П.С. Шилюк: "Після 4 років падіння обсягів будівництва у цьому році спостерігаються деякі ознаки стабілізації і зростання"

28 жовтня відбулось засідання Антикризової ради громадських організацій України, на якому розглядалися зміни до тексту Антикризової програми спільних дій влади і бізнесу. В ході заходу проблемні питання будівельної галузі, які потребують вирішення озвучив П.С. Шилюк, президент Будівельної палати України, Герой України
1993 02.11.2016 в 08:00

28 жовтня 2016 року Президент Будівельної палати України, Герой України Петро Степанович Шилюк взяв участь у засіданні Антикризової ради громадських організацій України, на якому розглядалися зміни до тексту Антикризової програми спільних дій влади і бізнесу на основі пропозицій,  наданих експертними установами,  представниками реального сектору економіки та громадських організацій.


В ході заходу з інформацією виступив Петро Шилюк, який  зупинився на проблемних питаннях, що стримують подальший розвиток будівельної галузі. Учасників було поінформовано про сучасний стан справ у будівельній галузі та можливі шляхи, реалізація яких могла б сприяти покращенню ситуації в  галузі.

За інформацією Президента Будівельної палати України, після 4 років  падіння  обсягів будівництва у цьому році спостерігаються деякі ознаки стабілізації і зростання. Зокрема, за 9 місяців 2016р. індекс будівельної  продукції  порівняно  з аналогічним періодом минулого року зріс на 13,2%, у т.ч. спорудження житлових будівель – 13,4%, інженерних споруд – 11.1%. Зростають і обсяги введення в експлуатацію житла.

«Проте, будівельники розуміють, що цього недостатньо і роблять все від них залежне, щоб вийти на кращі показники», - зазначив П.С.Шилюк.

На його думку, збільшенню обсягів будівництва сприятиме відновлення фінансування ряду державних програм спорудження доступного житла, створення сприятливих умов для залучення інвестицій, зокрема в будівництво «орендного житла», стимулювання державою розвитку індустріального будівництва, тощо.

Також Петро Шилюк звернув увагу на необхідність  вирішення питання з  «хрущовками», які виконали свої функції, застаріли і морально, і фізично, а також підняв проблему щодо рекомендованого рівня заробітної плати в будівництві, що не мінявся впродовж останніх 4-х років.

За результатами обговорення був прийнятий документ змін та доповнень до Антикризової програми спільних дій влади та бізнесу,  до складу якого, за пропозицією П.С.Шилюка, включено окремий розділ «Розвиток будівництва».


Джерело: Будівельна палата України

 
Интересные новости:
27.10.2016
2291
За 9 месяцев 2016 года активнее всего возводили жилье в Луганской, Житомирской, Винницкой и Киевской...
26.10.2016
2905
Украинский рынок лакокрасочных материалов один из самых импортозависимых – заграничной продукц...
11.10.2016
2238
Предприятиями 7 регионов страны выполнено более двух третей общего объема строительства с начала 201...
18.04.2022
1481
Одна з країн, що найбільше потерпають через збої поставок будівельних конструкцій, - Фінляндія...
07.03.2022
7808
В цілому обсяг виконаних будівельних робіт в Україні у січні 2022 року становив 8,87 млрд.грн...