Лев Парцхаладзе: «Нові ДБН створять умови для інклюзивної освіти»

Заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ Лев Парцхаладзе заявив, що наразі Мінрегіоном розробляється проект нової редакції ДБН «Будинки та споруди навчальних закладів», і вже з 1 вересня 2017 року в Україні діти з особливими потребами навчатимуться у звичайних школах
2136 20.01.2017 в 07:10


Нові ДБН врахують сучасні вимоги до навчальних закладів і створять умови для інклюзивної освіти


На цьому наголосив заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ Лев Парцхаладзе після засідання Робочої групи з приведення будівельних норм у відповідність до міжнародно визнаних принципів нормування.

«З 1 вересня 2017 року в Україні діти з особливими потребами навчатимуться у звичайних школах. Це важливий крок до демократичного суспільства, що потребує від нас низки конкретних заходів. Чинні будівельні норми суттєво не переглядалися дев’ятнадцять років, кілька разів вносилися деякі корективи. Їх оновлення вкрай важливе сьогодні, і проект нової редакції ДБН «Будинки та споруди навчальних закладів», що наразі розробляється Мінрегіоном, врахує сучасні вимоги до навчальних закладів та створить умови для інклюзивної освіти. Мова, зокрема, йде про облаштування безбар’єрного простору – встановлення пандусів, обладнання спеціальних гігієнічних кімнат та врахування заходів безпеки. Це необхідно для сучасної освіти», - підкреслив Парцхаладзе.

Нагадаємо, у цьому році Мінрегіон запланував проаналізувати 27 державних будівельних норм для приведення їх у відповідність до міжнародно визнаних принципів нормування.

Довідково: Проект державних будівельних норм на заміну ДБН В.2.2-3-97 враховує вимоги до забудови земельної ділянки, об’ємно-планувальні рішення, вимоги механічного опору та стійкості, інженерного обладнання (ліфтів, сміттєзбирання, водопостачання та каналізації, опалення та вентиляції, електропостачання, електрообладнання та електроосвітлення, систем зв’язку та сигналізації), пожежної безпеки, безпеки та доступності у використанні, санітарно-гігієнічні вимоги, вимоги до енергозбереження та  енергоефективності тощо.

Зазначені ДБН поширюватимуться на проекти будинків та споруд навчальних закладів, зокрема щодо загальноосвітніх шкіл (ліцеїв, гімназій, інших типів середніх навчальних закладів) професійно-технічних навчальних закладів, у тому числі, міжшкільних навчально-виробничих комбінатів, вищих навчальних закладів, інститутів підвищення кваліфікації, навчальних комплексів (центрів), що включають декілька навчальних закладів.Джерело: Мінрегіон

 

 
Интересные новости:
19.01.2017
2915
В течение следующих пяти лет Hyperloop One планирует запустить строительство первых трех веток дорог...
19.01.2017
2738
О том, что на месте старого кинотеатра появится торговый центр, стало известно еще в ...
19.01.2017
1331
Частная компания получила землю в Яворивском районе Львовской области для строительства парфюмерно-к...
31.03.2020
1640
Сейчас в компании работают с замечаниями бизнеса и Антимонопольного комитета Украины ...
31.03.2020
8402
Вопросы выдачи разрешений на объекты класса последствий СС2 передаются в департамент центрального ор...
31.03.2020
798
Яких карантинних правил слід дотримуватися на будівельному майданчику...