В Україні запроваджують сучасні механізми для енергомодернізації бюджетних установ

Сергій Савчук, голова Держенергоефективності повідомив, що в Україні відбулись перші позитивні зміни у напрямку запровадження ЕСКО - механізму  для підвищення енергетичної ефективності бюджетних установ
1518 16.11.2016 в 11:47


Цього року в Україні відбулися перші позитивні зрушення у напрямку запровадження ЕСКО-механізму для підвищення енергетичної ефективності бюджетних установ. На сьогодні укладено вже 19 ЕСКО-договорів у 4-х регіонах України. Лідером за кількістю підписаних контрактів є Київ, де їх аж 15. На цьому наголосив Голова Держенергоефективності Сергій Савчук.

Голова Агентства нагадав, що в Україні близько 100 тис. бюджетних установ необхідно термомодернізувати, що потребує чималих інвестицій – до 8,5 млрд доларів.

«Аналізуючи ситуацію та використовуючи кращий європейський досвід, було прийнято рішення впроваджувати дієвий інструмент залучення інвестицій в енергомодернізацію об’єктів бюджетної сфери - ЕСКО - механізм. Його ключова перевага - можливість провести утеплення шкіл, дитсадків, лікарень та іншихбудівель без залучення додаткових бюджетних коштів», - підкреслив Сергій Савчук та розповів про прийняту в Україні законодавчу базу та підзаконні акти, налагоджену тісну співпрацю з місцевою владою та надані роз’яснення щодо процесу укладання ЕСКО-договорів.

За словами Голови, на сьогодні Держенергоефективності спільно з парламентарями продовжує працювати над удосконаленням законодавчої бази. На порядку денному – підготовка для розгляду Верховною Радою у другому читанні законопроекту  (реєстр. №4549 від 29.04.2016 р.) про внесення змін до базового закону з енергосервісу.

«Законопроект стане вирішальним для повного запуску в Україні ринку енергосервісу у бюджетній сфері. Адже прийняття цього проекту Закону дозволить зняти всі існуючі на сьогодні обмеження щодо роботи інвесторів у цій сфері. Також передбачається забезпечити закупівлі енергосервісу виключно через систему PROZORRO», - прокоментував Голова Агентства.


Джерело: Урядовий портал

 

 
Интересные новости:
16.11.2016
1134
Владимир Омелян, министр инфраструктуры сообщил о работе над законом о концессии дорог...
16.11.2016
1400
Министр инфраструктуры Владимир Омелян остановил ремонтные работы на дорогах...
16.11.2016
2006
Рішення про детінізацію сплати забудовниками Києва пайової участі було підтримано столичними депутат...
16.04.2021
552
Сьогодні Мілан – одне з найбільш забруднених та автомобілізованих міст Європи...