Витрати підприємств зменшаться. ФРУ домовилася з ДСзНС про скорочення ліцензійного переліку робіт протипожежного призначення

Витрати підприємств зменшаться за рахунок скорочення переліку послуг та робіт протипожежного призначення, що підлягають ліцензуванню

1939 05.10.2015 в 10:35


            Витрати підприємств зменшаться за рахунок скорочення переліку послуг та робіт протипожежного призначення, що підлягають ліцензуванню. На минулому тижні Федерація роботодавців України, за участі представників великих промислових підприємств і Державної служби з надзвичайних ситуацій, провела круглий стіл з обговорення зазначеного переліку, після чого дискусія тривала ще до 2 жовтня.

Участь в обговоренні брали представники ПАТ "Запоріжсталь", ПАТ "Малинська паперова фабрика", Холдингова група "OSTCHEM", ПАТ "АЗОТ", ПАТ "Рівнеазот", Концерн "СТІРОЛ", ПАТ "Сєверодонецьке об'єднання "Азот", ТОВ "Київська енергетична будівельна компанія", а також експерти Київської міської галузевої організації роботодавців вугільної промисловості і Українського союзу пожежної та техногенної безпеки.

Перелік ліцензійних робіт та послуг протипожежного призначення розроблявся ДСзНС і спочатку містив десять видів послуг та робіт протипожежного призначення. Після проведення вищезгаданих консультацій, перелік має вже зовсім інший зміст. Послуги та роботи протипожежного призначення у ньому скорочені і конкретизовані.

Скорочення відбулося по п'яти з десяти видів послуг і робіт. Відтепер, приміром, ліцензуванню не підлягатиме монтаж і технічне обслуговування дверей, вікон, люків та пожежних кран-комплектів. Щоб зрозуміти обсяги економії, наведемо наступний приклад. Вартість обслуговування одного пожежного кран комплекту для підприємства складала 180 грн. За рік, цю процедуру підприємство повинно було виконувати 2 рази. На одному великому хімічному підприємстві, приміром, розміщено 1000 таких об'єктів. Відповідно, підприємство змушене було сплачувати 360 тис. грн. на рік за обслуговування тільки пожежних кран комплектів. Зазначимо, що ліцензіатами у сфері послуг і робіт протипожежного призначення є близько 2,5 тис. об'єктів по Україні. Більша частина з них – великі промислові, виробничі і торгові підприємства.

Крім того, Федерації роботодавців України вдалося виключити з переліку провадження робіт з монтажу, перевірки (огляду) систем блискавкозахисту. Це означає, що суб'єкт господарювання відтепер позбавиться від цілого ряду витрат. Так, приміром, непотрібно буде спеціально підбирати цілий ряд спеціалістів з певною освітою і трудовим стажем за цим видом робіт або в органах держнагляду у сфері пожежної безпеки не менше трьох років. Скорочуються і витрати на придбання приладів вимірювання заземлюючих пристроїв, електро- або газозварювальне обладнання, електромеханічні та слюсарні інструменти.

Серед інших полегшень для суб'єктів господарювання, у переліку послуг та робіт протипожежного призначення виключені вимоги нотаріально посвідчувати додатки до заяви про надання ліцензії, спрощено кадрові вимоги до керівників та виконавців робіт протипожежного призначення, а також скорочено термін проходження спеціального навчання для керівників та виконавців робіт з одного разу на 3 роки, до одного разу на 5 років. Також нам вдалося виключити положення, яке зобов'язувало надавати територіальним органам ДСзНС інформацію про виконані ліцензіатами роботи протягом останнього півріччя.

Джерело: Федерація Роботодавців України fru.org.ua
Фото: budport.com.ua

 
Интересные новости:
07.10.2015
3435
Build Portal совместно с другими участниками форума "Как в Украине выиграть борьбу за инвестора?" , ...
07.10.2015
3773
29 сентября в офисе Украинского союза промышленников и предпринимателей состоялось совещание - презе...
01.10.2015
2300
Двадцать пятого  сентября 2015 года, на заседании ученого совета Национального университета стр...
28.07.2021
10565
24 липня відбулось святкування 5–го Дня Народження ЖК «Нова Англія». Найяскравіші ...
27.07.2021
8335
23-25 липня відбувся Всеукраїнський Архітектурний Фестиваль PROSTONEBA. Команда Build Portal підготу...
21.07.2021
871
9 липня 2021 року в Києві відбулася XI Міжнародна бізнес-зустріч, яка пройшла у форматі битви кращих...