Ринок оренди житла: за скільки можна винайняти квартиру у Києві (ІНФОГРАФІКА)

Ціни на оренду квартир у Києві впали на 20-50% через війну. Але вже почали зростати. Половина нових орендарів – переселенці
27712 11.05.2022 в 23:42Ринок оренди
житла в Києві


Війна понад місяць тримала у комі ринок оренди житла в Києві. За цей час ціни на квартири рекордно обвалилися, а квартир і надалі багато. Як сильно впали ціни та що зараз можна винайняти у місті? 

Окупанти пошкодили 390 будівель у Києві. Коли їх планують відремонтувати і скільки це коштуватиме

Обвал цін на всіх фронтах

Від початку війни ринок оренди не працював місяць і рієлторам важко оцінити, наскільки зменшилася кількість угод. Але вони бачать, як змінилися ціни.

У середньому в Києві вартість оренди впала на 20-50% у порівнянні з довоєнним часом (залежно від типу житла й району). 

Однокімнатні квартири здешевшали на 1000-2500 грн, двокімнатні - на 1500-3500 грн, а трикімнатні - на 3000-5000 грн. 

Якщо раніше одно-двокімнатна квартира у центральних районах коштувала 16 000 - 17 000 грн, то сьогодні - 11 000 - 12 000 грн, каже рієлтор Вадим.

Під найбільшим ударом опинився преміумсегмент (від 20 000 грн), зазначає експерт з нерухомості Юрій. Тут кількість угод впала майже до нуля. У низці таких квартир ціни впали вдвічі: з $2000 до $1000, додав експерт.

Було багато квартир, що з початком війни просто пішли з ринку: наприклад, коли власники евакуювалися з міста, каже рієлтор Вадим. Скільки таких квартир - підрахувати неможливо, додав він.

Рынок недвижимости Украины в условиях войны: как мониторить свою недвижимость

В останні тижні кількість угод зростає, каже Юрій. Пропозиції й продажі є і в районах міста, де велися бойові дії. Однак війна не вплинула на вибір орендарів: покупці рідко питають про наявність бомбосховищ чи висотність будівель. Ключові критерії незмінні - локація та ціна, каже Юрій.Що, де і за скільки можна купити

Зараз у Києві шукачам пропонують 19 500 квартир, кажуть в спеціалізованому сервісі з пошуку нерухомості. Найбільше - у Печерському й Дарницькому районах (по 3900 квартир). Найвищий попит - в Оболонському й Подільському районах.

Одно-двокімнатні квартири - це 70-80% усього попиту, каже рієлтор Вадим. Головним чином це квартири економклас вартістю 6000 - 10 000 грн, додає Юрій. Його словами, найдешевшими лишаються Деснянський і Дарницький райони. Тут можна знайти житло навіть за 3000-5000 грн. 3000 грн - мінімальна ціна оренди однокімнатної квартири. За рік цей "поріг" знизився на 900 грн.

Що зараз можна винайняти у Києві та за скільки? Дані станом на квітень 2022-го:


Нові покупці

Зараз ситуація на ринку житла багато у чому нагадує 2014 рік, каже рієлтор Андрій. Як і тоді, зараз на столичному ринку дуже багато переселенців. Вони склали приблизно половину усіх нових орендарів, погоджуються рієлтори. Зазвичай вони шукають економне житло і не ставлять жорстких умов (район, берег).

Багато власників житла йдуть на зустріч переселенцям: роблять пільгові умови, знижки, а деякі - у перший місяць не знімають плату. 

Більшість угод із ними підписують на короткий термін (три-шість місяців). Причина цього - ціна оренди, що зараз впала і може змінитися з часом, каже рієлтор Вадим. Орендарі вірять, що скоро зможуть повернутися додому і не впевнені чи лишаться у Києві, зазначає Юрій.

Як перейменують станції столичного метрополітену: кияни визначились з новими назвами

Що буде з цінами

Після стрімкого падіння ціни уже почали зростати, каже Андрій. Утім, вони поки що нижчі за довоєнні.

У міру відновлення бізнес-процесів у Києві, повернення людей, ринок поступово виходитиме на довоєнний рівень, вважають експерти. Якщо так триватиме й далі, у червні ціни вийдуть на 80% від довоєнних значень, припускає Андрій.

До війни у Києві стабільно мешкало 3,5 млн осіб. За час війни кількість мешканців столиці падала до 1 млн, заявляв мер міста Віталій Кличко. Зараз їх уже близько 2,2 млн осіб.

Цікаво про будівництво: нове рішення у висотному будівництві дозволяє значно збільшити площі, що реалізуються


Читайте больше новостей о войне россии против Украины в
 
спецтеме на Build Portal

Мапа: Rieltor. ua
Інфографіка: LIGA. net
Источник: biz
 
Интересные новости:
03.05.2022
1349
Після виходу західних брендів в російських ТРЦ значно зросте рівень вакантності...
29.04.2022
2219
Аналіз попиту на оренду комерційних приміщень у різних містах України...
20.04.2022
1140
Доля международного капитала в общем объеме инвестиций 2022 года будет близкой к нулю...