Сергій Савчук: люди мають нести менше фінансове навантаження при утепленні будинків

Голова Державного агентства з енергоефективності та енергозбереження України Сергій Савчук у інтерв’ю Build Portal розповів про пріоритетні напрямки діяльності агенства Держенергоефективності
3245 29.11.2017 в 07:47
Сергій Савчук: децентралізація - головна реформа, яку впровадив уряд і яка ефективно працюєГолова Державного агентства з енергоефективності та енергозбереження України Сергій Савчук у інтерв’ю Build Portal розповів про те, що децентралізація – головна реформа, яку впровадив уряд і яка ефективно працює. «Сьогодні курс уряду направлений на розвиток енергетичної ефективності та енергетичної незалежності, уряд розробив всі необхідні нормативно-правові акти, які стосуються і енергоефективності, і відновлювальних джерел енергії. Ці проекти впроваджуються на місцях. І впроваджуються саме муніципалітетами. Утеплення індивідуального та багатоповерхового житла йде з однієї сторони через програму «теплих» кредитів, на яку уряд дає відшкодування. З іншого боку,  у нас сьогодні вже 144 муніципальні програми, відповідно до яких йде додаткове співфінансування, для того щоб людям при утепленні нести менше фінансове навантаження: щоб вони платили не 70%, а щоб муніципалітети також покривали 30-40% , а сім’я  платила десь 20 %.

Те саме стосується бюджетної сфери. В країні потрібно утеплити 80 000 бюджетних установ на приблизну суму 8 млрд. євро. Де ці кошти є сьогодні? В рамках ефективної децентралізації кошти залишаються на місцях. Ми маємо синергію у співпраці уряду, бізнесу та органів місцевого самоврядування, які підтримують в тому, що потрібно дійсно утеплювати школи, дитячі садочки тощо. Муніципалітети охоче запускають енергосервісні компанії на об’єкти, які знаходяться в них на балансі.

Третій напрямок – відновлювальні джерела енергії. У нас до 2020 року в загальному балансі споживання їх має бути 11 %. Щоб знайти ці кошти, а це 12 млрд. євро, потрібні інвестиції як з бізнесу, так і з муніципалітетів. На встановлення заводу, який би виробляв тепло та електрику із сміття, потрібно  інвестувати суму приблизно від 40 млн. дол. Це немаленькі кошти і тут потрібні механізми державно-приватного партнерства, муніципально-приватного партнерства», - сказав він.


Дізнайтесь більше, що говорили експерти у сфері енергоефективності та будівництва >>>Джерело: Головний будівельний портал України Build Portal
Текст підготувала: Наталія Антонюк 
Відео: Прес-служба Головного будівельного порталу України Build Portal
 
 
Интересные новости:
30.08.2017
1741
Исполнительный директор Конфедерации строителей Украины – о том, почему в Украине невозможно о...
14.06.2017
2416
Цікаве бліц-інтерв'ю з Павлом Качуром, головою Асоціації виробників цементу України "Укрцемент". Шан...
19.04.2017
2048
Лилия Гриневич, министр образования и науки Украины, в своем интервью рассказала о работе Министерст...
12.06.2019
3173
Слава Балбек рассказал, чем ему так нравится постмодернизм в архитектуре...
13.05.2019
3670
Владимир Омелян рассказал журналистам, что ждет от нового Президента, какими будут дороги и где нужн...
15.02.2019
2714
Подходы к развитию пространства должны трансформироваться, считает почетный президент KAN Developmen...