На Полтавщині побудують три сміттєпереробні заводи

А також 17-19 сортувальних станцій та п’ять сучасних полігонів

3299 11.11.2016 в 08:13


У Полтавській області побудують три сміттєпереробні заводи, 17-19 сортувальних станцій та п’ять сучасних полігонів. 

Область закриє близько 500 звалищ і перейде до цивілізованої утилізації сміття в рамках Стратегії поводження з твердими побутовими відходами, ініційованої та розробленої управлінням ЖКГ Полтавської ОДА та науковцями Полтавського національного технічного університету імені Юрія Кондратюка, передає Eco town зі посиланням на Ехо з Полтавщини. 

Як зазначила у ході презентації проекту стратегії доцент ПолтНТУ Оксана Ілляш, в області буде створено 5 субрегіонів – Полтавський, Пирятинський, Кременчуцький, Хорольський і Котелевський.

«Спочатку у кожному районі проведемо інвентаризацію діючих сміттєзвалищ і полігонів, які розділимо на дві групи: ті, які необхідно вивести з експлуатації, та ті, що залишаються для тимчасової експлуатації, – пояснює науковець. – Із 647 звалищ, які ми сьогодні нарахували, орієнтовно залишаться 150, на кожне з яких потрібно буде оформити необхідні документи, провести інженерні заходи, аби навіть у період тимчасової експлуатації вони використовувалися без шкоди для довкілля».

Паралельно буде визначатися кількість контейнерів, яку необхідно встановити у всіх населених пунктах: від великих міст до віддалених сіл, та оновлюватися парк комунальної спецтехніки, розповідає Оксана Ілляш. «Останній крок – будівництво і відкриття п’яти сучасних полігонів, 17-19 сортувальних станцій та трьох сміттєпереробних заводів, – каже науковець. – В ході реалізації програми мешканці області поступово переходитимуть до роздільного збору сміття, яке вивозитимуть за графіком: у невеликих селах – раз на три дні, а у містах – щодня». 

У Львові встановили першу сміттєсортувальну лінію

Зібране сміття сортуватиметься на спеціальних станціях, далі вторсировина відправлятиметься на сміттєпереробні заводи, а непотріб, що не підлягає переробці, утилізуватиметься на полігонах, розповідає Оксана Ілляш, зауважуючи, що це будуть сучасні споруди, при облаштуванні яких дотримуватимуться всіх інженерних вимог та норм екологічного законодавства.

Апробуватимуть проект у Полтавському субрегіоні, до складу якого увійде обласний центр та 5 районів – Полтавський, Машівський, Новосанжарський, Чутівський і Карлівський. Як зазначив професор Полтавського національного технічного університету імені Юрія Кондратюка, т.в.о. завідувача кафедри прикладної екології та природокористування Юрій Голік, у ареолі збору відходів має мешкати майже 500 тисяч жителів.

«Розроблений фахівцями GIZ проект розрахований на 2016-2040 рр., – наголошує науковець. – Він реалізуватимется у декілька етапів і передбачає запровадження роздільного збирання сміття, будівництво нового сучасного полігону, 5 сортувальних станцій у кожному районі та сміттєпереробного заводу. При цьому всі існуючі полігони і звалища (як офіційні, так і стихійні) поступово закриватимуться та рекультивуватимуться».

Як наголосив начальник управління ЖКГ Полтавської ОДА Едуард Рева, кошти на реалізацію проекту виділятимуться з бюджетів різних рівнів: обласного, районного, міського, селищного, окрім того залучатимуть й іноземних інвесторів.

Наразі визначено 4 ділянки, які можна використати для розміщення майбутнього полігону – це урочище Триби, межа між Мачухівською та Судіївською сільськими радами, Яри – дорога М22 та угіддя Сіножаття. Протягом тижня експерти мають вивчити ці ділянки, аби підтвердити їх придатність для створення полігону.

Як зазначив голова Полтавської ОДА Валерій Головко, із сортуванням і переробкою відходів область запізнилися на 15 років. «Макухівське сміттєзвалище мали б закрити ще три роки тому, не краща ситуація і в інших районах, – пояснює чиновник. – Маємо рік на реалізацію першого та другого етапів стратегії поводження з ТПВ».

Джерело: ecotown.com.ua
Фото: greenevolution.ru

 

 
Интересные новости:
10.11.2016
1920
Вона здатна переробляти 20 % усього львівського сміття...
10.11.2016
1477
Для проведения аварийно-восстановительных работ в Мариинском дворце кабмин выделил средства из резер...
10.11.2016
1519
Согласно госбюджету на текущий год, финансирование дорожной отрасли составило 18,7 млрд грн...
20.05.2022
1601
Україна та США підписали Меморандум про транспортне співробітництво...
20.05.2022
1491
Пропонуємо ознайомитися з детальною інформацією щодо основних змін у роботі АС ДЗК в умовах воєнного...