На Полтавщині побудують три сміттєпереробні заводи

А також 17-19 сортувальних станцій та п’ять сучасних полігонів

3137 11.11.2016 в 08:13


У Полтавській області побудують три сміттєпереробні заводи, 17-19 сортувальних станцій та п’ять сучасних полігонів. 

Область закриє близько 500 звалищ і перейде до цивілізованої утилізації сміття в рамках Стратегії поводження з твердими побутовими відходами, ініційованої та розробленої управлінням ЖКГ Полтавської ОДА та науковцями Полтавського національного технічного університету імені Юрія Кондратюка, передає Eco town зі посиланням на Ехо з Полтавщини. 

Як зазначила у ході презентації проекту стратегії доцент ПолтНТУ Оксана Ілляш, в області буде створено 5 субрегіонів – Полтавський, Пирятинський, Кременчуцький, Хорольський і Котелевський.

«Спочатку у кожному районі проведемо інвентаризацію діючих сміттєзвалищ і полігонів, які розділимо на дві групи: ті, які необхідно вивести з експлуатації, та ті, що залишаються для тимчасової експлуатації, – пояснює науковець. – Із 647 звалищ, які ми сьогодні нарахували, орієнтовно залишаться 150, на кожне з яких потрібно буде оформити необхідні документи, провести інженерні заходи, аби навіть у період тимчасової експлуатації вони використовувалися без шкоди для довкілля».

Паралельно буде визначатися кількість контейнерів, яку необхідно встановити у всіх населених пунктах: від великих міст до віддалених сіл, та оновлюватися парк комунальної спецтехніки, розповідає Оксана Ілляш. «Останній крок – будівництво і відкриття п’яти сучасних полігонів, 17-19 сортувальних станцій та трьох сміттєпереробних заводів, – каже науковець. – В ході реалізації програми мешканці області поступово переходитимуть до роздільного збору сміття, яке вивозитимуть за графіком: у невеликих селах – раз на три дні, а у містах – щодня». 

У Львові встановили першу сміттєсортувальну лінію

Зібране сміття сортуватиметься на спеціальних станціях, далі вторсировина відправлятиметься на сміттєпереробні заводи, а непотріб, що не підлягає переробці, утилізуватиметься на полігонах, розповідає Оксана Ілляш, зауважуючи, що це будуть сучасні споруди, при облаштуванні яких дотримуватимуться всіх інженерних вимог та норм екологічного законодавства.

Апробуватимуть проект у Полтавському субрегіоні, до складу якого увійде обласний центр та 5 районів – Полтавський, Машівський, Новосанжарський, Чутівський і Карлівський. Як зазначив професор Полтавського національного технічного університету імені Юрія Кондратюка, т.в.о. завідувача кафедри прикладної екології та природокористування Юрій Голік, у ареолі збору відходів має мешкати майже 500 тисяч жителів.

«Розроблений фахівцями GIZ проект розрахований на 2016-2040 рр., – наголошує науковець. – Він реалізуватимется у декілька етапів і передбачає запровадження роздільного збирання сміття, будівництво нового сучасного полігону, 5 сортувальних станцій у кожному районі та сміттєпереробного заводу. При цьому всі існуючі полігони і звалища (як офіційні, так і стихійні) поступово закриватимуться та рекультивуватимуться».

Як наголосив начальник управління ЖКГ Полтавської ОДА Едуард Рева, кошти на реалізацію проекту виділятимуться з бюджетів різних рівнів: обласного, районного, міського, селищного, окрім того залучатимуть й іноземних інвесторів.

Наразі визначено 4 ділянки, які можна використати для розміщення майбутнього полігону – це урочище Триби, межа між Мачухівською та Судіївською сільськими радами, Яри – дорога М22 та угіддя Сіножаття. Протягом тижня експерти мають вивчити ці ділянки, аби підтвердити їх придатність для створення полігону.

Як зазначив голова Полтавської ОДА Валерій Головко, із сортуванням і переробкою відходів область запізнилися на 15 років. «Макухівське сміттєзвалище мали б закрити ще три роки тому, не краща ситуація і в інших районах, – пояснює чиновник. – Маємо рік на реалізацію першого та другого етапів стратегії поводження з ТПВ».

Джерело: ecotown.com.ua
Фото: greenevolution.ru

 

 
Интересные новости:
10.11.2016
1821
Вона здатна переробляти 20 % усього львівського сміття...
10.11.2016
1385
Для проведения аварийно-восстановительных работ в Мариинском дворце кабмин выделил средства из резер...
10.11.2016
1413
Согласно госбюджету на текущий год, финансирование дорожной отрасли составило 18,7 млрд грн...
27.09.2021
572
Дизайнер Інка Ілорі замінив звичні чорно-білі смуги пішохідних переходів у центрі Лондона на сміливі...
27.09.2021
1858
В Оболонському районі столиці закрився один з найстаріших ТРЦ міста...