Рада на чверть скоротила енергоспоживання у будівлях

1128 2017-06-23 07:10:00
22 червня 2017 року Верховна Рада України прийняла в цілому законопроект №4941-д «Про енергетичну ефективність будівель», за який проголосували 259 народних депутатів. Про це повідомив заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ Лев Парцхаладзе на своїй сторінці в Facebook.

«Сьогодні депутати проголосували у другому читанні за дуже важливий закон для підвищення енергонезалежності нашої країни – завдяки його впровадженню ми зможемо на чверть скоротити енергоспоживання у будівлях та заручитися новою макрофінансовою підтримкою Європейського Союзу», - сказав він.

Прийняття закону дозволить на 20-25% зменшити споживання енергії у будинках та отримати черговий транш макрофінансової допомоги ЄС у 600 млн євро, який буде направлено на енергомодернізацію будівель.

Згідно із законопроектом для об’єктів будівництва та існуючих будівель передбачається:

- сертифікація енергоефективності для визначення фактичних показників та проведення оцінки їх відповідності установленим мінімальним вимогам до енергоефективності будівель;

- розроблення рекомендацій щодо підвищення рівня енергоефективності будівлі, що враховують місцеві кліматичні умови та є технічно та економічно обґрунтованими.

За словами заступника Міністра, для ефективної дії майбутнього закону, Мінрегіон вже розпочав роботу над 12 проектами актів спільно з Європейським банком реконструкції та розвитку, Офісом ефективного регулювання (BRDO), Конфедерацією будівельників України, профільними експертами і громадськістю.

Довідково:

4 квітня 2017 року Верховна Рада України прийняла за основу законопроект №4941-д «Про енергетичну ефективність будівель», за який проголосували 244 народних депутатів.

Україна як учасник Енергетичного Співтовариства має зобов’язання щодо імплементації Директиви Європейського Парламенту та Ради ЄС 2010/31/ЄС «Про енергетичну ефективність будівель» відповідно до Договору про заснування Енергетичного співтовариства. На її виконання розроблено проект Закону України «Про енергетичну ефективність будівель», першочерговою метою якого є створення умов для скорочення споживання енергії у будівлях.

Джерело: прес-служба заступника Міністра регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ Лева Парцхаладзе

Интересные новости:
23.06.2017
1048
Эксперты проанализировали соотношение цены за жильё и стоимость ренты в разных регионах страны...
26.06.2017
1069
Депутаты Киевгорсовета обратились в Кабмин за расширением своих полномочий - чтобы иметь возможность...
18.02.2011
460
Порт функционирует в исторической части столицы, что накладывает ограничения на строительство...
18.02.2011
444
Одесситы изучат успешный опыт юрмальского "Дзинтари"...