Л. Парцхаладзе: «Прийняття законопроекту з енергоефективності будівель – це скорочення споживання енергії на чверть та передумова отримання 600 млн євро траншу»

У руслі заходів з енергоефективності вже прийняті нові будівельні норми щодо теплоізоляції будівель, згідно з якими економія енергії для населення складатиме 15 %
1488 20.02.2017 в 08:06


Прийняття Закону України «Про енергетичну ефективність будівель» на 1/4 зменшить споживання енергії у будинках та дозволить Україні отримати черговий транш макрофінансової допомоги ЄС у 600 млн євро. На цьому наголосив заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ Лев Парцхаладзепід час засідання робочої групи з розробки проектів нормативно-правових актів для імплементації Директиви ЄС 31.

«Це один  із першочергових кроків на шляху до енергонезалежності нашої країни. Ми зможемо на чверть скоротити енергоспоживання. Це надважливо для України і саме на це виділяє кошти ЄС. Наразі законопроект вже зареєстрований у Верховній Раді та рекомендований профільним Комітетом до розгляду у першому читанні. Очікуємо на схвалення і вже почали роботу над відповідними 12 підзаконними актами», – зазначив Лев Парцхаладзе.

Для реалізації цього завдання Мінрегіон заручився підтримкою Європейського банку реконструкції та розвитку та залучив до співпраці представників Офісу ефективного регулювання (BRDO), Конфедерації будівельників України, профільних експертів і громадськість.

У руслі заходів з енергоефективності вже прийняті нові будівельні норми щодо теплоізоляції будівель, згідно з якими економія енергії для населення складатиме 15 % порівняно із попередньою редакцією ДБН, а при реконструкції будинків, побудованих за радянськими нормами – в 2,5-3 рази.

Довідково: Україна як учасник Енергетичного Співтовариства має зобов’язання щодо імплементації Директиви Європейського Парламенту та Ради ЄС 2010/31/ЄС «Про енергетичну ефективність будівель» відповідно до Договору про заснування Енергетичного співтовариства. На її виконання розроблено проект Закону України «Про енергетичну ефективність будівель», першочерговою метою якого є створення умов для скорочення споживання енергії у будівлях. 

Джерело: Мінрегіон

 
Интересные новости:
21.02.2017
3464
Девелоперско-строительная компания «Фирма Т.М.М.» намерена реализовать проект строительс...
20.02.2017
1491
Президент доручив уряду переглянути список товарів, які можна провозити через лінію розмежуванн...
20.02.2017
1480
Бизнес-сегмент всегда стабилен с точки зрения спроса и предложения...
29.01.2020
681
Вакантність складських приміщень у 2019 році побила рекорди останніх декількох років. Києву та перед...
29.01.2020
698
Испания намерена первой в Европе полностью отказаться от использования каменноугольных электростанци...
29.01.2020
806
Прем’єр-міністр Олексій Гончарук разом з міністром інфраструктури України Владиславом Криклієм...