Експерти обговорили сучасні тренди енергосбереження та енергоефективності у нерухомості

20 квітня, відбувся круглий стіл URE Club з питань енергоефективності у нерухомості, в рамках якого учасники обговорити новітні тренди та перспективи в сфері енергоефективних технологій, а також ознайомилися з практичними кейсами їх впровадження у різних проектах нерухомості України
3674 24.05.2017 в 05:34


20 квітня, за медіа-підтримки Головного будівельного порталу України відбувся круглий стіл URE Club з питань енергоефективності у нерухомості.  


За даними Європейської Комісії, 40% загального енергоспоживання в Європі припадає на будівлі, при цьому дві третини цієї енергії витрачається на житлові приміщення. Очевидно, що енергоефективність та енергозбереження – світовій тренд, який з кожним роком набирає обертів. В Україні, незважаючи на об’єктивну необхідність переходити на більш раціональні технології проектування та будівництва, девелопери до ідей енергоефективності виявляють стриманий інтерес, але певний прогрес в останні роки все-таки є.

Ольга Соловей

В рамках круглого столу URE Club учасники познайомилися з практичними кейсами успішного впровадження енергоефективних технологій у різних проектах нерухомості України, а також обговорити новітні тренди та перспективи.

Андрій Деменін, Danfoss, розповів про технічні рішення, що були застосовані під час реконструкції столичного ЦУМу, про те, з якими проблемами довелося зтикнутися в процесі їх реалізації та про можливості, які ці рішення відкриють в процесі експлуатації, зокрема, в зимовий період.

Олександр Зміхновський, Advansys Group поділився досвідом вспровадження енергоефективних рішень у спорткомплексі "Ліко". Так, впровадження терморегулюючого обладнання дозволило забезпечити економію енергоносіїв у розмірі 30% протягом першого року та 50% у наступні роки.

Про особливості реалізації енергоефективних рішень для отримання міжнародного сертифікату енергоефективності BREEAM на прикладі бізнес-центру "Оптима-Плаза" у Львові розповів Максим Заїка, Delta Projektconsult. За його словами, важливе значення для досягення енергоефективних характеристик має орієнтація будівлі. Окремі рішення в БЦ "Оптима-Плаза" були застосовані для досягнення оптимального мікро-клімату та економії енергоресурсів. Є можливості для використання альтернативної енергетики. За попередньою оцінкою системи BREEAM In-Use, будівля відповідає рівню Very Good й має скоро отримати сертифікат.

Доповідь Дениса Косого, Helios Strategia, була присвячена "зеленому тарифу", сонячній енергетиці та можливостям, які вони дають бізнесу. За даними компанії, будівництво великої сонячної станції - це гарний інвестиційний проект, заробити на якому можна за рахунок продажу надлишків електроенергії. Денис Косий детально розповів, як побудувати наземну сонячну електростанцію, й скільки на ній можна заробити.

Денис Косой

Олександр Кучерявий, ARCHIenergy, розповів про европейський досвід створення пасивних, а потім і активних будинків, а також детально пояснив яким чином був спроектований перший в Україні серійний енергоефективний будинок Optima House з нульовим споживанням енергії.

Олександр КучерявийЕкатерина Никитина, Никитина Екатерина, Катерина Нікітіна, Нікітіна Катерина

Віктор Васильченко

Катерина Нікітіна, Нікітіна Катерина, Екатерина Никитина, Никитина Екатерина, Ольга Соловей, Соловей Ольга, Александр Кучерявый, Кучерявый Александр, Олександр Кучерявий, Кучерявий Олександр
Джерело: Прес-служба Головного будівельного порталу України Build Portal
Фото: Прес-служба Головного будівельного порталу України Build Portal
 
Интересные новости:
23.05.2017
2557
19 апреля в Киеве открыла свои двери обновлённая версия проекта ZALA - место для знакомств и ко...
25.05.2017
4058
21 апреля 2017 года состоялась Промышленная Маркет Конференция - мероприятие уникального формат...
19.05.2017
2654
25 квітня 2017 року на території Національного Ботанічного Саду ім. М. М. Гришка НАН України ві...
30.11.2020
4395
19 листопада відбувся унікальний захід, на якому відомі експерти обговорювали міжнародні тренди, а т...
02.11.2020
6060
29 жовтня у готелі Hilton Kyiv відбувся Building & Construction Forum 2.0 - масштабна та довгооч...
29.10.2020
5151
В Києві почала роботу найбільша будівельна виставка країни. Команда Build Portal підготувала фо...