядування. Він відзначив ефективну роботу представників Будівельної палати у Харківській, Вінницькій, Волинській областях.

Перший віце-президент БПУ докладно зупинився на питаннях пошуку нових джерел інвестування у будівництво житла, зокрема лізингового, врегулювання відносин на ринку орендного житла.


Була підкреслена актуальність прийняття нової редакції Закону про комплексну реконструкцію кварталів застарілого житлового фонду. За його словами, місцеві громади мають зайняти в цьому важливому соціальному питанні  активну позицію, щоб практична реалізація  закону не потонула у нових суперечках і дискусіях.

Джерело: Прес-служба Будівельної палати України
Фото: Головний будівельний портал України BuildPortal

 
Интересные новости:
27.03.2018
1283
15 березня 2018 року відбулась церемонія урочистого нагородження переможців ІІ Всеукраїнського конку...
29.03.2018
8228
24 марта, состоялась двадцать вторая торжественная церемония награждения победителей общенационально...
22.03.2018
1582
Участники главной международной инвестиционной выставки в сфере недвижимости MIPIM-2018 поделил...
13.01.2020
2649
27 декабря «Слобожанская строительная керамика» («СБК») собрала своих друзей...
27.12.2019
38464
В двери стучится Новый 2020 год. Самое время поздравить друг друга с наступающими праздниками, новым...
26.12.2019
1128
Организованная борьба с рейдерством – один из основных пунктов работы Всеукраинского союза про...