В Україні запроваджені електронні ліцензії на провадження господарської діяльності з будівництва

Нові електронні послуги у будівельній сфері – подача документів для отримання ліцензії на провадження господарської діяльності з будівництва 6 липня 2016 року презентувала Державна архітектурно-будівельна інспекція та Державне агентство з питань електронного урядування.
2827 07.07.2016 в 08:25Електронна ліцензія на провадження господарської діяльності з будівництва

6 липня 2016 року Державна архітектурно-будівельна інспекція та Державне агентство з питань електронного урядування презентували чергові електронні послуги у будівельній сфері – подача документів для отримання ліцензії на провадження господарської діяльності з будівництва об’єктів IV і V категорій складності та внесення змін до переліку видів робіт провадження господарської діяльності з будівництва об’єктів IV і V.

До сих пір подати документи на отримання ліцензії можна було у паперовій формі до Державної архітектурно-будівельної інспекції у м. Київ особисто або поштою. Близько 70% суб’єктів звернення подавали документи/забирали результат особисто, долаючи значні відстані та витрачаючи додаткові ресурси.

Відтепер пропонується принципово новий рівень якості обслуговування бізнесу. Суб’єкти господарювання можуть подати такі документи у будь-який зручний час 24 години 7 днів на тиждень через мережу Інтернет, витративши на це не більше декількох хвилин.

«Новий електронний сервіс створює сприятливі умови для ведення будівельного бізнесу. Він заощаджує час та зусилля підприємців, робить процес ліцензування прозорим та прогнозованим, усуває суб’єктивні фактори при наданні ліцензій та сприяє створенню чесного конкурентного будівельного ринку», - зазначив Голова Державної архітектурно-будівельної інспекції України Олексій Кудрявцева.

Подання документів для отримання ліцензії та внесення змін до переліку робіт здійснюється через електронну систему e-dabi.gov.ua, а також на єдиному державному порталі адміністративних послуг poslugy.gov.ua.  Електронна форма документів з автоматичною перевіркою та підказками значно мінімізує ризик допущення помилок при її заповненні.

За рахунок автоматизації значно пришвидшується процес розгляду документів від суб’єктів звернення та ухвалення відповідного рішення. Такі нововведення дозволять заощадити час, фінансові ресурси та унеможливлять будь-які корупційні ризики.

«Сьогодні ми зробили ще один важливий крок на шляху до запровадження е-урядування в України, - говорить Олександр Риженко, Голова Державного агентства з питань електронного урядування України. – Надання доступних, прозорих та не корупційних адміністративних послуг, що досягається шляхом переведення їх в електронну форму, – це те, що найбільше очікують громадяни та бізнес».

Здобувачу ліцензії автоматично буде направлятися інформація щодо етапів розгляду його документів. Також, можливо, перевірити факт видачі ліцензії, переглянувши запис у єдиному реєстрі через мережу Інтернет.

Пілотний проект як складову кампанії із запровадження електронного урядування в Україні реалізовано за підтримки Координатора проектів ОБСЄ в Україні.

«В Європейському Союзі затверджено перелік з 20 базових послуг, які обов’язкові для запровадження в електронній формі. Серед них й послуги у сфері будівництва, - говорить Ярослав Юрцаба, Національний менеджер проектів Координатора проектів ОБСЄ в Україні. – Наша мета сприяти становленню в Україні європейських стандартів якості з обслуговування громадян та бізнесу».

Таким чином, на сьогодні громадянам та бізнесу доступно вже п’ять електронних послуг у будівельній сфері. Нагадаємо, що у 2015 році запроваджено реєстрацію повідомлень та декларацій про початок підготовчих робіт та про початок будівельних робіт он-лайн.

До кінця 2016 року планується запровадити ще одну електронну послугу у сфері будівництва: «Реєстрація декларації про готовність об’єкта до експлуатації».

 
Джерело: Урядовий портал

 
Интересные новости:
07.07.2016
2709
6.07.2016 Кабинет Министров одобрил законопроект «О энергетической эффективности зда...
06.07.2016
1608
Национальные стандарты для цементной отрасли, идентичные европейским, вступили в действие с 1 июля 2...
06.07.2016
1390
Из-за проблем с логистикой, объем выплавки стали украинскими предприятиями сократился на 17,6%....
22.10.2021
605
Подружня пара з Канади переправила свій 100-річний будинок в іншу провінцію...
22.10.2021
641
Vegas Loop представляет собой разветвленную сеть тоннелей общей протяженностью в 46 километров и с н...
22.10.2021
463
До 2025 року в Нью-Йорку 100 мегават електроенергії, необхідних муніципальним будівлям, вироблятимут...