Витрати підприємств зменшаться. ФРУ домовилася з ДСзНС про скорочення ліцензійного переліку робіт протипожежного призначення

Витрати підприємств зменшаться за рахунок скорочення переліку послуг та робіт протипожежного призначення, що підлягають ліцензуванню

1721 05.10.2015 в 10:35


            Витрати підприємств зменшаться за рахунок скорочення переліку послуг та робіт протипожежного призначення, що підлягають ліцензуванню. На минулому тижні Федерація роботодавців України, за участі представників великих промислових підприємств і Державної служби з надзвичайних ситуацій, провела круглий стіл з обговорення зазначеного переліку, після чого дискусія тривала ще до 2 жовтня.

Участь в обговоренні брали представники ПАТ "Запоріжсталь", ПАТ "Малинська паперова фабрика", Холдингова група "OSTCHEM", ПАТ "АЗОТ", ПАТ "Рівнеазот", Концерн "СТІРОЛ", ПАТ "Сєверодонецьке об'єднання "Азот", ТОВ "Київська енергетична будівельна компанія", а також експерти Київської міської галузевої організації роботодавців вугільної промисловості і Українського союзу пожежної та техногенної безпеки.

Перелік ліцензійних робіт та послуг протипожежного призначення розроблявся ДСзНС і спочатку містив десять видів послуг та робіт протипожежного призначення. Після проведення вищезгаданих консультацій, перелік має вже зовсім інший зміст. Послуги та роботи протипожежного призначення у ньому скорочені і конкретизовані.

Скорочення відбулося по п'яти з десяти видів послуг і робіт. Відтепер, приміром, ліцензуванню не підлягатиме монтаж і технічне обслуговування дверей, вікон, люків та пожежних кран-комплектів. Щоб зрозуміти обсяги економії, наведемо наступний приклад. Вартість обслуговування одного пожежного кран комплекту для підприємства складала 180 грн. За рік, цю процедуру підприємство повинно було виконувати 2 рази. На одному великому хімічному підприємстві, приміром, розміщено 1000 таких об'єктів. Відповідно, підприємство змушене було сплачувати 360 тис. грн. на рік за обслуговування тільки пожежних кран комплектів. Зазначимо, що ліцензіатами у сфері послуг і робіт протипожежного призначення є близько 2,5 тис. об'єктів по Україні. Більша частина з них – великі промислові, виробничі і торгові підприємства.

Крім того, Федерації роботодавців України вдалося виключити з переліку провадження робіт з монтажу, перевірки (огляду) систем блискавкозахисту. Це означає, що суб'єкт господарювання відтепер позбавиться від цілого ряду витрат. Так, приміром, непотрібно буде спеціально підбирати цілий ряд спеціалістів з певною освітою і трудовим стажем за цим видом робіт або в органах держнагляду у сфері пожежної безпеки не менше трьох років. Скорочуються і витрати на придбання приладів вимірювання заземлюючих пристроїв, електро- або газозварювальне обладнання, електромеханічні та слюсарні інструменти.

Серед інших полегшень для суб'єктів господарювання, у переліку послуг та робіт протипожежного призначення виключені вимоги нотаріально посвідчувати додатки до заяви про надання ліцензії, спрощено кадрові вимоги до керівників та виконавців робіт протипожежного призначення, а також скорочено термін проходження спеціального навчання для керівників та виконавців робіт з одного разу на 3 роки, до одного разу на 5 років. Також нам вдалося виключити положення, яке зобов'язувало надавати територіальним органам ДСзНС інформацію про виконані ліцензіатами роботи протягом останнього півріччя.

Джерело: Федерація Роботодавців України fru.org.ua
Фото: budport.com.ua

 
Интересные новости:
07.10.2015
3184
Build Portal совместно с другими участниками форума "Как в Украине выиграть борьбу за инвестора?" , ...
07.10.2015
3542
29 сентября в офисе Украинского союза промышленников и предпринимателей состоялось совещание - презе...
01.10.2015
2103
Двадцать пятого  сентября 2015 года, на заседании ученого совета Национального университета стр...
31.12.2020
72773
Инсайды о реальной ситуации в строительной отрасли, итоги года и прогнозы от первых лиц...
21.12.2020
2201
В Києві визначено 55 компаній-переможців VІII Всеукраїнської будівельної Премії IBUILD...
16.12.2020
656
«Зелене» будівництво – це важлива частина зеленої економіки, перехід до якої повин...