Створення муніципального орендного житла знизить вартість оренди на 30 %

1046 2017-02-03 14:39:00


Створення муніципального орендного та лізингового житла зможе знизити вартість оренди на 30% та вирішити житлову проблему для більшості населення. На цьому наголосив заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ Лев Парцхаладзе під час громадського обговорення проекту Концепції Закону України про орендне житло 3 лютого 2017 року.«Сьогодні Фонд багатоквартирного житла в Україні складає близько 500 млн кв. м, з яких одна третина – застаріле житло. При цьому щорічно в країні вводиться біля 10 млн кв. м, це приблизно 0,24 кв. м на людину, що геть не покриває потреби українців. Для прикладу, у Білорусії  це 0,5 кв. м, а у Китаї – 1 кв. м. Недостатність прийнятних кредитних програм для більшості населення лише погіршує ситуацію. Створення муніципального орендного житла знизить вартість оренди в середньому на 30% та вирішить житлову проблему для переважної кількості українців», - зазначив Лев Парцхаладзе.

За його словами, таким житлом зможуть забезпечуватися молоді сім’ї, працівники бюджетної сфери, у тому числі, молоді спеціалісти. Крім того, це надасть можливість розселення внутрішньо переміщених осіб та громадян у випадку надзвичайних ситуацій.

«Такі об’єкти будівництва можуть стати дуже привабливими для інвесторів, враховуючи високу надійність інвестицій у державну власність. Відповідний законопроект запровадить прозорі цивілізовані правила у сегменті орендного житла, розширить можливості для бізнесу та залучить у будівництво додаткові кошти. Звісно, потрібно передбачити інструменти заохочення для забудовників на законодавчому рівні», - додав заступник Міністра.

У свою чергу, перший заступник голови правління Державного фонду сприяння молодіжному житловому будівництву Сергій Комнатний підкреслив, що для запровадження цих змін потрібно створити умови, які забезпечать орендарям прийнятну вартість оренди, прозорий відбір та захищеність від дострокового виселення. «На сьогоднішній день молоді фахівці змушені шукати житло на існуючому орендному ринку, який далеко не завжди гарантує права орендарів. Законопроект щодо орендного житла, у разі прийняття, може докорінно змінити цю ситуацію», - наголосив він.Джерело: МінрегіонИнтересные новости:
03.02.2017
1493
Принимаются обращения об отказе в обслуживании, умышленном затягивании оформления или выдачи докумен...
03.02.2017
1910
Підготовку до будівництва розпочнуть вже в квітні цього року...
03.02.2017
2471
Противооползневые и берегоукрепительные мероприятия активно проводили в Южной Пальмире только до 198...
23.03.2018
1346
Земельные участки коммунальной собственности предоставляются в аренду на 7 лет под площадки для стро...
23.03.2018
798
По оценкам главного архитектора столицы, осенью будет принят историко-архитектурный опорный план, по...
23.03.2018
504
Зараз це питання врегульовується органами місцевого самоврядування та місцевими державними адміністр...