Відображення вартості технагляду за будівництвом у фактичному розмірі 1-1,5% позитивно позначиться на позиції України в рейтингу DoingBusiness

Коректне відображення вартості технагляду за будівництвом у фактичному розмірі 1-1,5% покращить позиції України в рейтингу DoingBusiness
2469 06.04.2017 в 17:04
Коректне відображення вартості технагляду за будівництвом у фактичному розмірі 1-1,5% покращить позиції України в рейтингу DoingBusiness за показником «Легкість отримання дозволів на будівництво».


Про це повідомив заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ Лев Парцхаладзе.

«Наразі фактична вартість робіт з технагляду складає не більше 1-1,5% від загальної вартості будівництва, що підтверджується даними системи електронних закупівель ProZorro та учасниками ринку. Натомість, за розрахунками експертів, вона була визначена на рівні 5%, що майже втричі більше, ніж реально на ринку», - сказав він.

На цьому також акцентувала увагу Гільдія інженерів технічного нагляду.

Згідно із законодавством технічний нагляд забезпечує замовник (забудовник) протягом усього періоду будівництва об'єкта, для чого, як правило, створюється відповідна служба замовника або залучаються відповідні сертифіковані спеціалісти на договірній основі.

Об'єктивне відображення показників, за якими оцінюються умови ведення бізнесу в Україні, а саме - критерій вартості будівельних робіт, що зараз складає 15,2% від доходу на душу населення, суттєво вплине на позицію України в рейтингу DoingBusiness. Наразі Україна займає 140 місце у рейтингу DoingBusiness за показником «Отримання дозволів на будівництво».

Довідково: Всеукраїнська громадська організація «Гільдія інженерів технічного нагляду за будівництвом об’єктів архітектури» створена у 2009 році за ініціативою інженерів технічного нагляду та фахівців підприємств і організацій будівельної галузі.

Одним з головних напрямків роботи Гільдії інженерів технічного нагляду у 2016 році стала робота з відпрацювання досвіду та процедур виконання делегованих Мінрегіоном повноважень щодо професійної атестації відповідальних виконавців робіт.

Станом на початок 2017 року Гільдія інженерів технічного нагляду налічує 6053 фахівця, які мають сертифікат інженера технічного нагляду відповідної кваліфікації.Джерело: Мінрегіон


 
Интересные новости:
07.04.2017
1434
Власти города решили ужесточить правила покупки квартиры для населения...
07.04.2017
1739
Делают это ради экономии антрацитового угля, запасы которого в стране катастрофически малы...
28.09.2021
596
У Китаї місцева влада почала вилучати виручку забудовника Evergrande, який знаходиться на&...
28.09.2021
596
Норвезьке архітектурне бюро Helen&Hard представило унікальний проєкт – готель на деревах. ...
28.09.2021
1409
Названа точная дата открытия одного из самых масштабных торговых объектов не только Украины, но...