Вступив в силу закон, який покращить позиції України у рейтингу Doing Business

В силу вступив закон, розроблений Мінрегіоном, задля покращення позицій України в міжнародному рейтингу Doing Business
1368 12.05.2017 в 14:52

12 травня 2017 року вступив в силу Закон України № 2020-VIII «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо поліпшення умов ведення будівельної діяльності», який сприятиме підвищенню позиції України у загальному рейтингу легкості ведення бізнесу Doing Business та дозволить додатково залучити в економіку України близько 1,2 млрд доларів інвестицій. Про це повідомив заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ Лев Парцхаладзе.

«Вчора новий закон, розроблений Мінрегіоном, був опублікований і сьогодні він офіційно вступає в силу. За підрахунками експертів ці законодавчі зміни дозволять піднятися Україні на 2 позиції в загальному рейтингу Doing Business, а це додаткові 1,2 млрд доларів інвестицій в нашу економіку», - сказав він.

За словами заступника Міністра, закон суттєво спрощує процедури та сприяє дерегуляції будівельної галузі. «Законопроект скасовує процедуру отримання техумов пожежної та техногенної безпеки, яка дублюється, тому що вже врахована у ДБН на етапі проектування, а також регламентує встановлення вимоги вищої освіти для виконавців будівельних робіт, що сприятиме покращенню їх якості та контролю. Вдячний депутатам та Президенту за підтримку цього важливого рішення», - підсумував Лев Парцхаладзе.

ДОВІДКОВО:

16 березня 2017 року Верховна Рада України прийняла за основу законопроект про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо поліпшення умов ведення будівельної діяльності. За відповідне рішення проголосували 230 народних депутатів. 13 квітня 2017 року 276-ма голосами у парламенті законопроект був прийнятий в цілому.

7 травня 2017 року Президент України Петро Порошенко підписав Закон України № 2020-VIII «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо поліпшення умов ведення будівельної діяльності». 11 травня 2017 року закон опублікований у виданні «Голос України».

Мета – нормативно-правове врегулювання питань, пов’язаних із:

- скасуванням вимоги щодо необхідності отримання вихідних даних та технічних умов від Державної служби України з надзвичайних ситуацій;

- підвищенням професійного рівня виконавців робіт у будівництві;

- визначенням правових умов для удосконалення збору даних державної статистичної звітності щодо прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об’єктів.

Результат: сприяння підвищенню позицій України в рейтингу Doing Business, ефективне регулювання господарської діяльності у будівництві.

Джерело: прес-служба Лева Парцхаладзе
 
Интересные новости:
12.05.2017
1325
Эксперты сравнили уровень доходов населения и цены на недвижимость...