Поляки збудують нетоксичний сміттєпереробний завод у Чернігові

За попередніми підрахунками, максимальна вартість сміттєпереробного заводу становитиме 35 млн євро
1240 13.12.2016 в 07:57


У Чернігові побудують абсолютно нетоксичний сміттєпереробний завод, робота якого не передбачає спалювання і попереднього сортування сміття, а значить місто може зекономити на встановленні додаткових контейнерів. Новітню технологію переробки сміття запропонували поляки, а мер Чернігова Владислав Атрошенко вже ухвалив її, передає Укрінформ.

Як розповів один з інвесторів, голова правління АО H. Cegielski-Poznan S.A. Войцех Венцлавек, подрібнені відходи спочатку закладатимуться у своєрідний вакуумний «термос», де обдаватимуться парою з температурою 120 градусів за Цельсієм. Після того сміття втрачає неприємний запах, до 60 % води і зменшується в об'ємі.

В іншому цеху сміття посортують (наприклад, магнітом відберуть залізо), а далі перетворять на 8 різних субстанцій для вторинної переробки. Отримана біомаса може застосовуватися як паливо, або в сільському господарстві. Нетоксичні рештки (каміння тощо) за підрахунками складатимуть 5-8 % і їх утилізуватимуться окремо.

Міський голова Чернігова додав, що ця технологія запатентована і реалізована в 2-3 проектах, зокрема, в місті Познані Великопольського воєводства. У разі згоди депутатів міськради на спорудження сміттєпереробного заводу, польські партнери укладуть угоду з твердою ціною щорічної оплати за переробку сміття. Чернігівці не сплачуватимуть за утилізацію, адже кошти виділятимуть з міського бюджету.

За попередніми підрахунками, максимальна вартість сміттєпереробного заводу становитиме 35 млн євро. Після 10 років виплат, підприємство перейде у власність міста. Польська делегація разом з мером вже оглянула підходящі земельні ділянки для будівництва заводу.

Джерело: ukrinform.ua

Интересные новости:
13.12.2016
1265
5 крупнейших итальянских компаний, занимающихся дорожным строительством, намерены участвовать в...
12.12.2016
2522
Собственником земельного участка, где ведется строительство, является американская компания «Т...
18.11.2019
690
Американские исследователи опубликовали результаты эксперимента, в процессе которого искусственный и...
18.11.2019
9625
Киевсовет утвердил детальный план территории района в границах улиц Оноре де Бальзака, Градинской и ...
18.11.2019
522
Тотальне поширення неофіційного працевлаштування та невідповідність міжнародним стандартам і стандар...