Іван Салій: Будуємо Україну щодня! Підсумки роботи цементної галузі

Іван Салій аналізує показники роботи цементної галузі, експорт та імпорт її продукції та про підсумки ділової зустрічі на заводі «Івано-Франківськцемент»
1765 12.06.2017 в 14:44


БЛОГ ІВАНА САЛІЯ

Президент Всеукраїнської спілки виробників будівельних матеріалів

ПАТ «Івано-Франківськцемент» 30.05.2017
Зростання обсягів будівництва все ще спостерігається: 2016 становить 17,4%, за 4 місяці 2017 ще на 17,8 %.
Разом з тим продажі квартир повсюдно стишуються, державні програми стимулювання житлового будівництва призупинені...

Більше того, фізичний інвестор ошуканий і стурбований: акумульовано до 4,0 млрд.грн в «будинки Войцехівського», 17 тис.інвесторів тепер втрачають кошти і надію на квартири: прокуратура і суди – судять, а добудовувати не здані об'єкти повинні інвестори:в ОСББ, кооперативах тощо, за сприянням влади, КМДА та Київради.

До того ж, інфраструктурних об'єктів в Україні влада не ініціює, не курує, не веде...поза усякою логікою і ринкової, і планової економіки.

Влада – то відновлюваний на виборах ресурс народу – а ресурс повинен управляти та відповідати, а не споглядати...

Ні метро, ні мостів і розв'язок, ні залізниці із швидкістю в 300-400 км/годину і т.д., влада і бізнес не «кластерять», не організовують...
І це відчули цементники. Асоціація виробників в цементу України «Укрцемент» провела глибоко-професійний аналіз галузі за участі Урядовців...
Окремі підсумки роботи галузі:Потужності цементної галузі сьогодні задіяні не сповна, резерв потужності обертових випалювальних печей 11,5%, а по цементним млинам резерв 32,6%. Експорт зменшився на 40,1%, імпорт виріс на 40,9 %, тобто усе «до навпаки» і це при іноземних власниках українських заводів...

Наприклад, Білорусь виготовляє цементу в 2 рази, і споживає в 1,5 раз більше на душу населення, а ніж Україна і при цьому збільшила експорт в Україну за рік в 6,7 разів. Влаштували обмежений доступ українського цементу в Білорусь через надзвичайно ускладнену процедуру отримання сертифікатів походження. У них штучними перепонами «не пускають», у нас теж – «Складно, але не пустимо!».

Йдуть міжурядові та міжміністерські перемовини: Від торгівельної «війни» ніхто не виграє, а демпінг і контрафактна продукція – то нечесна конкуренція.
Ми прогнозуємо різке збільшення обсягів будівництва в 2-3 рази, і галузь будівельних матеріалів повинна розвиватись випереджаючими темпами, мати резервні потужності.

І добре, що Харківський плитковий завод в 2016 році ввів новітню лінію великоформатної клінкерної плитки і веде будівництво нової лінії. Нарощує потужності і якість компанія «Атем Груп» і логічною була робоча і ділова зустріч на заводі «Івано-Франківськцемент» з Головою правління М.Ф. Круцем. Він же Голова Івано-Франківського обласного об'єднання роботодавців.

  

Тому зрозуміла його стурбованість проблемами очищення галузі від контрафакту і розвиток, і захист внутрішнього ринку, експортні можливості, нарощування обсягів будівництва, в тому числі бетонних доріг.

А до будівельного буму Микола Федорович уже підготувався, як ніхто...

Це колоритний, цікавий і мудрий співрозмовник, викликає захоплення цілеспрямованістю і ефективністю діяльності.
Він єдиний в галузі, хто спромігся ухилитись від продажу підприємства світовим гігантам-виробникам цементу і є єдиною в Україні національною компанією в цементній галузі. Та ще й веде монтаж нової лінії, має і винаходи, і власний патент...

Засвідчую, і їздили, і ходили по цехам, піднімались на технологічну висоту в 70 метрів, були каски, захисні окуляри, спецівки і бахіли...по від'їзду взуття не було потреби чистити. Пилососи в цехах і на території снують, газони і дерева повсюдно зелені і чисті.

Сухий спосіб виготовлення цементу на вугіллі може бути і ефективний, і екологічно переконливий.
Все можливо з волі професіонала і патріота.
Повсюдно на заводі лозунг «Будуймо Україну щодня!»
Тут усі слова ключові: Будуймо – ключове.
Україну – ключове.
Щодня – ключове.
Підписуємось!!!
Лозунг для кожного!

Президент Всеукраїнської спілки
виробників будматеріалів
І.М. Салій

Джерело: Всеукраїнська спілка виробників будматеріалів

 
Интересные новости:
08.06.2017
1828
Іван Салій розповідає про результати обговорень близько 200 спеціалістів з України, Білорусі та Слов...
13.06.2017
2278
Іван Салій, президент Всеукраїнської спілки виробників будматеріалів розповів про експериментальний ...
07.06.2017
1531
Іван Салій, президент Всеукраїнської спілки виробників будматеріалів розповів про нові здобутки на м...
08.05.2020
1073
Іван Салій, президент Всеукраїнської спілки виробників будматеріалів про виробництво щебен...
05.05.2020
538
Іван Салій, президент Всеукраїнської спілки виробників будматеріалів про підсумки будівництва з...
30.04.2020
957
Іван Салій, президент Всеукраїнської спілки виробників будматеріалів про соціальний проект ...