Будівництво котеджів та офісів буде спрощено - законопроект

Україна стала на шлях будівельної реформи. Які зміни очікують галузь?
3100 21.06.2016 в 08:44

Як пояснив адвокат Іван Герасименко, на початку червня у Верховній Раді України зареєстровано законопроект №4733-1 "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення містобудівної діяльності". Він, за очікуванням авторів, має покращити контроль з боку держави в сфері архітектури та будування, полегшити процедуру будівництва та завадити корупції і махінаціям у цій сфері, повідомляє портал «ДЕЛО».

Головними особливостями цього законопроекту є: перехід з п’яти категорій складності об’єкта будівництва на три класи наслідків (відповідальності) об’єкта (незначні наслідки, середні наслідки та значні наслідки), а також перехід від триступеневої дозвільної системи на будівництво до двоступеневої.

В першу чергу нововведення зачіпають будівельні організації, які займаються будівництвом об’єктів незначного класу наслідків (офісні приміщення, котеджі, гаражі, заміські будиночки, індивідуальні будинки тощо).

Позитив полягає у тому, що втрачається необхідність реєструвати декларацію про початок будівництва, отримання якої зазвичай є затягнутим процесом. За новим підходом, початок будівництва можна буде почати вже після подачі повідомлення про початок будівництва.

Виграшним цей законопроект можна назвати і для великих будівельних організацій.

Парадоксально, але сьогодні великі будівельні організації конкурують не між собою, а з організаціями, які будують об’єкти 1-3 категорії складності. Це пов’язано з тим, що забудовники дуже часто знижують категорію складності об’єкта.

Таким чином, вони можуть уникати проведення експертиз і обмежитися виключно декларацією про початок будівництва. Це дозволяє забудовникам починати будівництво 5-ти поверхового будинку, який насправді виявиться 20-поверхівкою.

Продажа госимущества в Украине: что сделают с неликвидом?

Що ж стосується будівельних організацій, які планують будувати об’єкти середнього класу наслідків, то їх положення законопроекту майже не зачіпають. Хто прагне здійснювати забудови у рамках закону, той і надалі не зустріне ніяких перепон з боку держави. А от будівельні організації, які застосовували нечесні методи ведення свого бізнесу і могли маніпулювати рівнем складності будівництва, зустрінуть ряд перепон. Зокрема, у вигляді експертиз, які стануть обов’язковими для об’єктів середнього класу наслідків.

Пропонована процедура проведення експертизи будівництва, сприятиме підвищенню довіри серед населення до забудовників. Оскільки, як зазначалось раніше, будівельні організації часто занижують категорію складності з метою уникнення зайвого паперового навантаження і здешевлення будівництва. І, у разі визнання надбудов на проектній документації самочинним будівництвом, в першу чергу під загрозу потрапляли саме мешканці таких квартир.

Крім того, зменшення кількості дозвільних документів для початку будівництва відмінно позначиться і на матеріальній складовій будівництва. Від чого виграють всі учасники ринку будівельних послуг.

Підсумовуючи, варто зазначити, що цей законопроект є певною мірою провідним для цієї галузі держави. Прийнявши його, Верховна Рада України нарешті зможе усунути ряд старих прогалин та поліпшити умови діяльності як для бізнесменів, так і для пересічних громадян.


"Читайте также: Журнал каждого Украинца - то, что должен знать каждый о тарифах, субсидиях, городе и ключевых событиях"Источник: delo.ua

 
Интересные новости:
17.06.2016
1833
Приватизация государственных компаний в Украине может затянуться на срок до 5 лет....
16.06.2016
1556
Украинские предприятия больше всего инвестируют в оборудование и недвижимость....
09.06.2016
1550
Передача на места полномочий является не только проявлением действенной децентрализации, но и индика...
03.12.2021
634
Готель Mantra Resort відомий серед туристів завдяки одній зі своїх вілл. Там є кімната, повністю роз...
03.12.2021
565
Фанати фільму "Сам удома" тепер можуть здійснити свою мрію – провести дні напередодні Нового р...
03.12.2021
541
Высота одной из промежуточных мостовых опор достигнет 141 метра...