Створення муніципального орендного житла знизить вартість оренди на 30 %

3 лютого за участю заступника Міністра регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ Лева Парцхаладзе та голови правління Державного фонду сприяння молодіжному житловому будівництва Сергія Комнатного відбулось громадське обговорення проекту Концепції Закону України про орендне житло
2310 03.02.2017 в 14:39


Створення муніципального орендного та лізингового житла зможе знизити вартість оренди на 30% та вирішити житлову проблему для більшості населення. На цьому наголосив заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ Лев Парцхаладзе під час громадського обговорення проекту Концепції Закону України про орендне житло 3 лютого 2017 року.«Сьогодні Фонд багатоквартирного житла в Україні складає близько 500 млн кв. м, з яких одна третина – застаріле житло. При цьому щорічно в країні вводиться біля 10 млн кв. м, це приблизно 0,24 кв. м на людину, що геть не покриває потреби українців. Для прикладу, у Білорусії  це 0,5 кв. м, а у Китаї – 1 кв. м. Недостатність прийнятних кредитних програм для більшості населення лише погіршує ситуацію. Створення муніципального орендного житла знизить вартість оренди в середньому на 30% та вирішить житлову проблему для переважної кількості українців», - зазначив Лев Парцхаладзе.

За його словами, таким житлом зможуть забезпечуватися молоді сім’ї, працівники бюджетної сфери, у тому числі, молоді спеціалісти. Крім того, це надасть можливість розселення внутрішньо переміщених осіб та громадян у випадку надзвичайних ситуацій.

«Такі об’єкти будівництва можуть стати дуже привабливими для інвесторів, враховуючи високу надійність інвестицій у державну власність. Відповідний законопроект запровадить прозорі цивілізовані правила у сегменті орендного житла, розширить можливості для бізнесу та залучить у будівництво додаткові кошти. Звісно, потрібно передбачити інструменти заохочення для забудовників на законодавчому рівні», - додав заступник Міністра.

У свою чергу, перший заступник голови правління Державного фонду сприяння молодіжному житловому будівництву Сергій Комнатний підкреслив, що для запровадження цих змін потрібно створити умови, які забезпечать орендарям прийнятну вартість оренди, прозорий відбір та захищеність від дострокового виселення. «На сьогоднішній день молоді фахівці змушені шукати житло на існуючому орендному ринку, який далеко не завжди гарантує права орендарів. Законопроект щодо орендного житла, у разі прийняття, може докорінно змінити цю ситуацію», - наголосив він.Джерело: Мінрегіон 
Интересные новости:
03.02.2017
2473
Принимаются обращения об отказе в обслуживании, умышленном затягивании оформления или выдачи докумен...
03.02.2017
3223
Підготовку до будівництва розпочнуть вже в квітні цього року...
03.02.2017
3542
Противооползневые и берегоукрепительные мероприятия активно проводили в Южной Пальмире только до 198...
23.05.2022
826
Йдеться про всі новобудови, крім житлових будинків із площею даху понад 250 кв. м...
23.05.2022
676
Україна за рахунок міжнародної фінансової підтримки змогла знизити безпосередні ризики ліквідності, ...
20.05.2022
2321
Україна та США підписали Меморандум про транспортне співробітництво...